Małe samochody o długości do 3,5 metra, z niewielkim promieniem zawracania i małymi silnikami o mocy ok. 70 KM. To właśnie one najlepiej nadają się do jazdy po mieście. Są chętnie wybierane zarówno przez nabywców indywidualnych, jak i do firmowych flot. Ich największe zalety to niski koszt zakupu i eksploatacji, łatwość parkowania i zdolność do sprawnego pokonywania miejskiej przestrzeni.
Dla firm najbardziej liczy się ekonomia transportu. Dla nabywców indywidualnych, także uniwersalność i praktyczność. Stąd spory popyt na najmniejsze auta. Zwłaszcza w tej klasie wyraźnie widać postęp w projektowaniu samochodów. Z każdą generacją coraz lepiej udaje się wykorzystać wnętrza, wygospodarowując w nich maksimum przestrzeni. Na podstawie danych z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR za I kwartał 2019 roku, wyłoniliśmy liderów w segmencie A w Polsce. Statystyki potwierdzają, że w tej klasie zwycięzcami są nie tylko auta dysponujące bogatym wyposażeniem i odpowiednią ilością miejsca dla pasażerów oraz na ich bagaż. Kluczem do sukcesu są tu szerokie możliwości personalizacji i atrakcyjna stylistyka nadwozia oraz wnętrza. Stąd obecność na liście samochodów o niebanalnym wyglądzie, pozwalających wyróżniać się w mieście. Poznajmy pięciu mistrzów.
Miejsce 5. Kia Picanto Na ostatnim miejscu w pierwszej piątce liderów w segmencie A w Polsce jest Kia Picanto, z wynikiem 536 samochodów, zarejestrowanych od stycznia do kwietnia 2019 roku, do której - według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, należy nieco ponad 9 proc. rynku. Produkowany od 2003 roku, mały „Koreańczyk” doczekał się trzech generacji. Najnowszą wprowadzono w 2017 roku.
Miejsce 4. Volkswagen up! Około 12 proc. rynku należy w tym roku do Volkswagena up!. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 682 egzemplarze. To najmniejszy samochód osobowy niemieckiego koncernu. Powstaje od 2011 roku w Bratysławie, wraz z bliźniaczymi modelami: Skodą Citigo i Seatem Mii. Model up! jest zwrotny, łatwy i przewidywalny w prowadzeniu, a także ma przejrzyste nadwozie.
Miejsce 3. Fiat 500 Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają się w mieście. Choć od chwili reaktywacji kultowego modelu minęło już 12 lat, samochód wciąż przyciąga wzrok na ulicach.
Miejsce 2. Skoda Citigo Do miejskiego malucha z Czech należy około 17 proc. rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 961 egzemplarzy. To najmniejszy samochód czeskiej marki, produkowany od 2011 roku w Bratysławie, razem z VW up! i Seatem Mii.
Miejsce 1. Toyota Aygo Z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR wynika, że pod względem liczby rejestracji model Aygo jest niekwestionowanym liderem rynku w klasie A. Od stycznia do kwietnia 2019 roku nabywców znalazło aż 1 721 egzemplarzy, co daje Aygo prawie 30-procentowy udział w segmencie. Mała Toyota jest bezpośrednią konkurentką "trojaczków Volkswagena" z Bratysławy.
[2018] Lexus UX Auto zbudowane jest na nowej platformie oznaczonej GA-C, zapewniającej niskie położenie środka ciężkości pojazdu, a tym samym stabilną jazdę i sportowe możliwości. UX ma 4495 mm długości, 1840 szerokości i 1520 wysokości. ...
Volkswagen Crafter "Van of the Year 2017" Nowy Crafter marki Volkswagen Samochody Użytkowe, produkowany wyłącznie w fabryce w Białężycach koło Wrześni, pod wieloma względami wyznacza standardy wśród aut dostawczych. Samochód ma bardzo bogate wyposażenie ...
Drogi użytkowniku, aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepszej jakości treści którymi możesz być zainteresowany powinieneś przejść do ustawień prywatności i tam skonfigurować swoje zgody w celu dopasowania treści marketingowych do Twojego zachowania. Pamiętaj! Dzięki reklamom możemy finansować rozwój naszej strony, a Ty w zamian otrzymujesz do niej bezpłatny dostęp.