2.0 TFSI Niski poziom oleju - Ciśnienie oleju

15 Lut 2021, 20:39

Moje 2.0 TFSI jak każde, lubi pić olej. Niewiele, ale konsekwentnie. Wożę ze sobą olej i co jakiś czas, rzadko, odrobinkę dolewam, gdy tylko pojawi mi się kontrolka o niskim stanie oleju.

Tak stało się i dzisiaj. Pojawiła mi się kontrolka niskiego poziomu oleju (żółta), ale niestety dolałem go dopiero po około dwóch godzinach jazdy na autostradzie (gdyż mój zapas się wyczerpał)... i to na chwilę po tym jak pojawiła mi się również czerwona kontrolka ciśnienia oleju. Dolałem olej, kontrolka niskiego stanu zniknęła, ale ... po przejechaniu 10km pojawił się ponownie komunikat dotyczący ciśnienia oleju.

Czy ktoś się z tym spotkał? 
CiżęLipki
Nowicjusz
 
Posty: 7
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 2.0 TFSI 200KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

16 Lut 2021, 11:25

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia oleju manometrem. Będzie wiadomo czy winne jest faktycznie ciśnienie czy to uszkodzony czujnik tylko. Generalnie nie należy jeździć i czekać aż zaświeci się kontrolka od poziomu oleju tylko należy go kontrolować co jakiś czas bagnetem. Na tej kontrolce nie należy polegać bezgranicznie. Można zniszczyć silnik. A jeżeli na czerwonej kontrolce nadal jechałeś, chociaż nawet króciutki odcinek drogi to może się okazać że ta czerwona kontrolka nie świeci się bez przyczyny...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Lut 2021, 11:30

CiżęLipki napisał(a):Pojawiła mi się kontrolka niskiego poziomu oleju (żółta)
Ona pojawia się zazwyczaj jak już masz poniżej min. na bagnecie a to jest już dosyć późno szczególnie jak jedziesz na autostradzie z większymi obrotami. Ciśnienie spada i silnik jest słabiej smarowany przez to zwiększa się również nieznacznie jego temperatura pracy co jest bardzo niezdrowe dla samego silnika.
CiżęLipki napisał(a):Dolałem olej, kontrolka niskiego stanu zniknęła, ale ... po przejechaniu 10km pojawił się ponownie komunikat dotyczący ciśnienia oleju
Dolałeś go na maksa? Jak pojawiał się ponownie kontrolka sprawdziłeś jego stan, ile było?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9803
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda w zimowej aurze - opady śniegu i przymrozki, mgła
    Gdy występują opady śniegu i przymrozki, przygotowanie samochodu do jazdy ma szczególne znaczenie, dlatego tak ważne jest przeznaczenie na to odpowiedniej ilości czasu. Oczyszczanie auta ze śniegu i lodu czy regularna ...