Czy sprowadzanie samochodów z USA jest oplacalne ??

27 Wrz 2008, 20:36

Witam mam dylemat przebywam obecnie w stanach zjednoczonych i zastanawiam sie nad kupnem i sprowadzeniem samochodziku do polski dla wlasnego uzytku. Znam wszystki teoretyczne oplaty zwiazane z tym procederem czyli tam podatek 22% clo ok 3% badz 13%. Jednak prosze o porade moze ktos ostatnio sam sprowadzal samochod jak to wyglada na zywa bo slyszalem wiele opini odnosnie oplat celnych ze np. nie uwzgledniaja w polsce ceny jesli wyda sie i zbyt mala jaka wpisalismy za kupno samochodu i wtedy sa problemy wyceniaja wg swoich cennikow , badz z rzeczoznawca.
A moze bardziej sie oplaca wyslac samochod do niemiec slyszalem ze w niemczech przechodzily podobno wszystkie ceny nie czepiali sie.
mrybka
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: malopolska
0

28 Wrz 2008, 11:29

A moze bardziej sie oplaca wyslac samochod do niemiec slyszalem ze w niemczech przechodzily podobno wszystkie ceny nie czepiali sie.


To już są pierdółki.

Koszty sprowadzenia są pewnie dla Ciebie znane, skoro się tym interesujesz.
Nie napisałeś, czy interesuje Cię nowy samochód, czy używka.
Nowe mają jedną wadę; gwarancję.
Gwarance na auta ze stanów udziela tylko m-b, BMW, Audi, Volvi Kia :roll: .

Pamiętaj też, że kierunkowskazu, to niejedyna różnica między modelem EU a USA. Np. Nissan 350Z w wersji amerykańskiej ma zawieszenie mięciutkie i gładziutkie, niektóre radia w polsce nie odbierają, a światła są symetryczne.

Ogólnie kupa roboty i nie zawsze się się opłaci.
zupazkota
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 219
Miejscowość: GOP
0

28 Wrz 2008, 16:19

tak to o takich rzeczach jak migacze swiatla itp to oczywiscie wiem interesuje mnie raczej uzwyany samochodzik sredniej klasy, myslalem nawet o sprowadzeniu jakiegos samochodu letko stuknietego ze wzgledy na mniejsz oplate celna.
mrybka
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: malopolska
0

29 Wrz 2008, 09:36

Ogólnie to wszystko ładnie pięknie brzmi ale jest z tym kupa roboty i czekania a czy się opłaci to wszystko zależy od samochodu jaki się sprowadza. Weź sobie dobrze policz wszystkie koszty z tym związane ale dokładnie nie tak pobieżnie że tu 5% tam 10% i jakoś tam wyjdzie i porównaj z ceną takiego samochodu w Polsce. Więc od początku licząc koszty nie zapominaj o niczym czyli: do kosztu samochody w usa dodaj sobie koszty kontenera do Polski, jeżeli masz uszkodzony samochod to koszty transportu do portu i z portu, jak kupisz na aukcji to znowu dodatkowe koszty. W Polsce średnio wychodzi że musisz zapłacić ok50% tego co masz na fakturze zakupu, możesz znaleźć na google pierwszy lepszy kalkulator celny i policz, cło 10%, akcyza 13%, vat 22%. Do tego zapłacić w agencji celnej, koszty ewentualnych części do naprawy ( dodam że często lepiej zakupić takie części tam w USA) tak więc lepiej dobrze sobie policzyć co za ile bo potem okazuje się że szkoda zachodu bo u nas możesz mieć ten samochód taniej niż po sprowadzeniu samemu. Do tego dochodzi element ryzyka czyli ile wpisać na fakture aby nie było za mało ani za dużo żeby jeszcze się opłacało.
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128
3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co nam grozi za używanie telefonu podczas jazdy?
    Polscy policjanci karali w zeszłym roku blisko 250 osób dziennie za korzystanie z telefonu podczas jazdy! Używanie smartfonu, gdy prowadzimy samochód, może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. ...