Kalkulatory
- Kalkulatory motoryzacyjne
W związku z tym, że na naszym forum pojawiały się pytania na temat różnych kalkulatorów związanych z motoryzacją postanowiliśmy przygtować kilka z nich i udostępnić je dla użytkowników przeglądających nasz portal. Poniżej znajdują się krótkie opisy i przyciski które pozwolą bezpośrednio przejść i skorzystać z wybranego kalkulatora.
-
Kalkulator OC i AC oraz NNW ubezpieczenia samochodu osobowego
Korzystając z wskazanych przez nas porównywarek OC oszczędzasz czas i pieniądze. Bez wychodzenia z domu, przy pomocy komputera w kilka minut możesz porównać ze sobą nawet nawet 76 ofert ubezpieczenia na najlepszych stronach porównywarek. Dzięki temu masz pewność, że nie będziesz przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie OC i zawsze kupisz najtańszą polisę.
-
Kalkulator ET dla felg aluminiowych i stalowych
Kupując nowe (używane) felgi w innym rozmiarze niż obecne do naszego do samochodu powinniśmy sprawdzić czy będą one pasowały w 100%. Porównywarka ET i szerokości felgi którą przygotowaliśmy pozwoli wizualnie przedstawić różnice jakie wynikną po zmianie felg. Na tej podstawie jesteśmy w stanie sprawdzić jeszcze przed zakupem czy takie felgi nie będą nam wystawały poza obrys samochodu lub czy nie będą za blisko elementów zawieszenia. Dokładne wymiary pokazujące te różnice pozwolą wykonać takie pomiary przy własnym samochodzie. Dodatkowo możemy uwzględnić grubość założonych dystansów lub adapterów zmieniających rozstaw śrub.
-
Kalkulator porównania rozmiarów opon
Czasem zachodzi potrzeba porównania dwóch rozmarów opon żeby sprawdzić czy można je wykorzystać w użytkowanym przez nas samochodzie. W tym przypadku z pomocą przychodzi nam ten kalkulator w którym sprawdzimy dokładnie różnice średnic i otrzymamy informację czy rozmiar zamiennika kwalifikuje się do podmiany.
-
Kalkulator doboru zamienników opon
Zamienniki to alternatywne rozmiary opon które mają za zadanie zastąpić nam opony wzorcowe te które przewidział do montażu w samochodzie producent. Korzystając z tego kalkulatora i podając oryginalny rozmiar opony np. 195/65R15 otrzymasz listę wszystkich dopuszczalnych zamienników opon których średnica zewnętrzna nie jest mniejsza niż -2% i większa niż 1.5 % od średnicy zewnętrznej opony oryginalnej.
-
Dobór felgi do szerokości opony
Szerokość felgi jest bardzo ważnym parametrem i powinna być odpowiednio dobrana do opony. Tylko prawidłowe zestawienie opony z felgą o odpowiedniej szerokości zapewni nam prawidłową eksploatację samochodu i bezpieczeństwo na drodze. Zastosowanie za szerokiej czy też za wąskiej felgi sprawi, że bieżnik opony nie będzie w stanie pracować prawidłowo (powierzchnia styku z podłożem zmniejszy się lub przekroczy dopuszczalną wartość maksymalną).
-
Dobór opony do rozmiaru felgi
Odpowiednie dobranie opon do felg ale i dopasowanie ich do samochodu to nie lada wyzwanie. Dlatego postanowiliśmy dodać kalkulator który choć trochę pomoże w tym procesie i pozwoli sprawdzić jakie rozmiary opon będą odpowiednie dla rozmiaru felgi który posiadamy. Wystarczy podać dwa paramety wymiarów felgi: szerokość i średnicę.
-
Kalkulator zwrotu z ubezpieczenia OC
Sprawdź jak otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony z powodu wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC. Kiedy taki zwrot należy się zbywcy pojazdu i jaka może być jego wysokość? Dzięki kalkulatorowi dowiesz się na jaką kwotę możesz liczyć.
-
Kalkulator opłacalności montażu instalacji gazowej do samochodu
Przygotowany przez nas kalkulator pozwala obliczyć szacunkową różnicę w kosztach eksploatacji samochodu w zależności od zasilania silnika benzyną, a gazem (LPG). Na podstawie danych wprowadzonych do formularza obliczymy przyblizony czas i dystans w kilometrach w jakim zwrócą się koszty poniesione na założenie instalacji gazowej do samochodu.
-
Kalkulator średniego spalania/zużycia paliwa
Policzenie wartości średniego spalania jest dosyć istotne dla większości kierowców dlatego też przygotowaliśmy kalkulator kosztów zużycia paliwa który pozwala obliczyć średnie spalanie na określonym dystansie, całkowity koszt paliwa oraz koszt pokonania jednego kilometra. Dane można policzyć przyjmując jedną z dostępnych walut europejskich.
-
Kalkulator średniej prędkości
Prędkość taką można obliczyć dzieląc wskazania licznika przejechanych kilometrów przez czas pokonania tej drogi. W ruchu jednostajnym prędkość chwilowa, z jaką porusza się ciało, jest równa prędkości średniej. Tak wygląda definicja my dodatkowo dodaliśmy możliwość odjęcia czasu postoju który nie wlicza się do średniej prędkości.
-
Kalkulator czasu podróży
Kalkulator czasu podróży to narzędzie umożliwiające obliczenie szacowanego czasu potrzebnego do pokonania danej trasy. Aby skorzystać z kalkulatora czasu podróży, należy podać dane dotyczące trasy, takie jak dystans oraz średnią prędkość z jaką zamierza się podróżować.
-
Kalkulator jednostek mocy kW, KM, BPH, HP, PS, MW
Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ich mocy jest "KM" jednak jak możemy się dowiedzieć czytając różne opracowania jest to pozaukładowa jednostka mocy (w układzie jednostek miar MKS), bardzo często jednak używana w opracowaniach. Wartością prawidłową wyrażającą moc jest kW (kilowat).
-
Kalkulator jednostek prędkości km/h, mph, m/s, fps, w., nm/h
Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak wygląda definicja.
-
Kalkulator jednostek ciśnienia psi, atm, at, bar, Pa, kPa, MPa, KG/cm²
Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.
-
Kalkulator momentu obrotowego / siły Nm, lb/ft, kGm, J
Jednostką stosowaną w samochodach do określenia momentu obrotowego jest Nm (niutonometr). Moment obrotowy zaś jest podstawowym parametrem, który charakteryzuje osiągi silnika spalinowego.
-
Kalkulator - prawo jazdy kategorii "B" - jaka masa całkowita (DMC) przyczepy?
Samochodem osobowym wyposażonym w hak holowniczy możemy ciągnąć przyczepę mając prawo jazdy kategorii "B" i zachowując odpowiednie zależności między wartościami DMC podanymi w dowodzie rejestracyjnym zarówno samochodu jak i przyczepy.
-
Ciekawe publikacje motoryzacyjne
Gdzie w Europie obowiązują winiety na autostrady? To warto wiedzieć! Wybierając się w zagraniczną podróż samochodem, trzeba pamiętać o tym, że bardzo wiele tras po Europie nie jest bezpłatnych. Opłatą objęte są autostrady i drogi szybkiego ruchu. W niektórych krajach, tak jak ...
Dlaczego warto szukać taniego ubezpieczenia OC? Galopujące stopy procentowe, a wraz z nimi drastycznie rosnące koszty życia sprawiają, że szukamy oszczędności na wielu polach. Czy ubezpieczenie samochodu powinno być jednym z nich, czy niekoniecznie? Sprawdźmy! Czy tanie ...