Golf 8 z salonu

11 Lip 2024, 18:39

Cześć, stoję przed wyborem dwóch Golfów 8 z salonu (VW Cichy-Zasada).

Pierwszy to biały Style 1.5 TSI 130 KM manual. Drugi to czarny Style 1.5 eTSI mHEV 150 KM DSG 7-stopniowa.

Ten drugi jest droższy o 23 tysiące złotych, ale ma dodatkowo:
- trochę większy rabat: ok. 35k PLN zamiast 32k PLN
- automat, 20 koni więcej, mild hybrid
- matrix LED, dynamiczne kierunkowskazy, automatyczne światła drogowe
- dużo ładniejsze felgi
- bezkluczykowy dostęp
- system nagłośnienia

Oraz pierdółki:
- alarm z dozorem wnętrza i antyodholowaniem
- pakiet IQ.Drive travel assist Medium & High
- asystent park assist
- asystent zmiany pasa ruchu
- asystent ostrzegania przy wysiadaniu
- asystent rear traffic

Ogólnie prezentuje się znacznie lepiej przez matrixy i felgi. Kolor czarny również, ale obawiam się zabrudzeń.

Natomiast nie ma podgrzewanych foteli (i tak prawie nigdy z tego nie korzystam), a biały ma.

Oprócz tego oba modele współdzielą masę rzeczy z pakietu Style i nie tylko, np. kamerę cofania, przyciemniane szyby, super fotel ergoActive z pamięcią, itd...

Ja już decyzję podjąłem: warto dopłacić te 23 tys. za te funkcjonalności. Golf zmienia swoją charakterystykę z biedniejszej wersji (i tak fajnej według mnie), na mocniejszą i znacznie lepiej wyposażoną.

A po co ten wątek? Szukam waszych opinii. Czy warto? Również takich opinii, gdzie ktoś pomoże mi przejrzeć na oczy. Może ten automat DSG to kupa mułu, na przykład. :) Może nie warto. Bardzo dziękuję za opinie!!
wxr
Początkujący
 
Posty: 61

11 Lip 2024, 21:15

wxr napisał(a):Może ten automat DSG to kupa mułu, na przykład
kupujesz nowe auto, więc ew awarie Cię nie interesują. Sama skrzynia działa... różnie :mrgreen: tymi najnowszymi nie jeździłem, ale kilka lat temu auta nowe z minimalnymi przebiegami jeździły z tymi skrzyniami średnio (szarpanie, dziwne zmiany biegów).
Ogólnie sporo zależy od Twoich preferencji i okresu, na który będziesz wiązać się z autem. Z doświadczenia powiem, że jak raz będziesz mieć automat, to później nie będziesz chciał spojrzeć w kierunku manuala. No i pozostaje kwestia późniejszej odsprzedaży - tendencja jest taka, że wszyscy chcą automat, więc jeśli pozbywałbyś się auta za kilka lat, łatwiej będzie sprzedać właśnie z DSG.

Sam wybór Golfa kwestia gustu, jeśli już miałbym wybierać nowego kompakta z grupy VAG, to wolałbym Leona :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14158
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Lip 2024, 21:30

Dzięki.

O czym nie zapomnieć po zakupie samochodu? Wiem, że wymiana oleju po około 2-5 tysiącach km i nie katować go na początku. Coś jeszcze?

Przede wszystkim co do konserwacji pojazdu:
- może folia PPF – ale tylko na elementy na które absolutnie warte tego? Czyli na jakie elementy?
- może wosk? ewentualnie ceramika? ale mój wstępny research skłania się na wosk
- a co z szybami? czy je też oklejać lub coś zrobić z nimi?
- a podwozie? jakoś je zabezpieczyć czy odpuścić temat?

To tylko Golf, dlatego nie chcę popełniać finansowych głupstw typu oklejenie całego samochodu PPF. :naughty: Ale chętnie zrobię to, co naprawdę warto, jeśli ktoś się zna?
wxr
Początkujący
 
Posty: 61

12 Lip 2024, 00:30

wxr napisał(a):może wosk? ewentualnie ceramika? ale mój wstępny research skłania się na wosk
wosk to rozwiązanie doraźne, sezonowe, które musisz powtarzać 2 - 3 razy do roku (ale to też zależy od użytkowania).
Jeśli chcesz mieć ładny lakier i lubisz się czasem pobawić, to ceramika (jeśli jeździsz po kiepskich drogach/sporo po mieście, warto też na felgi), mycie tylko i wyłącznie ręczne. Po myciu i osuszeniu auta (nigdy nie wystawiaj na słońce, żeby wysechł), szkło w płynie. 2x do roku nie zaszkodzi wosk (tutaj też są różne, jeśli jesteś wyjątkowym świrem, nałóż inny na wiosnę/lato, inny jesień/zima). Ceramika ew do powtórzenia za kilka lat przy takim traktowaniu i częstym myciu. Lato do dobry okres na nałożenie ceramiki, bo auto może się "wygrzać", jeśli wosk będziesz chciał polerować ręcznie, najlepiej robić to w chłodniejszy i wilgotny dzień.
Z PPF nie miałem do czynienia, jeśli już to na jakieś piano blacki, jeśli są w G VIII (słupki na zewnątrz, wnętrze), ew na reflektory.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14158
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004