Ładne auto z salonu max 80-90k (mazda3?)

02 Wrz 2017, 18:54

Planuję zakup auta dla siebie (jednoosobowa działalność gosp) i dla rodziny 2+2. Posiadam już jedno wysłużone kombi i marzy mi się nowe, ładne i w miarę bezawarynje auto. Nowa mazda3 w sedanie robi na mnie pozytywne wrażenie ale chciałbym poczytać opinie kogoś kto używa już tego auta. Czy taki sedan nie będzie za mały dla 2 dorosłych i 2 dzieci podczas dłuższych wypraw? Jak się auto spisuje na codzień? Ewentualnie chętnie poznam jakieś ciekawe alternatywy.
Dzięki.
jzet
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: B-stok

02 Wrz 2017, 20:52

Sam mam sedana, ale ja jeżdżę przeważnie sam, albo we dwoje. Dla rodziny z małymi dziećmi to chyba najmniej praktyczne nadwozie. Proponowałbym jakiegoś minivana lub suva. c-max, golf sportsvan, albo tucson, czy sportage. Mazdy są bardzo ładne, ale to nie są zbyt przestronne auta.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3706
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Pieniężno
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

02 Wrz 2017, 21:21

Zdecydowanie lepiej rozejrzeć się za kombi, sedan niby fajnie, ma bagażnik ale pakowność... Przymierz się najlepiej, weź sobie walizkę, albo wózek i do salonu. Zobaczysz że nerwów nieco będzie. Wolałbym już chyba jakiegoś pakownego hatbchacka niż sedana.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

02 Wrz 2017, 21:51

Można by jeszcze pomyśleć o Hondzie Civic. Najlepiej tak jak koledzy radzili zrobić wycieczkę po salonach i się przymierzyć i zapoznać się z ofertami.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16443
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Wrz 2017, 12:30

Kombi w tym budżecie do rozważenia:
Peugeot 308 SW 1.2 Puretech:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Fiat Tipo 1.4T
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Seat Leon ST 1.4 TSI:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Opel Astra 1.4:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Toyota Auris Hybrid
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

03 Wrz 2017, 14:20

Ja bym się panowie nie rozpędzał, bo nie ma napisane, że dzieciaki w wieku "wózkowym", może to już etap przedszkolny/szkolny? Jeśli tak, to nie będzie większego problemu. Myślę, że autor tematu jest na tyle rozsądny, żeby nie pakować się w sedana z niemowlakami na stanie :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14157
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jadąc wolniej, szybciej dotrzesz do celu!
    Co można zrobić, by na autostradzie w czasie zwiększonego natężenia ruchu nie tworzyły się korki? W niektórych przypadkach może pomóc… obniżenie dopuszczalnej prędkości! Taką zależność wykazało belgijskie ...

03 Wrz 2017, 14:59

Mike, jak by nie patrzeć, sedan nie jest najlepszym autem rodzinnym. Gdybym miał mieć tylko jedno auto w domu, to na pewno nie byłby to sedan :no:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3706
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Pieniężno
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

03 Wrz 2017, 15:38

Panowie, dzięki za sugestie. Szczerze mówiąc przez kilka lat użytkowania kombi nie miałem wielu okazji rzeczywistego wykorzystywania pojemności bagażowej tego auta. Oczywiście przestrzeń się przydawała przy wyjazdach na wakacje (gdy dzieci były jeszcze małe i trzeba było ciągać wózek) i przy pomocach przy różnego rodzaju przeprowadzkach ale mimo wszystko bardzo okazjonalnie. Sam nie wiem co o tym myśleć ... Teraz marzy mi się jakieś fajne, nowe auto. W tym budżecie znalazłem kilka stosunkowo niedużych aut: mazda3, nowy civic, ewentualnie corolla bo niestety zwyczajnie nie stać mnie aby brać droższy o 20-30k leasing na mazde6 która idealnie wpasowuje się w mój ideał auta.
jzet
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: B-stok

03 Wrz 2017, 15:47

yeti65 napisał(a): jak by nie patrzeć, sedan nie jest najlepszym autem rodzinnym.
oczywiście, zgodzą się z tym, aczkolwiek nie wrzucajmy wszystkich rodzin do jednego worka. Przy codziennej eksploatacji typu dom - szkoła - praca - szkoła - dom taki sedan nie będzie głupim wyborem. Jeśli największym ładunkiem będzie na co dzień zgrzewka napoju z supermarketu i kilka siatek, a nie wózek dziecięcy, a raz na ruski rok bagaże 4 osób na dwutygodniowy wyjazd to w czym problem? Zwłaszcza, że sama przestrzeń dość ustawna, ze sporym jak na segment otworem ładunkowym.

No i zawsze może być gorzej - moi sąsiedzi 2+2 mieli Hondę City :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14157
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Wrz 2017, 17:10

jzet napisał(a): Teraz marzy mi się jakieś fajne, nowe auto.

Czyli priorytetem jest fajność :mrgreen:
Myślę też, że i te 150KM to minimum na auto rodzinne.
Fajność to rzecz względna, ale w tym budżecie można pokusić się o Mondeo, czy Optimę, jest nawet Superb
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
ale 125KM na takie auto to raczej zbyt mało.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3706
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Pieniężno
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

03 Wrz 2017, 19:33

yeti65 napisał(a):Fajność to rzecz względna, ale w tym budżecie można pokusić się o Mondeo, czy Optimę, jest nawet Superb

Masz rację to rzecz względna. Niestety auta, które zaproponowałeś w tym budżecie to zupełne golasy. Za każde z tych aut już w miarę sensownie wyposażone trzeba płacić powyżej 100k :) W maździe za 90k dostaje full-pakiet z hud, kamęrą cofania, nagłośnieniem bose itp. Bardzo przyzwoita wersję mozna już mieć za 80k.
Co do osiągów to wolnossąca jednostka 2.0 zbiera się nie tak całkiem najgorzej (8.8s do 100). Nie wiem jak na trasie ale w mieście z dwoma dorosłymi pasażerami porusza się całkiem sprawnie. Oczywiście nie jest demonem prędkości ale rekompensuje to bardzo fajnym spalaniem :yes:
jzet
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: B-stok

03 Wrz 2017, 19:49

mike napisał(a):Przy codziennej eksploatacji typu dom - szkoła - praca - szkoła - dom taki sedan nie będzie głupim wyborem.


Tylko wtedy nie ma sensu upierać się przy sedanie, a można również zerknąć na hatchbacki ;) I o to mi chodziło.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Wrz 2017, 20:32

jzet napisał(a):Niestety auta, które zaproponowałeś w tym budżecie to zupełne golasy.

Takie zupełne golasy to nie są :mrgreen:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ja osobiście wolałbym jednak trochę słabiej wyposażone auto klasy średniej, niż napakowanego gadżetami kompakta, ale to Twój wybór.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3706
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Pieniężno
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

04 Wrz 2017, 10:07

Jak długo zamierzasz jeździć autem? Rozumiem, że finansować zakup będziesz poprzez leasing?
Mazda 3 wizualnie może się podobać, ale podczas długich wypraw (bo jeżdżąc wyłącznie po mieście tego nie zauważysz) zamęczy Cię i Twoją rodzinę słabą elastycznością silnika (kompletnie nie czuć tych 210 Nm) i hałasem w kabinie - to bardzo słabo wyciszony samochód, nie wiem czy nie najgorszy pod tym względem w tym przedziale cenowym. Kolega z pracy kupił sobie jakiś czas temu benzynową 6-kę i już zastanawia się jak poprawić wyciszenie w tym aucie, bo na trasie trudno jest w niej wytrzymać (a przesiadł się z Suberba w dieslu, który powinien być przecież głośniejszy). Zresztą, zobacz jak wyglądają na ten temat dyskusje na forum Mazdy:
https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f= ... f72c57609e
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... 4&t=188469
Nowy Civic w Twoim budżecie to jedynie R3 1.0T i kiepskie w porównaniu do konkurencji wyposażenie za tą cenę. Sam mu się przyglądałem, bo z zewnątrz wygląda bardzo fajnie (chociaż na początku mi się nie podobał), ale cena za dobrze wyposażony egzemplarz (110 tys. zł +) to nieporozumienie. W dodatku obserwując od czasu do czasu forum Hondy widzę jak dużo chorób wieku dziecięcego ma ten samochód.
Corolla - silnik 1.6 to bodajże najbardziej zamulone 132 KM jakimi w życiu jechałem, dużo też pali. Plastiki twarde, montaż na średnim poziomie. Niewygodne fotele (chociaż każdy ma inną budowę i może akurat Tobie będzie wygodnie). Kolega kupił bliźniaczego Aurisa i po pół roku mocno żałuje zakupu.
Widzę, że celujesz głównie w japońskie auta - prawdopodobnie z tyłu głowy siedzi Ci mityczna japońska bezawaryjność :) Zapomnij o tym. To już nie te czasy niestety - obecnie wszystkie auta psują się podobnie, koncerny mają tych samych poddostawców części, a kontrola jakości w zasadzie nie istnieje - to Ty testujesz na sobie ich produkty. Spójrz życzliwszym okiem na auta francuskie (dobrą opcją dla spokojnych kierowców jest Citroen C4 1.2 puretech, który w Twoim budżecie będzie niemalże w full opcji), niemieckie (polecam auto, którym sam jeżdżę - spełnia swoje funkcje przy małej rodzince, ewentualnie wspomniany tu Leon, który wizualnie prezentuje się dużo lepiej) czy nawet koreańskie (wyjątkowo dobre recenzje zbiera nowy Hyundai i30).
Ale przede wszystkim - zastanów się co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne (komfort/sport, dobre wyciszenie/głośny dźwięk silnika w kabinie, dobrze spasowane wnętrze/trzaskanie plastików, pakowność/funkcjonalność itd.). Najlepiej zrób sobie listę Twoich wymagań i z tą listą odwiedź jak największą ilość dealerów i wykonaj jazdy próbne. Pamiętaj, że żaden producent nie zapewni Ci bezawaryjności po upływie okresu gwarancji - czy będzie to Mazda czy Dacia naprawy będą nieuniknione :!:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

04 Wrz 2017, 10:48

yeti65 napisał(a):Takie zupełne golasy to nie są :mrgreen:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 3b4568d441

Kurcze nie wiem skąd wziąłeś te mondeo w takiej cenie :)


łysy napisał(a):Jak długo zamierzasz jeździć autem? Rozumiem, że finansować zakup będziesz poprzez leasing?

Tak auto planuję wziąć w leasing 4-5 lat (gwarancja na 5 lat) a później zobaczę. Jak auto będzie się dobrze sprawowało to może je zostawię na parę kolejnych lat a jak nie to na sprzedaż albo wymianę w salonie na nowszy model.

łysy napisał(a):podczas długich wypraw (bo jeżdżąc wyłącznie po mieście tego nie zauważysz) zamęczy Cię i Twoją rodzinę słabą elastycznością silnika

Tego się trochę obawiam bo w mieście miałem okazje się przejechać i zrobiło na mnie pozytywne wrażenie.

łysy napisał(a):Widzę, że celujesz głównie w japońskie auta - prawdopodobnie z tyłu głowy siedzi Ci mityczna japońska bezawaryjność

Nie zupełnie :D Po prostu podoba mi się stylistyka japońskich aut (no może poza nowymi wersjami Toyoty). Ale ogólnie dobrze jest popytać i poradzić się innych ludzi, stad wizyta na forum. Trochę nie chce mi się kupować smutnego vw w kombi albo inną skodę - może to kryzys wieku średniego :D
jzet
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: B-stok