Nasze forum objęło "Patronat Internetowy" Targów AUTOSALON/AUTOSERWIS'08
Już niebawem, bo w dniach 10 - 12 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich odbędą się XIX Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne. W ramach imprezy tradycyjnie wyodrębniono ekspozycję Autosalon oraz Autoserwis.
Na targach zaprezentuje się około 100 wystawców samochodów i producentów artykułów motoryzacyjnych. Katowicka ekspozycja jest - niezmiennie - drugą co do wielkości w kraju. To właśnie na Śląsku, jednym z największych polskich rynków konsumenckich, wystawcy targów zawierają liczne kontrakty handlowe. Ich oferta dociera corocznie do kilkudziesięciu tysięcy zwiedzających. Szeroką ofertę zaprezentują producenci części zamiennych i akcesoriów, wyposażenia warsztatów i sprzętu diagnostycznego, narzędzi oraz chemii samochodowej.
Tegoroczną wystawę tradycyjnie urozmaicą: IX Zlot Pojazdów Tuningowanych i XV Zlot Pojazdów Dziwnych w ramach których zorganizowane będą konkursy na najładniejsze Auto Zlotu, Najniższe Auto Zlotu oraz Miss Zlotu. Swoje święto jak co roku będą mieli sympatycy przyczep i wypraw campingowych, a całą ekspozycję zobaczyć będzie można pod szyldem Zlotu Caravaningu. Ponadto Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Inżynierów Motoryzacji SIMP poprowadzi cykl seminariów warsztatowych na następujące tematy: „Diagnostyka pomp i wtryskiwaczy systemów Common Rail”, „Samochód z systemem OBDII /EOBD w serwisie samochodowym, Możliwości regeneracji warsztatowej pomp i wtryskiwaczy Common Rail”, „Wtryskiwacze benzyny - dlaczego wymagają okresowej diagnostyki i czyszczenia”. Referaty przedstawią Pan mgr inż. Stefan Myszkowski oraz inż. Ryszarda Kędzia
Na zwiedzających czekać będzie wiele atrakcji sportowo – rekreacyjnych m.in. tor off-road przygotowany przez Klub Miłośników Samochodów Terenowych Silesia Park 4x4. Pierwszy tor o niskim stopniu trudności dostępny będzie dla każdego posiadacza auta o napędzie 4x4, który pod okiem instruktora będzie mógł sprawdzić umiejętności zarówno swoje jak i swojego pojazdu. Dla spragnionych mocnych wrażeń przygotowany zostanie drugi tor o wysokim stopniu trudności, a emocji dostarczy przejażdżka profesjonalnie przygotowanym do Off Road-u pojazdem, kierowanym przez specjalnie wyszkolonego kierowcę. Targom towarzyszyć będzie Zlot Klubów Fanów Pojazdów Terenowych, na którym z bliska będzie można oglądać maszyny, które radzą sobie nawet w najtrudniejszym terenie.
Informujemy, że Międzynarodowe Tragi Katowickie włączyły się w propagowanie akcji „Taksówka z fotelikiem” mającej na celu podniesienie świadomości rodziców i opiekunów o istocie poprawy bezpieczeństwa przewożonych dzieci w taksówce z fotelikiem.
Od czerwca 2008 r. w Warszawie trwa akcja, której celem jest zapewnienie dziecku bezpiecznego przejazdu w taksówce.
Organizatorami akcji są Liberty Direct i Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe w Warszawie
Patronat merytoryczny objął Przemysłowy Instytut Motoryzacji, PIMOT, specjalizujący się w między innymi w badaniach zlecanych przez producentów fotelików dla dzieci.
W ramach akcji Liberty Direct zakupiła dla MPT 79 fotelików i podstawek dla dzieci. Kierowcy taksówek zostali przeszkoleni przez producentów fotelików o prawidłowym montowaniu i stosowaniu fotelików , jak również na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach.
W ramach Targów wyodrębniono kilka salonów tematycznych. Wśród nich Samochody Osobowe, Salon Tuningu, Auto Hi-Fi, Auto Leasing Bank, Salon Motocykli i Skuterów, Truck Expo, Caravaning, Car Audio, Salon Lakiernictwa.
Targi Autosalon i Autoserwis to najważniejsze wydarzenie dla branży motoryzacyjnej w regionie Górnego Śląska. Organiarzy zapraszają do odwiedzin ekspozycji od 10 do 12 października w godzinach od 10:00 do 17:00.
Ja jestem za większym promowaniem bezpieczeństwa na takich dużych imprezach, bo fajnie jest oglądać najnowsze najszybsze fury, ale nasza rzeczywistość wymaga też promowania bezpiecznej jazdy. Przecież kupujemy średnio! 15 letnie auta i chcemy nimi jeździć prawie jak Kubica bolidem, nikt nie wie tylko dlaczego wypadków śmiertelnych jest tak dużo. Więc promujmy też postawy bezpieczeństwa za kierownicą, jak np. Petycje Bezpieczni Kierowcy to My! http://petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3407
Już dziś rusza dziewiętnasta edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych AUTOSALON i Targów Technik Motoryzacyjnych AUTOSERWIS 2008.
Ofertę branży samochodowej na powierzchni 4000 m2 zaprezentuje ponad 70 wystawców – dealerów samochodów, importerów z branży skuterowej oraz producentów artykułów i akcesoriów motoryzacyjnych, m.in. części zamiennych, wyposażenia warsztatów naprawczych i wulkanizacyjnych, stacji obsługi, narzędzi, urządzeń diagnostycznych.
W programie targów, na powierzchni 110 m2, zobaczyć będzie można m.in. - przygotowany przez firmę Herkules - Żywy Warsztat Samochodowy. Zostanie na nim przedstawiona koncepcja przykładowego warsztatu samochodowego i proces nowoczesnej naprawy blacharskiej z naciskiem na naprawy profili zamkniętych (drzwi, maski, progi itp.) z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii oraz narzędzi. (Pawilon nr 3, stoisko nr 13).
Wystawa Samochodów Tuningowanych - gdzie będzie miała miejsce prezentacja samochodów po profesjonalnym tuningu - odbędziecie się w Pawilonie nr 3, obok wejścia nr 3.
Po raz pierwszy na targach w Polsce, zobaczyć będzie można nowy model myjki do kół Power Wash W – 450 – A. Szwedzka firma Drester AB, producent myjek do mycia kół przy wykorzystaniu granulatu tworzywowego i wody pod ciśnieniem wprowadza poprzez firmę "PROFIT" Romuald Lange najnowszy model myjki oznaczony W – 450 – A lub Drester Power Wash. Myjka oznaczona jako W – 450 – A została oficjalnie zaprezentowana na Targach Automechanika IAA 2008 we Frankfurcie n/Menem i całkowicie zastępuje dotychczasowy model oznaczony W – 350 – A. (Pawilon nr 3, stoisko nr 44).
Jedyny w Polsce NASCAR – osobliwy samochód wyścigowy, przystosowany do bezpośredniej walki z konkurentami w specjalnych seriach wyścigowych. (Pawilon nr 3, stoisko 30).
Swoją ofertę pokażą śląscy dealerzy samochodów i skuterów. Nie zabraknie takich marek, jak Mazda, Subaru, Peugeot, Mercedes, Ford, Hummer, BMW, Mitsubishi.
Tegoroczną wystawę tradycyjnie urozmaicą: IX Zlot Pojazdów Tuningowanych i XV Zlot Pojazdów Dziwnych, w ramach których zorganizowane będą konkursy na najładniejsze Auto Zlotu, Najniższe Auto Zlotu oraz Miss Zlotu. Swoje święto jak co roku będą mieli sympatycy przyczep i wypraw campingowych, a całą ekspozycję zobaczyć będzie można pod szyldem Zlotu Caravaningu. Na spragnionych mocnych wrażeń czekać będzie tor off-road przygotowany przez Klub Miłośników Samochodów Terenowych Silesia Park 4x4. Podczas wszystkich dni trwania targów odbędą się pokazy ratownictwa drogowego. Ponadto Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Inżynierów Motoryzacji SIMP poprowadzi cykl seminariów warsztatowych na następujące tematy: "Diagnostyka pomp i wtryskiwaczy systemów Common Rail", "Samochód z systemem OBDII/EOBD w serwisie samochodowym, możliwości regeneracji warsztatowej pomp i wtryskiwaczy Common Rail", "Wtryskiwacze benzyny - dlaczego wymagają okresowej diagnostyki i czyszczenia". Referaty przedstawią mgr inż. Stefan Myszkowski oraz inż. Ryszarda Kędzia.
Informujemy, że Międzynarodowe Tragi Katowickie włączyły się w propagowanie akcji "Taksówka z fotelikiem", mającej na celu podniesienie świadomości rodziców i opiekunów o istocie poprawy bezpieczeństwa przewożonych dzieci w taksówce z fotelikiem.
Targi Autosalon i Autoserwis to najważniejsze wydarzenie dla branży motoryzacyjnej w regionie Górnego Śląska. Organizatorzy zapraszają w dniach od 10 do 12 października, w godzinach od 10:00 do 17:00.
Salony tematyczne targów:
* Samochody osobowe
* Salon Tuningu
* Auto Hi-Fi
* Auto Leasing Bank
* Salon Motocykli
* Truck Expo
* Caravaning
* Części zamienne, akcesoria
* Wyposażenie warsztatów
* Sprzęt diagnostyczny
* Narzędzia
* Chemia samochodowa
* Lakiernictwo
* Wydawnictwa motoryzacyjne
Targi AUTOSALON/AUTOSERWIS to od 19 lat znana impreza w branży motoryzacyjnej, która wystawcom daje możliwość zaprezentowania najnowszej oferty, a wszystkim zainteresowanym możliwość zapoznania się z nią.
UWAGA!
Targom towarzyszyć będą seminaria warsztatowe, pokazy, wystawy, zloty. Biorąc pod uwagę znaczenie tych Targów dla branży motoryzacyjnej, mamy nadzieję że przyjmiecie Państwo nasze zaproszenie do udziału.
Lexus Polska nawiązał współpracę z Agnieszką Radwańską Od czasu powstania marki w roku 1989 w USA, Lexus, wytyczył nie tylko nowe standardy jakości produktu, lecz również zredefiniował koncepcję luksusu pojmowanego jako całość doświadczeń w odniesieniu do technologii, ...
Lexus RX L 450h - test spalania Ten bogato wyposażony, luksusowy SUV imponuje niskim zużyciem paliwa. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że testom poddano największego SUV-a w gamie japońskiej marki na europejskim rynku – do tego w dłuższej i wyższej ...
Drogi użytkowniku, aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepszej jakości treści którymi możesz być zainteresowany powinieneś przejść do ustawień prywatności i tam skonfigurować swoje zgody w celu dopasowania treści marketingowych do Twojego zachowania. Pamiętaj! Dzięki reklamom możemy finansować rozwój naszej strony, a Ty w zamian otrzymujesz do niej bezpłatny dostęp.