Muscle car !!

09 Lis 2010, 18:55

witam chcialbym sie dowiedziec jak to jest z tuningiem muscle np. hemi cuda 1970 , interesuje mnie to czy to auto mozna tak odszykowac aby dalo rade wyrwac na dwa kola tzn. ile tzreba w nim zmienic i co dokladnie , i czy po takiej zmianie tym autem bedzie mozna jezdzic legalnie po polskich drogach
muscle car
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: qqq

10 Lis 2010, 13:53

jeśli ci chodzi o coś w stylu dragstera, to wszystko się da ale wątpię, żeby potem auto spełniało warunki techniczne do poruszania się po drogach publicznych. O kosztach lepiej nie mówić. Generalnie zmienić trzeba wszystko od opon po silnik.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

11 Lis 2010, 07:59

a powiedzmy ze mial bym 500km pod maska i zmienil tylko opony i zawieszenie , i czy przy takiej mocy pociagnal by na dwa kola , i czy cos jeszcze trzeba bylo by Zmienic
muscle car
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: qqq

11 Lis 2010, 16:31

km to kilometry a Tobie chyba chodziło o konie mechaniczne. Radził bym się trzymać poprawnych oznaczeń.

Co do "stójki" to oczywiście najwięcej zależy od mocy, takie auta mają po 1000KM ale też od środka ciężkości i wagi, w praktyce przy przesuniętym środku cieżkości można by już przy 100KM robić takie rzeczy. Jak widzisz wiele czynników na to wpływa. Taki efekt o którym piszesz, jest najczęściej efektem ubocznym modyfikacji a nie celem.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

20 Lis 2010, 19:38

właduj jakiś obciążnik za tylną osią i wtedy nawet bez podkręcania silnika będzie go podrywało

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



w 0:22 widac ze ma tak zrobione w tym tirze
Sikora95
Początkujący
 
Posty: 65
Auto: Nie mam