Biały dym z wydechu audi a4b6 2003 1.9 TDI 131 KM

12 Lip 2024, 18:57

Od razu zaznaczę, ze jestem kobieta i niezbyt się znam, wiec opisze to co wiem, a co do szczegółów to może być problem. Od jakiegoś czasu z wydechu wydostaje się biały, czasami przechodzący w niebieski?, śmierdzący dym, jakby coś było okropnie przepalone. To ma miejsce przy wciskaniu gazu lub odpalaniu samochodu, jak chce się ruszyć dosyć szybko i mocniej wciśnie gaz to potrafi wylecieć dosyć spora ilość. Wcześniej samochód gubił moc, jednak okazało się ze waż od turbiny miał jakaś dziurę i wciągał powietrze, po wymianie ustało. Czytałam o uszczelce pod głowica ale z płynem chłodniczym jest raczej wszystko w porządku, temperatura silnika tez jest cały czas w normie, jeśli chodzi o olej to trochę go bierze, ale to miało miejsce już o wiele wcześniej i nie było to nic niepokojącego, pare miesięcy temu była robiona wymiana oleju. Proszę o jakieś sugestie tylko, bo wiadomo samochód i tak pewnie wyląduje u mechanika bo byl oglądany męskim okiem i nikt nie wie czym to jest spowodowane.
Gaba2001
Obserwowany
 
Posty: 1
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jak skalibrować alkomat, aby działał poprawnie?
      Alkomaty z czasem mogą się rozregulować i wskazywać mało precyzyjne pomiary. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Może być efektem działania niekorzystnych warunków zewnętrznych, takich jak zbyt wysoka temperatura ...