Seat Ibiza 3 1.9 tdi - odpalanie na ciepłym silniku

27 Wrz 2022, 17:31

witam od kilku miesięcy posiadam problem w moim Seacie.
Otóż gdy odpalam na zimnym to nie mam problemu i dojeżdzam godzinę do pracy pięknie pracującym silnikiem.
Problem pojawia się gdy zatrzymam się na jakiś czas i chce ponownie uruchomić silnik. Gdy temperatura jest przedziale 50-90 silnik dłużej kręci by odpalić a w niektórych przypadkach po prostu gaśnie po odpaleniu.
Dodatkowo potrzebne jest mocniejsze przegazowanie. W niektórych przypadkach samochód po chwili jazdy gaśnie. Czy mógłbym prosić o sugestie z Waszej strony czy to wina jakiegoś czujnika czy raczej pompa lub wtryski ?
Dziękuję !
padrianhawk
Obserwowany
 
Posty: 1

28 Wrz 2022, 09:48

padrianhawk napisał(a):Gdy temperatura jest przedziale 50-90 silnik dłużej kręci by odpalić a w niektórych przypadkach po prostu gaśnie po odpaleniu.
Problemów może być kilka. Warto zajrzeć czy nie ma jakiś zapisanych błędów w sterowniku silnika.
Tu można by zacząć od sprawdzenia czujników wału i wałka rozrządu, warto też sprawdzić czujnik temperatury płynu chłodzącego i jego wskazania temperatury przy tak nagrzanym silniku.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 10133
Zdjęcia: 35