Czy wszystkie hybrydy Toyoty mają skrzynię e-CVT?

01 Wrz 2024, 23:09

Witam, piszę z UK.przymierzam się do zakupu Corolli kombi hybrydy.No i tu mam dylemat bo naczytałem się o prostocie i niezawodności skrzyni e-CVT i furę z taka skrzynią chciałbym kupić.Przeglądam angielski Autotrader a tam wszystkie Toyoty hybrydy w opisie maja CVT,a to przeciez kompletnie inna skrzynia.Nie wiem jak to rozumieć...
Może sprzedawcy z lenistwa pominęli literę e w opisie,nie wiem.
Czy mógłby mi ktoś objaśnić w jakich rocznikach,modelach były montowane skrzynie e-CVT,jak rozpoznać takie auto?
Dziękuję i pozdrawiam.
ulster
Nowicjusz
 
Posty: 18

01 Wrz 2024, 23:55

Nazwa techniczna w Toyocie to cvt.
Hybryda pomimo nazwy w specyfikacji cvt będzie miała ecvt.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10634
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Wrz 2024, 07:49

Wszystkie hybrydy Toyoty i Lexusa mają w zestawieniu z hybrydą e-CVT, więc tu nie masz co się przejmować opisem z ogłoszenia.

Jedynie najmocniejsza wersja Lexusa model RX500h nie ma e-CVT i ma automatyczną skrzynię o sześciu przełożeniach.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9908
Zdjęcia: 35

02 Wrz 2024, 10:24

Dzięki za info.
ulster
Nowicjusz
 
Posty: 18

04 Wrz 2024, 17:47

Chcę kupić Toyotę z lat 2021-24,który silnik będzie lepszy 1.8,czy 2.0?
80% jeżdzę po mieście.
Z którego rocznika będą najlepsze?
Występowały jakieś wady konstrukcyjne w którymś z modeli?
Obiło mi sie o uszy że silnik 2.0 z wtryskiem bezpośrednim ma tą wadę że benzyna dostaje się do oleju i tym samym wzrasta jego poziom.Prawda to?
W 1.8 jest wtrysk pośredni i nie ma tego zjawiska.Spotkał się ktos z czymś takim?
ulster
Nowicjusz
 
Posty: 18

04 Wrz 2024, 18:03

Poziom oleju wzrastał zimą przy autach z gpf. Mocno napompowany temat ponieważ dotyczy tylko i wyłącznie max krótkich odcinków na zasadzie 2 min jazdy i potem długo postój. Zresztą tego typu korzystanie z auta w innych rodzajach silników również prowadziło do przedostawania się paliwa do oleju.

Co do silnika 2,0 jest sprawniejszy, jest trochę szybszy ale czy "must have" to nie wiem. Jeździłem tym i tym trudno doradzić.

Na 100% bardziej zasłużony jest 1,8.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10634
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe