Czy Volvo s60 i generacji nadaje się na pierwsze auto?

11 Sie 2024, 16:41

Witam. Niedawno zdałem prawo jazdy i przychodzę z zapytaniem takim jak w temacie, czyli czy Volvo s60 i generacji nadaje się na pierwsze auto.
Szczególnie interesuje mnie benzynowe 2.4 140/170km oczywiście z LPG (diesel odpada) Mój budżet to 22 tys pln.
Poza tym samochodem rozważam jeszcze Volvo s40/v50/c30 z 1.8 2.0 lub 2.4
Honda Accord VII 2.0
Saab 9-3 2.0t
Honda Civic VIII (ale tylko sedan) 1.8
Albo skrajna i ciężka opcja:
BMW e90 2.0
Dodam jeszcze że interesują mnie opcje jedynie z manualem. Czy jest sens szukać tego typu aut czy lepiej rozejrzeć się za czymś innym miłe widziane będą inne propozycje. (Najlepiej sedany kombi albo coupe poprostu jakoś hatchbacki mi nie leżą)
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i dyskusję.
Pozdrawiam.
Adrian0305
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 16 03 2024
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG

11 Sie 2024, 17:03

Adrian0305 napisał(a):Mój budżet to 22 tys pln.

Podawanie tak kwot nie wróży nic dobrego.
Adrian0305 napisał(a):BMW e90 2.0

Tego typu kible nie nadają się na pierwsze auto. Dołącz saaba.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10618
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Sie 2024, 21:45

Na wstępie powstaje kilka pytań:
1. Czy oprócz widełek cenowych, które wpisałeś na otomoto, jesteś świadom kosztów utrzymania takich aut?
2. Czy po 30h jazdy i zdanym egzaminie uważasz, że będziesz w stanie ogarnąć klonkra typu s60, który jest znacząco większy od auta nauki jazdy, ale za to jego promień skrętu zahacza o sąsiednie województwo?
3. Większe auto na pierwsze to jeszcze nie jest tak zła opcja, ale jeśli masz się nim kręcić tylko po mieście, to odpuść. Ani nie będzie się nim wygodnie manewrować, ani nie spali mało na krótkich trasach. Piszę to z perspektywy kogoś, kto na co dzień jeździ autem 4,85m, a równocześnie z niejednego pieca chleb jadłem :ok:
4. Jesteś gotowy finansowo na łatanie blachy Accorda, albo na zapłacenie ubezpieczenia za takie auta?
5. Jeśli już twierdząco odpowiesz sobie na pytanie nr 2, wybierz jakiegoś prostego populusa typu Vectra
6. Skup się na mniejszych, a może i nawet tańszych autach i ogarnij co i jak w jeżdżeniu, bo jeśli dobrze rozumiem pierwszy post - Twoje doświadczenie za kierownicą to circa 30h w elce
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14153
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Sie 2024, 12:31

W zapasie mam jeszcze trochę a od września do czerwca pracuję niektórymi weekendami i przez całe wakacje poza tym regularnie dostaję też stypendia naukowe. I tak te 22 tyś to jest taki max maxów więc raczej I tak moją uwagę zwracają ogłoszenia poniżej 20 tys.
Co do wielkości auta. Raczej to nie jest dla mnie problem ponieważ bo przez jakiś czas wakacji miałem okazję jeździć Iveco daily w prawie najdłuższej wersji. Jazda po mieście to raczej tylko dość prosta i szybka droga do szkoły a poza tym to tylko okazyjnie. Niestety komunikacja publiczna u mnie nie istnieje więc samochód to jedyna opcja aby gdzieś pojechać.
Ubezpieczenie: auto będzie zarejestrowane na mnie i mojego rodzica aby było trochę taniej.
Co do wyjeżdżonych godzin to poza elką już od marca jeżdżę do szkoły(ok.20km) i nie tylko Honda Accord VI moich rodziców, więc myślę że najgorzej nie jest.
Opel Vectra myślałem nad tym samochodem, bo jest tani nie jest brzydki jakoś bardzo ma nawet niezłe silniki, tylko odstrasza mnie to wnętrze, próbowałem się przekonać ale jakoś nie umiem.
Ostatnio podbity przez Adrian0305, 13 Sie 2024, 12:31
Adrian0305
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 16 03 2024
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Prototyp Nowej Hondy Civic Type R na Tokyo Auto Salon
    Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Tokio, poświęconego samochodom o wysokich osiągach oraz konstrukcjom stuningowanym. Prototyp prezentuje elementy stylizacyjne, które znajdą się w Hondzie Civic Type R nowej ...