Komfortowy sedan w okolicy 40 tys. VW, Skoda, Mazda, Ford, Mercedes

14 Maj 2024, 22:55

Witam,

znalazłem na forum kilka podobnych tematów, ale żaden do końca nie odpowiedział na moje pytania bo nie było tam porównanych wszystkich modeli, na które patrzę dlatego zakładam nowy wątek. Szukam komfortowego sedana w benzynie (80% jazdy jest na odcinkach 2-5km). Zdaję sobie sprawę, że to nie są auta robione z myślą o takich krótkich trasach, ale po pierwsze potrzebuje auta z dużą ilością miejsca na tylnej kanapie z uwagi na dzieci, a po drugie po prostu takie auta mi się podobają. Tak czy inaczej przechodząc do sedna, mam dość duży rozrzut a jako, że na samochodach znam się bardzo słabo to chciałbym podpytać ludzi, którzy siedzą w temacie. Myślałem nad:
- VW Passat późny B7 lub wczesny B8
- Skoda SuperB późna II lub wczesna III
- Mazda 6 z okolic 2014
- Ford Mondeo Mk 5
- Mercedes W212
- No i znalazłem też jednego Jaguara XF X250, ale ciężko mi uwierzyć, że za 35tys. z tym autem nie jest coś nie tak

Dodam jeszcze, że mówię o egzemplarzach o przebiegu do 200tys. na te powyżej nawet nie patrzyłem.
Wszystkie z tych aut są +/- w moim budżecie, ale wiadomo, że np. Superb II chodzi ogólnie zauważalnie taniej niż SuperB III więc jeśli różnica jest niewielka to wiadomo, że wolę mieć te 8 tys. w kieszeni.

Byłbym wdzięczny za poradę, które z tych aut są przede wszystkim najmniej awaryjne bo na tym mi zależy najbardziej gdyż wszystkie inne elementy jak kwestie wizualne, pojemnościowe itd. mi pasują w każdym z nich. Ewentualnym dodatkowym atutem poza małą awaryjnością byłoby duże bezpieczeństwo, przede wszystkim pasażerów z tyłu pojazdu.

Ewentualnie jeśli coś poza tym co wypisałem jest obecnie warte uwagi to też chętnie rozeznam temat bo pewnie pominąłem jakieś modele, które są bardzo korzystne pod kątem jakości do ceny.
KacperW
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Maj 2024, 06:41

Dodam jeszcze, że mówię o egzemplarzach o przebiegu do 200tys. na te powyżej nawet nie patrzyłem.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

- VW Passat późny B7 lub wczesny B8
- Skoda SuperB późna II lub wczesna III


Brak sensownego benzyniaka.

- Mazda 6 z okolic 2014


Technicznie ok ale za 40 to ty kupisz przystanek ze stanów a nie dobre auto.

- Ford Mondeo Mk 5


jw + silniki gorsze

- Mercedes W212


nie mam zdania

- No i znalazłem też jednego Jaguara XF X250, ale ciężko mi uwierzyć, że za 35tys. z tym autem nie jest coś nie tak


Spora awaryjność i wysokie koszty utrzymania. Ogólnie JAG/LR kosmicznie mocno tracą na wartości, niewielkie jest nimi zainteresowanie na rynku używek



Najbezpieczniejszy będzie avensis
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2583
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Maj 2024, 22:55

Bardzo dziękuję za rzeczowe informacje. Zastanawiałem się też nad Avensisem bo obecnie od 5 lat jeżdżę takowym (ale z 98 roku), ale zarówno mi jak i narzeczonej kompletnie się te nowe nie podobają. Wiadomo, że estetyka to kwestia drugorzędna za praktycznością, ale jednak też ma znaczenie. Tak czy inaczej, w międzyczasie zorganizowałem trochę dodatkowego finansowania i teraz patrzyłem na Fordy Fusion z lat 2015-2017, które są w przedziale 45-50. Myślę o silniku 2.0 EcoBoost 240KM, z tego co wyczytałem to ma całkiem niezłe opinie, ale chętnie dowiem się coś więcej bo widzę, że ma Pan spore pojęcie o tym segmencie samochodów.
KacperW
Obserwowany
 
Posty: 2

16 Maj 2024, 13:15

KacperW napisał(a):Zastanawiałem się też nad Avensisem bo obecnie od 5 lat jeżdżę takowym (ale z 98 roku), ale zarówno mi jak i narzeczonej kompletnie się te nowe nie podobają.


Jeździsz 26 letnim avensisem, którego serwis kosztuje grosze a wyjeżdżasz z

teraz patrzyłem na Fordy Fusion z lat 2015-2017, które są w przedziale 45-50. Myślę o silniku 2.0 EcoBoost 240KM,


Powypadkowym autem przyciągnietym z drugiego końca świata i naprawionym po kosztach?

Taką ogólną radę ci dam co do zakupu auta - przestań filtrować od najtańszych i skup się na modelach, gdzie twój budżet pozwala na wybrzydzanie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2583
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Maj 2024, 12:34

Żaden z tych samochód nie jest w Twoim budżecie.

Jeżeli chodzi o W212 to bardziej ~45-50 z 10 zapasu na ewentualne naprawy. Już prędzej W204 przedlif (rok 2008-2010 może i wygląda w środku jak z lat 90 ale za to jest mało miejsca w środku XD)

Tu masz w miarę sensowną propozycje 204

[link do oferty na Olx wygasł]
kasia98
Nowicjusz
 
Posty: 15

19 Maj 2024, 12:41

Tutaj masz wyposażenie tego mercedesa z ogłoszenia:
202B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
220 PARKTRONIC SYSTEM (PTS)
229L GERMANY
249 INTERIOR AND EXTERIOR MIRROR,AUTOMATICALLY DIMMING
255B No code designation available
260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION
260B AIRBAGLABEL - GERMAN/ENGLISH
280 LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB
287 THROUGH-LOADING FEATURE
293 SIDEBAG IN REAR LEFT AND RIGHT
294 KNEE AIRBAG
297 ELECTRIC ROLLER SUN BLINDS IN REAR DOOR LH AND RH
2XXL FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
301 ASHTRAY PACKAGE
302B HEAD UNIT LANGUAGE - GERMAN
332B INSTRUMENT CLUSTER/HU LANGUAGE - GERMAN
345 RAIN SENSOR
400A FABRIC
401A FABRIC - BLACK/ANTHRACITE
414 ELECTRIC TILT/SLIDE SUNROOF IN GLASS VERSION
423 5-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION
43P CONTROL CODE MARKETING
440 TEMPOMAT (CRUISE CONTROL)
442 MULTIFUNCTION STEERING WHEEL (12 BUTTONS)
477 TIRE PRESSURE LOSS WARNER
485 (COMFORT RUNNING GEAR)
500 ELECTRIC FOLDING OUTSIDE MIRROR
510 AUDIO 20 RADIO WITH CD CHANGER
550 TRAILER COUPLING
580 AIR CONDITIONER
584 ELECTRIC WINDOW REGULATOR
600 HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
614 BI-XENON HEADLAMPS FOR RIGHT-HAND TRAFFIC
619 CORNERING ILLUMINATION
690 EMERGENCY SPARE TIRE (MINI SPARE)
734 TRIM PIECES - WOOD EUCALYPTUS
792U PALLADIUM SILVER METALLIC PAINT
800 AEJ 09/1
873 SEAT HEATER FOR LEFT AND RIGHT FRONT SEATS
955 EQUIPMENT PACKAGE ELEGANCE
985 COC PAPER EURO 4 TECHNOLOGY W. REG. CERT. PART II
A22 NEW CONVERTER GENERATION
B12 WHEEL REPLACEMENT TOOL
F204 MODEL SERIES 204
FS COMBI-VEHICLE
G695 TRANSMISSION CODE VERSION 95
GA AUTOMATIC TRANSMISSION
H.A. REAR AXLE
K11 ADAPTIVE STOP LIGHT FLASHING
K13 CONTROL CODE FOR SERVICE INTERVAL 25000 KM
L LEFT-HAND STEERING
M16 DISPLACEMENT 1.6 LITER
M271 R4-GASOLINE ENGINE M271
P47 PARKING PACKAGE HIGH
P49 MIRRORS PACKAGE
R01 SUMMER TIRES
R79 LT.-ALLOY WH. 6-DOUBLE-SPOKE DESIGN 21" MIX. TIRES
U01 REAR BELT STATUS INDICATION
U37 FOGLAMP
V22 SPEED-+LOADINDEX 91V
VL FRONT AXLE HALF, LEFT
VR FRONT AXLE HALF, RIGHT
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jakie auto z 3 niezależnymi fotelami ISOFIX z tyłu?
    Jakie auto rodzinne warte jest obecnie uwagi? Wymagania: 3 niezależne fotele z tyłu na ISOFIX (2 foteliki + na środku dorosła osoba swobodnie siedząca, ew. trzeci fotelik), benzyna (najlepiej ładnie tolerująca LPG), ew. bardzo ...