Działająca w ramach SkyCash usługa mobiParking jest już dostępna w 40 polskich miastach. W ostatnich dniach płatności przy użyciu aplikacji uruchomiono w Rzeszowie i Koninie. Rozwiązanie obejmuje swoim zasięgiem ponad 90 proc. wszystkich stref płatnego parkowania w kraju i oferuje funkcję płacenia za faktyczny czas parkowania, z której obecnie korzysta większość użytkowników systemu.
SkyCash rozwija sieć mobilnych płatności za parkowanie od końca 2011 roku, zapewniając kierowcom wygodną formę regulowania należności przy użyciu telefonów komórkowych. System eliminuje takie uciążliwe czynności, jak przewidywanie czasu postoju, szukanie parkomatu czy wracanie do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy. Aplikacja mobilna daje dostęp do trzech metod parkowania: na czas, za kwotę (jak w klasycznych parkomatach) oraz Start/Stop, którą wybiera blisko 80 proc użytkowników mobiParking. Decyduje o tym przede wszystkim wygoda oraz możliwość płacenia wyłącznie za faktyczny czas postoju, z dokładnością, co do minuty. Wystarczy wysiadając z auta uruchomić aplikację w telefonie i rozpocząć parkowanie, a powrocie zatrzymać naliczanie opłaty jednym dotknięciem ekranu. Usługa mobiParking jest dostępna w 40 miastach i pokrywa ponad 90 proc. wszystkich stref płatnego parkowania w Polsce. Można z niej korzystać w największych aglomeracjach kraju, np. Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie, jak i w wielu mniejszych miejscowościach. Ostatnio rozwiązania zaczęły używać Bytom, Opole, Siedlce, Rzeszów i Konin.
"SkyCash pozwala płacić za realny czas parkowania dzięki funkcji Start/Stop, którą wybiera zdecydowana większość naszych użytkowników" mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. "Takiej funkcji nie oferują parkomaty, w których kierowcy muszą z góry zakładać ile czasu zajmie im postój i w razie potrzeby wracać do samochodu, żeby wykupić dodatkowe minuty" dodaje Krajewski.
Od samego początku mobiParking łączy w sobie kilka różnych technologii płatności: aplikację mobilną, szybkie kody (USSD i IVR) oraz wiadomości SMS. W ten sposób z rozwiązania mogą korzystać wszyscy użytkownicy komórek, bez względu na sieć GSM czy model telefonu. Obecnie największą popularnością wśród kierowców cieszy się aplikacja mobilna, która jest regularnie wzbogacana o dodatkowe funkcje. Pozwala m.in. szybko przedłużyć parkowanie, sprawdzić ile pieniędzy zostało wydanych od chwil momentu rozpoczęcia postoju i zapoznać się z opłatami, które obowiązują w danym mieście.
Poza użytkownikami prywatnymi z mobiParking korzystają też firmy dysponujące flotami pojazdów. Po aktywacji konta mogą zdefiniować auta, których kierowcy będą uprawnieni do regulowania opłat parkingowych poprzez komórkę. System daje stały dostęp do informacji na temat kosztów postoju i pozwala działom księgowości zbiorczo rozliczać parkowanie wszystkich służbowych samochodów.
Mam od kilku tygodni zainstalowaną! Na plus zdecydowanie wychodzi oszczędność czasu przy zakupie biletu z automatu, stanie w kolejce i szukanie drobnych. Watro sobie zainstalować SkyCash, polecam.
Również posiadam od paru ładnych dni, naprawdę ułatwia poruszanie się po wysoce zaludnionych miastach, jak i tych mniejszych, ponadto fajnie buduje komunikacje między kierowcami.
Najpopularniejsze auta terenowe z USA - co warto importować? Samochody terenowe z USA cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie, a ich import do Europy, w tym Polski, stale rośnie. Miłośnicy motoryzacji doceniają ich niezawodność, wytrzymałość oraz niepowtarzalny styl. ...
Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...
Drogi użytkowniku, aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepszej jakości treści którymi możesz być zainteresowany powinieneś przejść do ustawień prywatności i tam skonfigurować swoje zgody w celu dopasowania treści marketingowych do Twojego zachowania. Pamiętaj! Dzięki reklamom możemy finansować rozwój naszej strony, a Ty w zamian otrzymujesz do niej bezpłatny dostęp.