Ubytek lakieru - masa uszczelniająca czy szpachlówka

Wczoraj, 12:36

Witam,
takie pytanie mam taki duży odprysk gdzie zostaje "goła" blacha na karoserii i poniżej wysyłam foto poglądowe.
Pytanie takie, bo taki kuzyn nieco starszy zasugerował żeby ten ubytek wypełnić masą np czymś takim od Boll:
http://surl.li/kxvtfh

Natomiast ja zawsze uważałem że do tego celu są szpachlówki np novol z włóknem albo jakieś tam finisz itp.
Pytanie czy do takiej masy, która ma podobną konsystencję co silikon przyczepi się farba/lakier?
Bo trzeba to potem pomalować, co sądzicie?

Ubytek lakieru - masa uszczelniająca czy szpachlówka
JanekZays
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: VW Polo 6N
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Wczoraj, 20:44

JanekZays napisał(a):Pytanie czy do takiej masy, która ma podobną konsystencję co silikon przyczepi się farba/lakier?
Tak. Stosują ją blacharze i lakiernicy do uszczelniania nadwozia i jego elementów.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4819
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy agresja na drodze może być zaraźliwa?
    Nieprzyjemne gesty, nadmierne używanie klaksonu, zajeżdżanie innym drogi czy naciskanie na innych kierowców przez jazdę zbyt blisko – to wszystko nie tylko stwarza zagrożenie i brak szacunku, ale może również ...
    1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja
    1/4 mili - Wielki finał Impreza połączyła w całość wszystkie atrakcje poprzednich rund. Było to zatem ostateczne rozstrzygnięcie pojedynku polskich maszyn z zagraniczną konkurencją. W szranki z polskimi mistrzami jednej czwartej ...