Wsparcie finansowe dla firm z branży usług motoryzacyjnych

29 Paź 2008, 10:22

Branża motoryzacyjna jest w ciągłym rozwoju, do naszego kraju wprowadza się wiele nowych technologii, wyposażenie nowej klasy. Wszystkie modernizacje nie tylko ułatwią codzienną pracę warsztatów i SKP ale również podnoszą jakość świadczonych usług, co w konsekwencji wpływa korzystnie na sytuację finansową firmy.

W tej sytuacji każdy kto prowadzi firmę nie może sobie pozwolić na opieszałość. Jeśli teraz nie przystąpimy do pracy i rozwoju to kiedy? Jeśli dziś się nie rozwijamy to jutro może się okazać, że jesteśmy daleko w tyle za konkurencją.

Najczęstszy problem - BRAK ŚRODKÓW.
Czyli czas sięgnąć po wypróbowane wsparcie – pieniądze z funduszy UE.

Unia Europejska dąży do ciągłego zaostrzania norm branżowych co i tak doprowadzi do punktu, kiedy firma będzie musiała przeprowadzić określone inwestycje.
Skoro wszyscy płacimy podatki, wydajemy własne pieniądze, żeby sprostać nowym normom to może czas odebrać część środków w postaci dotacji.

Jeżeli planują Państwo rozwój swoich firm poprzez zaoferowanie nowych lub ulepszenie dotychczasowych usług:

• diagnostyki komputerowej, naprawy i serwisowania pojazdów (osobowych i ciężarowych),
• serwisu aut z silnikami Diesla
• Stacji Kontroli Pojazdów
• wymiany ogumienia
• blacharni i lakierni
• pomocy drogowej
• myjni samochodowej

to mają Państwo realną szansę na uzyskanie bezzwrotnej dotacji na wsparcie inwestycji.
ADM
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Warszawa

29 Paź 2008, 15:47

Na jakie wsparcie może liczyć firma?

W zależności od lokalizacji (a raczej miejsca realizacji inwestycji) i wielkości firmy, programy przewidują różne wielkości wsparcia, sięgające nawet 70% poniesionych kosztów. Oczywiście jeśli firma ma możliwość odzyskania VAT to jest to 70% od kosztów netto projektu.

Mapa pomocy regionalnej oraz nowe wytyczne dotyczące pomocy publicznej regulują te kwestie. Jednak w przypadku niektórych województw (np. małopolskie) program regionalny (określone działania, których beneficjentami są przedsiębiorcy) wprowadza dodatkowe obostrzenia, które ograniczają wielkość wsparcia...wtedy można się starać maksymalnie o np. 40-45% dofinansowania.
ADM
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Warszawa

29 Paź 2008, 16:05

Weryfikacja pomysłu inwestycyjnego

Nie warto chyba pisać banałów w stylu "to bardzo ważne...".

Każdy chyba, zanim zacznie wydawać pieniądze sprawdzi "w co się pakuje"...

Weryfikacja planów inwestycyjnych pod kątem danego programu to absolutna podstawa działania. Należy sprawdzić, czy stać nas na dotację, czy mamy gdzie inwestować (grunt), czy mamy gdzie wstawić wyposażenie (budynki) i oczywiście odpowiednie do planowanej działalności wyposażenie (środki trwałe, wartości niematerialne i prawne).

Odpowiednia weryfikacja powinna dać odpowiedź na pytanie jaki jest potencjał w inwestycji czyli jakie są przewidywania co do punktacji wniosku.

Taką weryfikację firma doradcza powinna przeprowadzać przed podpisaniem umowy - klient, zanim wyda choćby złotówkę, powinien wiedzieć jaka jest prognoza punktowa jego wniosku.
ADM
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czym się różnią alufelgi od felg stalowych?
    Felgi stanowią jeden z istotnych elementów wizualnych i technicznych każdego pojazdu. Wybór między alufelgami, a modelami stalowymi nie sprowadza się tylko do estetyki – różnice między nimi obejmują ...
    Volkswagen up! - samochód do miasta
    Około 12 proc. rynku należy w tym roku do Volkswagena up!. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 682 egzemplarze. To najmniejszy samochód osobowy niemieckiego koncernu. Powstaje od 2011 roku w Bratysławie, wraz ...