Bravo/Megane/Laguna - pomoc w zakupie

10 Lip 2024, 16:43

Cześć,

Chcę zmienić auto na nowsze i bardziej dynamiczne, ale dysponuję ograniczonym budżetem - 30k (czyli do 27 za auto + pakiet startowy). Wybrałem Bravo z 1.4t-jet 120km oraz Lagunę 3 2.0T/Megane 3 2.0T. Rocznik minimum 2011, bo chcę z każdą wymianą auta iść do przodu o kilka lat, a ponadto Bravo jest już po liftingu i ma mniej wadliwą skrzynię. Planuję montaż LPG a te silniki do niego pasują.

Potrzebuję pomocy w znalezieniu dobrego egzemplarza, bo takich aut jak na lekarstwo. Mam świadomość, że Renault może nie być dostępny w takim budżecie.

Mieszkam w Bochni a zasięg wyszukiwania to 150km. Myślicie, że to dobra oferta?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/fiat-bravo-1-4-benzyna-120km-wersja-sport-piekny-ID6GzlvF.html

ps. Jeśli są inne samochody warte rozważenia (dobra blacha, dynamiczny silnik tolerujący lpg) to proszę o propozycję, ale szczerze mówiąc przeglądałem wszystkie samochody z tego okresu i nic innego sensownego nie znalazłem (Astra IV, ale to ponoć muł, w dodatku ma skrzynię M32)
mjelec
Nowicjusz
 
Posty: 40
Zdjęcia: 1

10 Lip 2024, 18:27

Po pierwsze przy Twoich wymaganiach rocznikowych te Renówki turbo to raczej 30+ więc odpadają
Poza tym serio myślisz że 3k zostawisz sobie na pakiet startowy w nastoletnim aucie turbo? przecież tam opony to już 3/4 pochłoną, serwis olejowy a inne rzeczy?
Weź pod uwagę że takimi autami raczej starszy Pan nie jeździł tylko jak ktoś użytkował np. Lagunę 2,0T czy Megane to korzystał z tego co miał pod butem i pod maską.

Z tej trójki pozostaje do kupienia raczej tylko Bravo
Edquar
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 255
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

10 Lip 2024, 21:26

Nie upieram się przy Renault, bo faktycznie budżet nie spina. Jest jeszcze coś innego oprócz Bravo do uwzględnienia? Z japońcami nie chce mi się bawić w konserwację, już to przerabiałem.
mjelec
Nowicjusz
 
Posty: 40
Zdjęcia: 1

10 Lip 2024, 21:49

Edquar napisał(a):Poza tym serio myślisz że 3k zostawisz sobie na pakiet startowy w nastoletnim aucie turbo?
na olej z filtrami wystarczy :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16468
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Lip 2024, 10:08

mjelec napisał(a): (Astra IV, ale to ponoć muł, w dodatku ma skrzynię M32)


W bravo też jest m32 i co z tego? Skoro taka zła to chyba przez 15 lat ktoś ją naprawił a jeśli nie było takiej potrzeby to może jednak problem jest wyolbrzymiony?

mjelec napisał(a):Myślicie, że to dobra oferta?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... GzlvF.html


Co do bravo nie wiem, może jest wyjątkiem ale komisu jako takiego "nie polecam". Typowe mirki, śmieszne, handlarskie teksty, jak zaczniesz wytykać ewidentne wady samochodu to wkurvienie rośnie i najchętniej to by cię z placu wywalili :mrgreen: Oglądałem tam 4 auta i wszytskie były baaaardzo zmęczone, nie bez powodu w ogłoszeniu nie znajdziesz dokładnych zdjęć. Pomijając stan blacharski to mechanicznie też był dramat, ceny totalnie nieadekwatne do stanu auta. Jak chciałem forda kugę dla starej kupić to do auta za 40k (2010 rok w dieslu więc wcale nie tanio) trzeba było doliczyć 8-10 zanim się na drogę wyjedzie a i tak nie wiadomo co było pod taśmą izolacyjną, której pod maską ktoś kilka rolek zużył :D
Ale niedaleko masz więc możesz zobaczyć tylko nie ma się co napalać, skp jest 30m od bramy komisu, na tym samym parkingu.


E: kumpel kiedyś motocontrollera do ich auta chciał zamówić to mu odpisali, że w tym komisie aut nie będą oglądać bo im kolejne awantury niepotrzebne
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2552
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Lip 2024, 10:13

dzięki bardzo za odpowiedź, daje do myślenia :) zawsze można obejrzeć na spokojnie jak sie sam model sprawuje. Co do komisów - z jednej strony jestem uprzedzony, z drugiej po lekturze forum nie każdy handlarz i sprowadzane auto to zło, z trzeciej...jak opisałeś. I bądź tu mądry człowieku :)
mjelec
Nowicjusz
 
Posty: 40
Zdjęcia: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...