Citroen C5R(tzw 2) problem z klimą

03 Lip 2024, 03:06

Witam
Problem mam odkśd kupiłem auto w 2016. Przy zakupie została dobita klima i chodziła miesiąc(auto sprowadzone z DE tam w citroenie przed sprzedażą wymiana kompresora na nowy). W Polsce 2 razy zmieniałem kompresor raz na używa ny raz na regenerowany. Klima działa około roku potem siada. Po serwisie maszyna rusza i za jakiś czas znowu nie działa. Wszyscy chcą znowu zmieniać kompresor. Dokopałem się, że problemem może być zbyt duża ilość oleju co dławi zawór sterowania pojemnością sprężarki. Czy jeśli spuszczę czynnik i wyczyszczę gniazdo zaworu razem z zaworem to ma szanse ruszyć?(po wymuszonym ruchu z czynnikiem działa przez jakiś czas). Jeśli ktoś przerabiał podobny temat proszę o pomoc. z kabla zasilającego dochodzi pełne napięcie. U nie nie ma speców są tylko obsługiwacze maszyn. Będę wdzięczny za pomoc.
Roger82
Obserwowany
 
Posty: 1

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gołoledź i ślizgawica – trudne warunki jazdy
    Gołoledź powstaje, gdy deszcz lub mżawka opada na podłoże o temperaturze niższej od zera. Spadające kropelki rozpływają się i zamarzają w postaci gładkiej, równej, przezroczystej warstwy lodu pokrywającej podłoże. ...