Opel Corsa F - czasami dłużej "kręci"

26 Sie 2024, 21:23

Cześć,

Dotyczy: Opel Corsa F, 100KM, benzyna, rocznik 2021

Być może jestem trochę przewrażliwiony (na pewno :)), ale od jakiegoś czasu (kilka miesięcy na pewno) co jakiś czas gdy odpalam samochód po postoju 12h+ zdarza się, że dłużej "kręci". Raz nawet mi jakiś dziwny komunikat wyskoczył typu "uszkodzony silnik", jak tak pokręcił z 3 sekundy. Dzieje się to raz na może 7-8 dni.

Zastanawiam się, czy może to wina tego, że np. odpalam samochód za jednym przekręceniem kluczyka, a nie na dwa położenia tj. najpierw na pierwsze (włączają się jakieś systemy, kontrolki ) i dopiero później odpalam. Gdy robię tak na dwa razy, to w zasadzie ten problem nigdy nie występował.

Byłem w serwisie Opla, ale powiedzieli, że oni na razie nic nie mogą zrobić, bo u nich oczywiście jak dojechałem to wszystko było OK. Mówią, żebym nagrał, ale zawsze gdy to się dzieje to akurat nie nagrywam :D

Czy jest się czym martwić, czy dopóki się nie będzie pogarszać to machnąć ręką? Co to w ogóle może być? To nie Diesel, więc chyba nie świece ;)

Dzięki za porady
Krystian
krystianst
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Wrz 2024, 21:36

Paliwo moze sie cofać,to trzeba wykluczyć,na Allegro są tanie gruszki z zaworem,który uniemożliwia cofanie się paliwa,można sobie paliwo podpompować,takim prostym sposobem można szybko wykluczyć albo potwierdzić takie podejrzenie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8528
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bernd Rosemeyer - legenda sportów motorowych
    Przed 75 laty zginął Bernd Rosemeyer, jeden z najlepszych kierowców wyścigowych w całej historii sportów motorowych. 28 stycznia 1938 roku, niespełna 28-letni kierowca poniósł śmierć w wypadku, do którego ...