Chciałbym kupić auto w okolicach 30 tys euro.

23 Maj 2024, 00:12

Witam Chciałbym zakupić auto najlepiej nowe i w dieslu ale ewentualnie wezme tez benzyne. Szukam sedana kombi albo suva. Zastanawialem sie nad trociem nissanem qashqaiem i skoda octavia kombi. Oczywiscie automat. Móglby ktos cos doradzic?
Marinox
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Wereszcze Duże

23 Maj 2024, 10:26

BMW G20 - znajdziesz rozsądny egzemplarz w tej cenie - oczywiście używany z niewielkim jak na te auta przebiegiem, przy wyższych kwotach zakup nissana czy skody to jak pójść do taniej restauracji i zamówić najdroższe danie.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

23 Maj 2024, 23:05

A na jakiej podstawie polecasz bmw? Wiekszosc moich kolegow z pracy ma wylacznie problemy i wiecznie trzeba pchac pieniadze. Ladne auto ale chcialbym wiedziec cos wiecej. Pozdrawiam
Marinox
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Wereszcze Duże

24 Maj 2024, 07:46

A ilu kolegów ma g20 ? Napisz jakie z nimi mają problemu i przy jakich przebiegach ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

24 Maj 2024, 08:29

Marinox napisał(a):Wiekszosc moich kolegow z pracy ma wylacznie problemy i wiecznie trzeba pchac pieniadze.

Bierz BMW za 3lata dowiesz się że silnik miał 6 wypustów tłoków, 8 wypustów pierścieni, rozrząd w podsufitce do tego 8 termostatów połączonych 16toma czujnikami i elektryczná pompą wody :happy:
Pamiętaj w motoryzacji najważniejsza jest nadzieja :naughty:
Nadzieja że Tobie się uda, nadzieja że po 20 latach poprawili to czego nie mogli poprawić i że będzie pokój na świecie :lol:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10701
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Maj 2024, 09:16

Jeżeli kupujesz takie auto
[link do mobile.de wygasł]

Lub

[link do mobile.de wygasł]


Koszt serwisu tego samochodu nie jest dla Ciebie kosztem. Jego awaryjność pozwala Ci wypróbować auta zastępcze bo masz dobry pakiet AC. Jego awaryjność za 3 lata po przebiegu 150 tys. nie jest dla Ciebie problemem bo masz już kolejne BMW.

Logika pisania i wieszania psów z reguły poparta jest BMW targanymi z placu od Turka którego pierwszy właściciel Niemiec miał takie podejście jak wyżej ... a później przeszło przez 3 właścicieli którzy prezentowali serwis i problemy jak mówcy powyżej.

Kup Skodę za tyle pieniędzy jak kupujesz auto na 10 lat. Z drugiej strony jak Cię stać i nie pojeździsz BMW do wieku awaryjnosci to kupuj g20 i porównaj do skody czy nissana.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


24 Maj 2024, 09:51

motozakup napisał(a):Logika pisania i wieszania psów z reguły poparta jest BMW targanymi z placu od Turka którego pierwszy właściciel Niemiec miał takie podejście jak wyżej ... a później przeszło przez 3 właścicieli którzy prezentowali serwis i problemy jak mówcy powyżej.

Nie pisz ludziom głupot bo obrażasz firmę którą reprezentujesz. To nie są Twoje pieniądze i nikt z zainteresowanych nie napisał że autor ma ochotę ryzykować
stratę $$$ w imię przyjemności z jazdy.

Na tą chwilę jak BMW to tylko nowe i na gwarancji.

I te teksty o Turkach są idealne ale dla Januszu oglądający TVN i wojny samochodowe.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10701
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Maj 2024, 10:06

Słuchaj ,,misiu kolorowy,, ekspercie samochodowy w Internecie siedzący 24h/7 - nie tobie oceniać czy piszę głupoty. Nie krytykuj tego co piszę bo brak w tym argumentów. Bełkoczesz coś cały czas do mnie i do mojej firmy ? Masz z tym jakiś problem ? Działamy od 2014 roku i radzimy sobie naprawdę dobrze. Zadzwoń numer jest ogólnodostępny.

Ile widziałeś briefów bmw świeżo sprowadzonych z zagranicy ? Aut 2 letnich i aut 10 letnich ? Masz jakąś statystykę ? Ja mam. Zobaczysz kto jeździ ad.1 oraz ad.2

Trzeba rozgraniczyć co ma wartość marketingową, a co merytoryczną - to w kontekście TVN turbo. Myślisz że w TV czy YouTube sprzedaje się wartość merytoryczna ? Ludzie szukają rozrywki i taką dostają. Merytoryczna liczy się wtedy jak się auto zepsuje i też jest na chwile.

Właściciela dobrego zadbanego BMW nie przekonasz żeby jeździł renault czy toyotą. W drugą stronę działa to już trochę inaczej.

Właściciel 2 letniego bmw/mercedesa powie: co z tego że jest drogie, co z tego że się psuje ale jak jadę na wakacje do Włoch z rodziną to wysiadam i nie jestem zmęczony i za to płacę. Przypominam mówimy o aucie za 30 tys. euro gdzie nie jest to zakup życia dla właściciela.

Powodzenia w tym co robisz :ok: co byś tam sobie w życiu nie robił ....

Wracając do tematu: Marinox - jeżeli nie G20 to może A4 tutaj też budżet masz na fajne auto? A jeżeli masz alergię na DE motoryzację to coś większego: Toyota Camry (jak mniej pasjonują Cię samochody ?) ale tutaj żeby mieć porównanie trzeba się przejechać. No i kwestia ile rocznie robisz przebiegu ? Bo inaczej się rozmawia z ludźmi którzy zrobią 15 tys. a inaczej 70 tys. km chociaż osobiście 70 wolałbym przejechać A8 niż skodą :)
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

25 Maj 2024, 08:54

motozakup napisał(a):Słuchaj ,,misiu kolorowy,, ekspercie samochodowy w Internecie siedzący 24h/7

Słuchaj "misiu kolorowy" nie siedzę 24h w necie tylko w motoryzacji i od kuchni widzę to czego Ty nie widzisz.

motozakup napisał(a):nie tobie oceniać czy piszę głupoty. Nie krytykuj tego co piszę bo brak w tym argumentów.

Forum jest od tego żeby edukować ludzi chcących kupić auto a nie tworzyć jakieś mity wszędobylskich podstępów o które dbają tacy jak Ty i Twoja firma.
motozakup napisał(a):Właściciela dobrego zadbanego BMW nie przekonasz żeby jeździł renault czy toyotą. W drugą stronę działa to już trochę inaczej.


Technika auta to jedno a cechy użytkowe to drugie. Więc nie udawaj "kolorowego misia" który nagle nie wie że BMW to shit przy którym właściciel wspomnianych marek wypadnie z butów podczas pierwszej wizycie w warsztacie.

motozakup napisał(a):Powodzenia w tym co robisz co byś tam sobie w życiu nie robił ....

Ja niestety mam przyjemność pomagania ludziom którzy kupili auta po takich doradcach jak Ty bo nagłe zaskoczenie iż stan auta w momencie zakupu ma się nijak do tego co trzeba zrobić i ile zapłacić przy normalnym użytkowaniu.

motozakup napisał(a):Właściciel 2 letniego bmw/mercedesa powie: co z tego że jest drogie, co z tego że się psuje ale jak jadę na wakacje do Włoch z rodziną to wysiadam i nie jestem zmęczony i za to płacę. Przypominam mówimy o aucie za 30 tys. euro gdzie nie jest to zakup życia dla właściciela.

Chłopie zejdź ma ziemię. Widzę że masz zestaw przypowiastek na każdą okazję.
Żenada !!!!

Skup się na kodowaniu Vin, weryfikowaniu przebiegów, przekazywaniu info o szkodach a nie na doradzaniu rodzaju/marki auta bo bredzisz "kolorowy misiu" delikatnie pisząc.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10701
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Maj 2024, 11:26

Prawda jest taka że już teraz nie ma znaczenia czy to Merc, volvo , bmw wszystko jest tym samym łajnem, auto ma dojezdzic do końca gwarancji a dalej co los da, ja w tej chwili właśnie robię E klasę z 2018r, 2.2 cdi, 113 tyś przebiegu a problemem są wycieki, 3 lub 4 z tego co widzę, dodatkowo skrzynia szarpie przy przełączaniu z d na r a już jest po serwisie także to takich przykład jakości nowoczesnych aut.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Maj 2024, 21:22

Produkty marketingowe :) większości rzeczy jakość spada :cry:
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

28 Maj 2024, 19:08

Sporo osob znam co maja lub mieli bmw i powiem dramat przy 31 tys km motorschade.... Na toyoty ludzie nie narzekaja i wlasnie nie wiem co wziac
Marinox
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Wereszcze Duże

10 Cze 2024, 20:23

nikt nic nie doda?
Marinox
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Wereszcze Duże

11 Cze 2024, 13:17

Po prostu jedź do salonów i umów się na jazdy próbne i weź to, co najbardziej Ci się podoba i spełnia Twoje oczekiwania. Jak chcesz jeździć dłużej niż gwarancja obejmuje, to celuj w japońce lub koreańce z silnikami r4.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 307
Auto: Audi Q3 Sportback
Silnik: 1.5tsi 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna

11 Cze 2024, 18:46

A co sadzisz o nissan qashqai? myslalem o nim bo mi odpowiada ale chce rozsadnie wybrac
Marinox
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Wereszcze Duże