
-Bańka na zużyty olej
-Śrubokręt płaski i krzyżakowy
-Klucz 10
-Klucz imbusowy M6
-Klucz Torx T50
-Klucz 16
Kluczem 10 odkręcamy 3 i krzyżakowym 2 śruby osłony silnika po czym ją demontujemy, następnie spuszczamy stary olej, do korka idzie torx T50, w tym czasie gdy olej się zlewa należy zdemontować obudowę filtra powietrza, akumulator i jego kosz ( wszystko klucz 10). Następnie należy poluzować poduszkę silnika i przygotować coś aby podlewarować lub podwiesić silnik gdyż dostęp do 3 śrub jest niemożliwy inaczej.
[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
Silnik należy opuścić na tyle aby był dostęp do śrub. Po odkręceniu miski zdejmujemy filtr i zakładamy nowy, zwróć uwagę czy na nowym filtrze jest magnes który przyciąga drobinki, jeżeli nie to trzeba założyć stary. Zakładając nowy filtr trzeba dobrze się przyjrzeć czy jest osadzony prawidłowo i równo w otworze. Myjemy miskę i zakładamy nową uszczelkę. Warto przestrzelić sobie 2 śrubami wtedy uszczelka nam nie ucieknie.
[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
Zakładamy i zakręcamy miskę, ważnę aby dokręcać śruby stopniowo. Lewarujemy silnik i zakręcamy do łapy, możemy przejść do nalewania oleju. Wlew oleju jest pod koszem akumulatora (klucz imbusowy M6)
[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
Oleju powinno nam wejść ok 4.5 litra, ja zalałem 4,3L i sprawdziłem czy już się przelewa, przelewało się więc zakręciłem korek, złożyłem wszystko do kupy i odpaliłem auto. Do sprawdzenia poziomu musimy rozgrzać olej w skrzyni do ok 35-40 stopni po czym należy odkręcić korek (taki sam jak wlew) ten co na foto, jest obok miski. Po odkręceniu powinno się sączyć może nawet leciutko lecieć.
[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
Zakręcamy korek, sprawdzamy czy wszystko jest podokręcane i można wsiąść do auta i przewachlować kilka razy D,N,R. To by było na tyle
