Wideorejestrator to urządzenie coraz częściej spotykane w samochodach i to nie tylko w firmowych. Montowane w pojazdach mają w razie wypadku zabezpieczyć kierowcę przed np. fałszywymi oskarżeniami. A co jeśli zdarzenie miało miejsce w nocy, a jakość obrazu jest niewystarczająca by udowodnić winę sprawcy?
Wiele wideorejestratorów dostępnych na rynku nie radzi sobie zbyt dobrze z nagrywaniem w nocy, kiedy warunki oświetleniowe są kiepskie. Są pewne parametry, na które trzeba zwracać uwagę przy wyborze wideorejestratora. Jasny obiektyw Nagrany obraz musi być przede wszystkim dobrej jakości, dlatego warto zwrócić uwagę na wideorejestratory wyposażone w jasny obiektyw. W przypadku kamer marki np. DOD mamy do dyspozycji obiektyw złożony z sześciu soczewek o przesłonie f 1.6. Dzięki temu na światłoczułą matrycę wpada więcej światła, co w rezultacie pozwala na rejestrowanie obrazu w bardzo słabych warunkach oświetleniowych bez konieczności doświetlania obiektu.
Sensor Sony Sensor SONY STARVIS CMOS to jeden za najnowocześniejszych na rynku, montowany jedynie w dobrych wideorejestratorach pozwala na osiągnięcie ISO na poziomie 12800. Im wyższy poziom ISO, tym urządzenie radzi sobie lepiej w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu użytkownik może rejestrować obraz podczas nocnej jazdy i mimo kiepskiego oświetlenia obraz powinien być czytelny.
Motion Blur Reduction Funkcja Redukcji Rozmycia Ruchu nadaje rejestrowanemu obrazowi wolne od rozmycia ruchu detale. Ma to znaczenie szczególnie podczas nagrywania szybko poruszających się pojazdów. Rozwiązanie to stosowane m. in. przez producenta DOD, sprawdzi się w momencie gdy chcemy odczytać numery rejestracyjne odjeżdżającego pojazdu na odtwarzanym materiale.
Wide Dynamic Range W skrócie WDR (szeroki zakres dynamiki) to technologia, która polega na wykorzystaniu określonych algorytmów analizujących poziom naświetlenia obrazu i dynamicznej zmianie wartości prześwietlonych czy też niedoświetlonych pikseli. Ma to na celu uwidocznienie zbyt ciemnych obszarów, dzięki czemu wideorejestrator dokładniej rejestruje sceny mimo dużego kontrastu.
Widzieć jak najwięcej Jakość obrazu to jedno, ale sama kamera powinna mieć także jak największy kąt widzenia, by wychwycić nie tylko to, co dzieje się tuż przed nią. Dlatego dobre kamery samochodowe powinny oferować kąt widzenia nie mniejszy niż około 145 stopni.
Gdzie kupić wideorejestrator? Jeżeli trafiłeś na ten artykuł to prawdopodobnie szukasz urządzenia do nagrywania sytuacji na drodze w czasie jazdy. U nas na forum na podstronie "okazje" znajdziesz rejestratory samochodowe znanych marek, w różnych wersjach modelowych. Dobierz ofertę najlepszą dla siebie, porównaj modele i bądź zadowolony z dobrych zakupów! Spory wybór zapewni Ci rosnąca w dziale "rejestratory samochodowe" ilość produktów. Dostępny wachlarz producentów w tym obszarze to ponad 60. W tej kategorii zainteresowani szczególnie sprawdzali oferty takich marek jak: Xblitz, Mio czy DOD.
Z biegiem czasu wymagania jednak rosną. Teraz dobrą opcją są również rejestratory wyposażone w GPS, WiFi, nagrywanie 4K i wcale nie muszą być drogie. Wtedy można rejestrator sparować ze smartfonem za pomocą aplikacji jak np w przypadku Mikavi PQ3.
lotek33 napisał(a):nagrywanie 4K i wcale nie muszą być drogie
Tylko w 4K poniżej 30 kl/s jest słabo. Lepiej już nagrywać w FHD w 30 lub 60 kl/s. Czasem wyższa rozdzielczość nie koniecznie świadczy o lepszym końcowym efekcie.
I tak i nie. Zależy jak się ustawi parametry. I nawet filmiki z YT nie dają pełni obrazu przez kompresję. Dla przykładu filmiki z kompresją YT i bez na przykładzie kamery z którą obecnie jeżdżę Mikavi PQ3 GPS 4K
[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
Nic niestety nie napisano, żeby zwrócić uwagę na kartę pamięci...Chyba, że ma on twardy dysk i karta nie jest potrzebna. Ale jak jest potrzebna, to może warto o niej wspomnieć, bo to ważna rzecz - nie każda karta pamięci się nada.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
Teraz chyba do większości sprzętów karta SD nie jest dodawana. Może to i dobrze bo wolę kupić coś taniej o kartę i kartę osobno. Wtedy wiadomo co się ma. Producent z reguły podaje do jakiej pojemności karty są obsługiwane.
Bezpieczny wyjazd z małym dzieckiem Lipiec i sierpień to okres nasilenia wypadków drogowych z udziałem dzieci, które najczęściej uczestniczą w tych zdarzeniach jako pasażerowie samochodów, a więc wskutek błędów dorosłych. Za kierownicą ...
Tu raczej nie chodziło mi o pojemość karty, bo to najmniejszy kłopot. Bardzo ważnym parametrem karty jest prędkość zapisu. Jak nie będzie ona dostosowana do tego co podaje instrukcja, to będzie tzw. klatkowanie nagrania. Ogólnie właśnie mi brakuje w tym temacie informacji, że nalezy zwrócić w instrukcji obsługi jaką nalezy kupić kartę. Czy jest SD, czy SDHC, czy UHS czy UHS II, czy klasa 6 czy 10.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
Aż z ciekawości sprawdziłem w instrukcji, bo faktycznie masz rację, że w większości jest tylko pojemność. W Mikavi jest microSD do 128GB zalecana klasa 10.
Warto też pomyśleć albo o kamerze tylnej albo GPS. Z kamerek z GPS'em fajny jest Black Bird 2.0 GPS od Xblitza. https://www.ceneo.pl/55326626#crid=266375&pid=4171. Też na sensorze Sony i z trybem parkingowym
Drogi użytkowniku, aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepszej jakości treści którymi możesz być zainteresowany powinieneś przejść do ustawień prywatności i tam skonfigurować swoje zgody w celu dopasowania treści marketingowych do Twojego zachowania. Pamiętaj! Dzięki reklamom możemy finansować rozwój naszej strony, a Ty w zamian otrzymujesz do niej bezpłatny dostęp.