"Kierowcy, bądźcie dla nas dobrzy szczególnie na wiosnę" to byśmy usłyszeli gdyby samochody umiały mówić, z takim apelem zwróciłyby się do swoich właścicieli. I poprosiłyby ich o porządną kąpiel.
Zimą auto narażone jest na szkodliwe działanie lodu, śniegu i środków chemicznych używanych do ich rozpuszczania. Słone błoto pośniegowe wciska się we wszystkie szczeliny, twarde, ostre grudy lodu potrafią obijać się o odsłonięte przewody pod podwoziem, części zawieszenia i silnika, blachy karoserii.
Jeżeli powstały uszkodzenia powłoki lakierniczej, to warto je zabezpieczyć, zanim zrobią się duże i kosztowne w naprawie. Błoto co prawda wysycha, ale potrafi długo zalegać w zakamarkach takich jak np. ranty zakoli samochodowych, przyspieszając tym samym korozję. Gruntowne porządki najlepiej przeprowadzić na wiosnę. Trzeba zacząć od dokładnego "wykąpania" samochodu, bo zwykłe mycie nadwozia i podwozia w myjni automatycznej w tym przypadku nie wystarczy. Pomoże mycie i przegląd w specjalistycznej stacji, dysponującej sprzętem, który pod ciśnieniem usunie brud i chemikalia ze wszystkich zakamarków. Jeżeli będziemy chcieli to Mechanicy w stacji obsługi znajdą wszelkie odpryski farby oraz uszkodzenia, zabezpieczą i naprawią co trzeba, i w ten sposób przedłużą życie naszemu mechanicznemu przyjacielowi.
Ofiarą zimy mogą paść wycieraczki – one w tym okresie zużywają się znacznie szybciej. Jeżeli pióra wycieraczek wystrzępiły się i guma na nich popękała to trzeba je będzie wymienić. Nie warto też zwlekać z wymianą opon aż do maja. Tzw. "zimówki" w temperaturze ponad +7 st. C szybko się zużywają i mają gorsze właściwości jezdne. Natomiast niezamarzającego płynu do spryskiwaczy można używać także w wyższych temperaturach, więc nie trzeba go spuszczać przed wlaniem letniego. Lepiej jednak używać środków dostosowanych do pory roku. Przed zimą lepiej pozbyć się całego płynu ze zbiorniczka spryskiwacza i wlać zimowy już na jesieni kiedy pojawią się pierwsze przymrozki żeby uniknąć zamarznięcia tego płynu w układzie.
W ciepłe dni przydaje się też klimatyzacja. Jeżeli mamy klimatronik to powinniśmy używać klimatyzacji w trybie automatycznym przez cały rok. Na wiosnę oczywiście najlepiej zrobić jej przegląd, czyszczenie i konserwację (odgrzybianie) systemu. Warto też pamiętać o standardowych przeglądach i wymianach zużywających się materiałów (filtry, oleje, itp.), choć nie ma to nic wspólnego z końcem zimy
Porządna kąpiel to również wyczyszczenie silnika, dzięki czemu samochód będzie dużo bardziej sprawy i będzie dużo lepiej nam służył. Używaliście kiedyś produktów marki forte? Czytałem coś o nich ostatnio i szukam teraz opinii.
Pielęgnacja samochodu to bardzo ważna sprawa. Karoseria jest bowiem bardzo wrażliwa i łatwo ulega zadrapaniom, szybko pojawiają się rysy na skutek eksploatacji. Takie problemy mogą pojawić się nawet przez nieuwagę, gdy przypadkiem zbyt mocno drapniemy o lakier paznokciem podczas czyszczenia karoserii.
Felgi stalowe - podstawowe informacje Felgi stalowe w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością wśród kierowców każdego typu samochodów, nie tylko ze względu na znacznie niższą cenę niż modele aluminiowe, ale również na wysoką odporność ...
Opel Astra - kompaktowy hatchback do miasta W przypadku tego hatchbacka odmiana Dynamic wyposażona w silnik Diesla o pojemności 1,6 litra i mocy 136 KM została wyceniona na kwotę 91 200 zł. Napęd przekazywany jest w tym przypadku za pomocą automatycznej skrzyni biegów ...
Drogi użytkowniku, aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepszej jakości treści którymi możesz być zainteresowany powinieneś przejść do ustawień prywatności i tam skonfigurować swoje zgody w celu dopasowania treści marketingowych do Twojego zachowania. Pamiętaj! Dzięki reklamom możemy finansować rozwój naszej strony, a Ty w zamian otrzymujesz do niej bezpłatny dostęp.