BMW 750

30 Sie 2006, 23:57

Mam zamiar kupić BMW 750 90-94r wersję LONG i jest problem bo tam są wszędzie "automaty", a mi zależy na manualnej skrzyni.

Czy jest możliwość przerobienia tego na manualną, albo przynajmniej tak żeby łopatki były przy kierownicy??
invitto
Nowicjusz
 
Posty: 39

31 Sie 2006, 00:04

Witam,
Tak naprawdę to wszystko się da zrobić tylko to jest kwestia ceny ;) Trzeba się zastanowić czy tak naprawdę opłaca się to robić...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5293
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

31 Sie 2006, 00:20

A jakie to mogą być koszty, więcej niż 2-3tys.zł.
invitto
Nowicjusz
 
Posty: 39

31 Sie 2006, 00:37

daj sobie spokuj z przeróbkami bo nie wiem czy ci 10 tyś wystarczy.
750 z manualem przecież to profanacja takiego auta :evil: :evil:
pozdro 8)
ps.poprawiać fabrykę to takie pomysły może mieć tylko POLAK :lol: :lol:
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

31 Sie 2006, 15:14

no racja z tym Polakiem :D
To rzczywiście się nie opłaca.

Mam jeszcze pytanko: Jak taka stara "siódemka" będzie się spisywać tzn czy nie będzie się co chwile coś psuło. Oczywi.ście mówię o sprowadzanym, bo u nas to ciężko trafić zadbany albo serwisowany samochód :D
invitto
Nowicjusz
 
Posty: 39

31 Sie 2006, 17:49

jak auto jest zadbane to się jeździ i jeździ bez problemów
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    System zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych
    Audi otrzymuje w USA dwie nagrody za system zdalnego parkowania. Rozwiązania techniczne, które Audi stworzyło z myślą o tzw. zdalnym, bez ingerencji kierowcy parkowaniu, znalazły duże uznanie także u amerykańskich ...
    Z której strony jest wlew paliwa?
    Jak sprawdzić nie wysiadając z samochodu z której strony mamy wlew paliwa? Jest to bardzo przydatne kiedy jeździmy różnymi samochodami i nie zawsze pamiętamy z której strony podjechać pod dystrybutor ...

31 Sie 2006, 18:24

invitto napisał(a):Mam jeszcze pytanko: Jak taka stara "siódemka" będzie się spisywać tzn czy nie będzie się co chwile coś psuło.
Witam,
Widziałem jakis czas temu 740 z silnikem V8 oczywiście miała najechane 800tyś. sprowadzona z niemiec z udokumentowanym takim przebiegiem a silnik chodził jak zegareczek 8) Co to tych właśnie silników to słyszałem że są bardzo trwałe jeżeli chodzi o przebiegi...
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Sie 2006, 20:44

grzestv napisał(a):jak auto jest zadbane to się jeździ i jeździ bez problemów

Tym bardziej BMW... :wink:
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

31 Sie 2006, 22:14

Co to tych właśnie silników to słyszałem że są bardzo trwałe jeżeli chodzi o przebiegi...

każdy silnik jak oniego się dba czyli wymienia na czas oleje i inne płyny oraz nie katuje i nie dopuszcza do przegrzania będą śmigać wieli wiele km.

Tym bardziej BMW...

i tu się z tobą nie zgodzę ARKU
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

01 Wrz 2006, 00:14

grzestv napisał(a):każdy silnik jak oniego się dba czyli wymienia na czas oleje i inne płyny oraz nie katuje i nie dopuszcza do przegrzania będą śmigać wieli wiele km.
Witam,
Przychylam się do tej opinii tu piszemy akurat o tym BMW 740 V8 prawdopodobnie (tak się domyślam) to autko też było w automacie, a to też wpływa na żywotność ;)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5293
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

01 Wrz 2006, 12:51

grzestv napisał(a):
Tym bardziej BMW...

i tu się z tobą nie zgodzę ARKU


Grzestv jeśli możesz to podaj jakieś argumenty, żebyśmy nie myśleli że po prostu opierasz się na stereotypie :!:
Piszę to w 100% poważnie, bez żadnej złośliwości :!: BMW też się psują, a jak często i jak poważne są to awarie zależy głównie od tego jak auto było traktowane. Nie będe pisał, że BMW to auta bezawaryjne, bo takowych aut na świecie NIE MA.


INVITTO ja sam nie udziele Ci zbyt wielu rzetelnych informacji na temat użytkowania i utrzymania tego modelu. Ale wejdź na www.vabikbmw.pl i na tamtejszym forum załóż podobny temat a napewno odpowiedzą Ci ludzie którzy wiedzą coś więcej w tej kwestii. Możesz też napisać na priv do użytkownika "gerber", gdyż on ma właśnie taką E32 750i z 91roku i będzie Ci mógł pomóc.

P.S. Jeśli zależy Ci na manualnej skrzyni to rozejrzałbym się właśnie za silnikiem V8 4.0, bo to już nowsza jednostka, słabsza tylko o 14KM ale za to sporo lżejsza, także osiągi wcale nie gorsze, a nacisk na przednią oś mniejszy więc i prowadzi się ponoć nieco lepiej.
"Nie jest sztuką zwrócić na siebie uwagę tonami spojlerów i neonów czy głośnym wydechem ... sztuką jest zrobić to bez nich."

Proste są dla szybkich samochodów; zakręty są dla szybkich kierowców! :)
pgmuzyk
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: Zawiercie

01 Wrz 2006, 13:21

Grzestv jeśli możesz to podaj jakieś argumenty, żebyśmy nie myśleli że po prostu opierasz się na stereotypie
Piszę to w 100% poważnie, bez żadnej złośliwości BMW też się psują, a jak często i jak poważne są to awarie zależy głównie od tego jak auto było traktowane. Nie będe pisał, że BMW to auta bezawaryjne, bo takowych aut na świecie NIE MA


nie wiem o co Ci chodzi,bo czy ja napisałem,że wogóle się nie psują?? chyba nie.na codzień zajmuje się elektroniką samochodawą i też trafiają do mnie BMW ale szczególnie E36 bo to jeden z popularniejszych autek na rynku obok AUDI.i tak naprawiałem "kilka" sztuk takich 750 z silnikami 50 12 A i co im najczęściej dolegało ze strony elektronicznej:wymieniałem kilka przepływościomierzy(moim zdaniem szczególnie przy gazie),padają też wtryskiwacze,no i naprawiałem kilka jednostek sterujących silnikiem,kilka sztuk od ABS ,no i dużo liczników.to z mojej praktyki,a co do kosztów napraw to nie będe podawał przykładów ponieważ sam skrót mówi wiele za siebie: Będziesz Miał Wydatki :lol: :lol: :lol:
pozdro 8)
ps.jakoś BMW mi nie leży choć autka pożądne.
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

01 Wrz 2006, 14:49

grzestv napisał(a):nie wiem o co Ci chodzi,bo czy ja napisałem,że wogóle się nie psują??

Oczywiście że nie, po prostu chciałem żebyś podał jakieś konkrety (tak jak to właśnie zrobiłeś).

grzestv napisał(a): sam skrót mówi wiele za siebie: Będziesz Miał Wydatki :lol: :lol: :lol:

Wybacz ale jeszcze ani razu nie słyszałem tego tekstu z ust posiadacza BMW. To po prostu stereotyp. Posługują się nim ludzie którzy z takich czy innych powodów BMW nigdy nie mieli. To taka sama prawda jak twierdzenie że BMW jeżdzą tylko dresiarze.
Powiedz mi przy jakim aucie nie ma wydatków :?: :!:

Z resztą skończmy temat kosztów utrzymania BMW bo robi się OT.
"Nie jest sztuką zwrócić na siebie uwagę tonami spojlerów i neonów czy głośnym wydechem ... sztuką jest zrobić to bez nich."

Proste są dla szybkich samochodów; zakręty są dla szybkich kierowców! :)
pgmuzyk
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: Zawiercie

01 Wrz 2006, 16:51

pgmuzyk napisał(a):Wybacz ale jeszcze ani razu nie słyszałem tego tekstu z ust posiadacza BMW

Ja też muszę przyznać, że również nie słyszałem.Grzesiek napewno jest bardziej doświadczony ode mnie i zapewne może więcej o nich napisać ale moi znajomi, którzy jeżdżą tymi autami nigdy nie narzekali na nie, każdy z nich je chwialił. Ja osobiście nigdy nie miałem BMW ale napewno można o nich mówić bardzo pozytywnie.Trzeba przyznać, że są trwale, wystarczy spojrzeć ile kilometrów potrafią przejeżdżać.Napewno nie wszystkie tyle przejeżdżają, bo najczęściej te autka trafiają do młodych ludzi, często użuwane egzemplarze pochodzą właśnie od młodych, a wiadomo, że mocny silnik + tylni napęd = wieeelka frajda, zwłaszcza dla młodego kierowcy. Zapewne dlatego często słyszymy, że BMW jeżdża dresiarze i niestety te samochody mają taką niepotrzebną opinię.A kolega Grzestv jest coś nieprzekonany do tej marki, każdy ma swojego faworyta i tyle :lol: :) :wink:
Pozdrawiam serdecznie.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

01 Wrz 2006, 22:22

Wybacz ale jeszcze ani razu nie słyszałem tego tekstu z ust posiadacza BMW

przykro mi ale nie jestem posiadaczem tej marki-przykro mi.

To taka sama prawda jak twierdzenie że BMW jeżdzą tylko dresiarze.

i tu racja Bo znam ludzi w powarzniejszym wieku odemnie którzy użytkują takie auta.no a co do dresiarzy-no to niestety częstym widokiem jest taki gość w E36-wybacz może się mylę.

Powiedz mi przy jakim aucie nie ma wydatków


przy każdym są miejsze lub więkrze ale są,niemniej jednak przy BMW są więkrze tak jak np. przy HONDZIE (to wiem z doświadczenia bo naprawiam auta)


arek_89 napisał:
którzy jeżdżą tymi autami nigdy nie narzekali na nie, każdy z nich je chwialił


no ja znam przypadki dalikatnie mówiąc odmienne :lol: :lol:


A kolega Grzestv jest coś nieprzekonany do tej marki, każdy ma swojego faworyta i tyle


i to jest racja,ale nie będziemy tu przeprowadzać dyskusji "na temat wyższości Świąt Bożego Narodenia nad Świętami Wielkanocnymi" bo ja jakoś nie przepadam za BMW za to uwielbiam AUDI :lol: :lol: :lol:
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam