Samochód do ok 100tys automat

01 Sie 2024, 21:24

Cześć,
Mamy obecnie Opla Merive 2012r. Auto wymiarowo nam pasuje (rodzina 2+1), przyjemnie się jeździ, niestety coraz bardziej się psuje i myślimy o zmianie na coś nowszego.

Rodzice kupili sobie Toyote Yaris Cross, po mieście wydawała się spoko - wykończenie trochę słabe, ale do przeżycia. Niestety auto na trasie jest... kiepskie (cholernie głośne i przy mocniejszym podmuchu wiatru miałem wrażenie, że nas zwieje), dodatkowo ostatnio ciągle mają jakiś problem z baterią, jeśli auto postoi dłużej niż 3 dni. Byliśmy prawie zdecydowani, ale te kwestie trochę ostudziły zapał.

Jeździliśmy ostatnio astrą K w hatchbacku i miejscowo było całkiem ok, wydawało się że miejsca tyle co w merivie, ale żona sobie wymarzyła opcje 'auto hold' w automacie i ktoś nam ją zawinął sprzed nosa :) (teraz żałuje :D )
Z kolei jak w salonie toyoty wsiedliśmy do corolli hatchback to z tyłu już by nikt nie usiadł, a wymiarowo wypadają prawie identycznie, dlatego nie wiem nawet jak szukać wymiarowo takiego samochodu.


Szukamy czegoś podobnego wymiarowo w automacie, najlepiej w hybrydzie ale może być benzyna. Budżet ok 100 tys.
Warto waszym zdaniem ładować się w yaris crossa, czy są jakieś lepsze opcje w tych pieniądzach?

Z góry dziękuję za pomoc
zivciu
Obserwowany
 
Posty: 2

07 Sie 2024, 19:22

Po odsianiu kilku zastanawiamy się nad poniższymi, każdy z komentarzem :D który wg Was "najlepszy"?

Corolla TS (kombi) hybryda - dużo dobrych opinii, ale obawiam się że będzie trochę za długi, niestety hatchback jest zdecydowanie za maly, a cross za duży.

Opel Astra K 1.4T 150km - z opla byliśmy zadowoleni, ale dużo negatywnych opinii o tym silniku trochę odstrasza

Yaris Cross hybryda - bralibysmy ale coraz więcej opinii o tej nieszczęsnej padającej baterii

Hyundai Kona hybryda - sąsiad ma i sobie chwali :D

BMW G20 GT/kombi 2.0 - BMW to zawsze było takie marzenie, ale boje się dużej awaryjnosci (chociaż słyszałem że jest lepiej niż w F30) i chyba trzeba trochę dołożyć :D

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to jestem otwarty
zivciu
Obserwowany
 
Posty: 2

09 Sie 2024, 09:38

zivciu napisał(a):Corolla TS (kombi) hybryda - dużo dobrych opinii, ale obawiam się że będzie trochę za długi, niestety hatchback jest zdecydowanie za maly, a cross za duży.
Corolla TS dla rodziny 2+1 w zupełności wystarczy masz tam z tyłu trochę więcej miejsca niż w Yaris Cross. Corolla Cross wymiarowo nie będzie większa od Corolli TS jest po prostu wyższa ale jej nie dostaniesz w budżecie który posiadacie.

zivciu napisał(a):Opel Astra K 1.4T 150km - z opla byliśmy zadowoleni, ale dużo negatywnych opinii o tym silniku trochę odstrasza
W posiadanym budżecie kupicie w miarę nowe auto więc nie powinno być problemów.

zivciu napisał(a):Yaris Cross hybryda - bralibysmy ale coraz więcej opinii o tej nieszczęsnej padającej baterii
Nie wiem skąd masz takie informacje i o jaką baterię chodzi hybrydową czy akumulator 12V. Generalnie ja nie widzę tu żeby ludzie narzekali na takie problemy w tym samochodzie.

zivciu napisał(a):BMW G20 GT/kombi 2.0 - BMW to zawsze było takie marzenie, ale boje się dużej awaryjnosci (chociaż słyszałem że jest lepiej niż w F30) i chyba trzeba trochę dołożyć
No na pewno w modelu G jest dużo lepiej niż w F i tak trzeba by było celować. Na pewno w BMW masz lepsze wyciszenie niż w Toyocie :wink: i mniej problemów z rudą.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9865
Zdjęcia: 35

09 Sie 2024, 09:57

Rokiko napisał(a):Generalnie ja nie widzę tu żeby ludzie narzekali na takie problemy w tym samochodzie.

Mają problem po postoju z 12v oblepione dodatkowymi akcesoriami które często ASO wciska jako "must have". Do tego też chodzi o Aku konkretnej firmy z tego co pamiętam tureckiej. Z jednej strony lipa że do tego dopuściła Toyota a z drugiej strony podziwiam właścicieli aut bo wolałbym podmienić na jakiś innej firmy niż masturbować się w internecie z epopejamijak to jest Toyota zła.

Wszystkich tych płaczków wysłałbym do firm typu Opelek wtedy zobaczą co to znaczy nowoczesny europejski samochodzik :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10600
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Sie 2024, 11:42

zivciu napisał(a):BMW G20 GT/kombi 2.0 - BMW to zawsze było takie marzenie, ale boje się dużej awaryjnosci (chociaż słyszałem że jest lepiej niż w F30) i chyba trzeba trochę dołożyć

No tak sprzedajesz Opla bo zaczyna generować wydatki a marzy Ci się Beema :mrgreen: Masochizm.
Chcesz mieć spokój, to bierz Toyotę.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 290
Auto: Audi Q3 Sportback
Silnik: 1.5tsi 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna

11 Sie 2024, 10:31

Chcesz spokoju na dłuższą metę to bierz toyotę.
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Superb w wersji kombi
    Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb ...
    Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka
    Brytyjski oddział jednej z wiodących marek zaprosił swoich klientów do przeprowadzenia szeroko zakrojonego testu samochodów hybrydowych. Okazało się, że samochody hybrydowe poruszały się na samym silniku elektrycznym ...