W ramach cyklu Piątek ze Szkołą Auto, prezentujemy kolejny materiał dotyczący bezpieczeństwa na drodze. W tym tygodniu instruktorzy doradzają, jak zachować się będąc świadkiem wypadku.
Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Będąc świadkiem wypadku, nie należy wpadać w panikę. Nasza pomoc wobec osoby poszkodowanej może okazać się bardzo ważna". Odpowiednie postępowanie, szybka reakcja i wezwanie pomocy, a także udzielenie pierwszej pomocy mogą być decydujące dla czyjegoś zdrowia lub życia.
Poniżej przedstawiamy wybrane instrukcje mówiące o tym, jak zachować się będąc świadkiem wypadku na drodze.
Zadbaj o własne bezpieczeństwo Ubierz kamizelkę odblaskową, zabezpiecz miejsce wypadku (zaparkuj samochód na poboczu kołami skierowanymi do pobocza, ustaw trójkąt ostrzegawczy i włącz światła awaryjne).
Zabezpiecz miejsce wypadku Oceń czy miejsce zdarzenia jest bezpieczne dla Ciebie i osoby poszkodowanej. Jeżeli tak, rozpocznij działanie.
Oceń stan poszkodowanego i wezwij pomoc Sprawdź funkcje życiowe, powiadom służby ratunkowe podając szczegóły miejsca zdarzenia, ilość osób poszkodowanych i ich stan.
Szkoda, że w tym artykle na samym początku, autor nie wyjaśnieł, co to jest wypadek. Dla wielu kierowców wypadek to zderzenie. A trzeba jednak rozróżnić wypadek od stłuczki. Wypadek to zdarzenie na drodze, w którym są poszkodowani. Nie koniecznie musi to być zderzenie dwóch czy więcej samochodów. Stłuczka natomiast to zdarzenie, w którym nie ma osób rannych ano śmiertelnych i uszkodzeniu uległy tylko pojazdy, albo struktura drogowa.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
Przede wszystkim powinien udzielić pomocy poszkodowanym jeśli mówimy oczywiście o wypadku a nie kolizji czy stłuczki,a po drugie zawiadomić też policje,pogotowie- po prostu odpowiednie służby. .
Koniec kręcenia liczników? Z dniem 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Jedną ze zmian jest zobowiązanie stacji kontroli pojazdów do ...
Mocny, wytrzymały silnik - samochód do driftu Drugim istotnym elementem driftowozu jest silnik. Musi z łatwością wprawiać koła w ruch, dawać dużą moc, by nawet w poślizgu można było dogonić rywala i być niebywale wytrzymały. Moc samochodów driftingowych niejednokrotnie ...
Drogi użytkowniku, aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepszej jakości treści którymi możesz być zainteresowany powinieneś przejść do ustawień prywatności i tam skonfigurować swoje zgody w celu dopasowania treści marketingowych do Twojego zachowania. Pamiętaj! Dzięki reklamom możemy finansować rozwój naszej strony, a Ty w zamian otrzymujesz do niej bezpłatny dostęp.