Powstają drgania przenoszące się do kabiny jakby od silnika

12 Lip 2024, 20:47

Witam
Mam pytanie odnośnie pewnego przypadku w Audi Q3 Quattro 170KM Diesel w roczniku 2012 automat mianowicie jadąc na 6 lub 7 biegu przy prędkości 60-70km/h powstają drgania przenoszące się do kabiny jakby od silnika. Jeżeli jadę na wyższych obrotach drgań nie ma pytanie czy to jest normalne. Wymieniłem koło dwumasowe, bo i tak było do wymiany wymieniłem również gumy podtrzymujące tłumik i nadal drgania są odczuwalne. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem.
Pozdrawiam :)
Kumas77
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 13 Lip 2024, 12:37

    Może problem jest w skrzyni a nie w silniku czy 2 masie.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16390
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    13 Lip 2024, 13:04

    Kumas77 napisał(a):Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem.

    Ja się spotkałem. Raz był problem skrzyni innym razem wał i podpora, trzeba sprawdzić magiel też raz miałem taką akcję ale drgania bardziej były na kierownicy, sá jeszcze półosie, piasty, tarcze koła itd. :ok:
    szybki
    Moderator - Tuning
     
    Posty: 10505
    Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jak skalibrować alkomat, aby działał poprawnie?
      Alkomaty z czasem mogą się rozregulować i wskazywać mało precyzyjne pomiary. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Może być efektem działania niekorzystnych warunków zewnętrznych, takich jak zbyt wysoka temperatura ...
      Volvo 900 - samochód do driftu
      Volvo pożegnało się już z napędem na tył, ale kiedyś sprawy miały się zupełnie inaczej. A modele z serii 200, 700 i 900 wychowały wielu skandynawskich rajdowców i drifterów, którzy za ich kierownicą ćwiczyli ...