Błąd P2097, wymieniona sonda i dalej błąd wyskakuje Opel Astra j 1.6

26 Cze 2024, 20:14

Witam.
Posiadam auto Opel Astra J 1.6 115KM 2016r benzyna bez lpg. Pół roku temu wyskoczył błąd check engine, ja byłem w szoku bo auto nigdy nie miało problemów a mam je 6 lat. Podpiąłem komputer błąd to P2097 fuel catalic conventer. Czytałem różne forum odnośnie błędu i każdy pisze o sondzie lambda. Sprawdziłem działanie mojej sony lambda i 2 sonda stała w miejscu z wartością 1.28V. Wymieniłem sondę na Delphi było przez pewien okres okej. Błąd się zapalił i znów wartość 1.28V. Pytałem się mechanika że morze trzeba adoptować sondę oni powiedzieli że nie trzeba akurat w tym modelu. Sondę zwróciłem pieniążki oddane. Czytałem forum i przeczytałem żeby błąd nie wyskakiwał to trzeba orginał założyć. Kupiłem używkę orginalną. Akutalnie mam tak że błąd się zapala rzadziej ale nadal wyskakuje. Sonda działa tym razem. Dane w załączniku.
Kamilek247
Nowicjusz
 
Posty: 23
  • 26 Cze 2024, 20:17

    Jeszcze jeden załącznik mam
    Kamilek247
    Nowicjusz
     
    Posty: 23
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Moda MINI na wiatr i niepogodę - bardzo Brytyjska
      MINI to nie tylko samochód. Z tą marką związany jest również styl życia, który fascynuje nie tylko na drodze i w garażu. Zgodnie z mottem YOU.ME.MINI. od września 2013 w nowej kolekcji MINI Lifestyle ...