Fiat Bravo 1,4 tjet za 19.000 zł

07 Wrz 2024, 17:42

Witam,
mam pytanie, szukam dynamicznego auta w budżecie do ok 20 tys zł, kolegi sąsiad ma Bravo 2007 z 1,4 tjet 150 Sport, ale chce za niego 19 tys.
Pytanie czy to nie jest zbyt wysoka cena? Poniżej zdjęcie, auto ze Szwajcarii, obecny właściciel ma go rok, poprzedni jakoś 1,5 roku.
Niestety delikatnie na 1 biegu słychać szemranie ze skrzyni - to jest ta M32 i pewnie trzeba będzie ją wkrótce zrobić.
Dość głośna jest też turbina, ale ponoć tjety tak mają że ładuje tak iż ją słychać.
Lekkie odpryski na klapie bagażnika.
Ale przeglądając oferty to te powyżej 18 tys to raczej mniejszość, sporo ofert to kwoty 12-16 tys zł
Auto będzie miało zaraz 18 lat, przebieg pod 200 tys.
Kupilibyście takiego czy zdecydowanie za dużo chce? nie powiem auto ok ale czy warto za takie pieniądze?
Zdjęcie
Iveco4
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Wrz 2024, 18:00

Jeżeli ma być skrzynia do roboty, 200k.km., przed liftem to taka sobie tą cena. Zaproponuj mniej i tyle.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10625
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Wrz 2024, 18:04

No właśnie tylko ile, robione były lampy tzn zmieniane, bo przy próbie renowacji się skopały, nie wiem czy pękło szkło itd. (firma Depo)
Nowy zacisk, też mnie to dziwi, czy nie można kupić do Bravo sport czerwonego? jeden jest chromowany
tarcze/klocki i opony 18stki pod te felgi nówki.
No ale czy komuś to sie zwraca? wątpie, ponoć dał 17 tys za to Bravo.
Iveco4
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Wrz 2024, 18:30

Prawie 20 letnie Bravo z sypiącą się skrzynią za 20k? Interes życia :)
Te turbiny IHI też bywały awaryjne, także realnie 15-16 więcej bym za to auto nie dał, poszukaj 120 konnego przynajmniej problem skrzyń Cie ominie i dasz za to dużo mniejsza kasę.
Swoją drogą za te 20k to Leona Cuprę 1,8T znajdziesz albo jakieś Volvo z T5 itd.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 720
Prawo jazdy: 09 10 2008
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Volkswagen Golf 7 R
Silnik: 2,0 TSI
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2017

07 Wrz 2024, 18:42

Trevor napisał(a):Swoją drogą za te 20k to Leona Cuprę 1,8T znajdziesz albo jakieś Volvo z T5 itd.

Tak a one są bez bolączek i taka tanioszka :D
Ja piechrnicze internet płonie.

Iveco4 napisał(a):No ale czy komuś to sie zwraca? wątpie, ponoć dał 17 tys za to Bravo.

Zaproponuj swojá cenę i tyle. Jak nie to szukaj dalej. Najlepiej wersji fl.

Jak coś to rozważ alfę MiTo o ile nie będzie Ci brakować tylnych drzwi. Jest tam mnóstwo opcji.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10625
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Wrz 2024, 18:55

szybki napisał(a):Tak a one są bez bolączek i taka tanioszka

Zwykły jakieś Bravo tyle że w wersji sport których 50 ogłoszeń z wadami skrzyń, a Cupra 200 konna, których nie ma za wiele to różnica, Vagi 1,8T nie mają problemów z turbinami ani skrzyniami, a volvo samym brzmieniem zabija takie tjet na śniadanie.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 720
Prawo jazdy: 09 10 2008
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Volkswagen Golf 7 R
Silnik: 2,0 TSI
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2017
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rajdowe Mitsubishi L200
    Pojazd za kierownicą którego ściga się w tym roku załoga Adam Małysz/Rafał Marton został przygotowany przez zespół fabryczny Mitsubishi Ralliart w klasie T1.1 - samochody prototypowe napędzane silnikiem benzynowym. ...

07 Wrz 2024, 20:12

Trevor napisał(a):Zwykły jakieś Bravo tyle że w wersji sport których 50 ogłoszeń z wadami skrzyń, a Cupra 200 konna, których nie ma za wiele to różnica, Vagi 1,8T nie mają problemów z turbinami ani skrzyniami, a volvo samym brzmieniem zabija takie tjet na śniadanie


Mi szkoda komentować teoretyków internetowych.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10625
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Wrz 2024, 12:45

Panowie, niestety max ile może zejść sprzedający to 1000 zł, czyli 18 tys to jest min
Także nie wiem co robić, troche się obawiam tego auta.
Iveco4
Nowicjusz
 
Posty: 9

08 Wrz 2024, 13:12

Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie jak bardzo potrzebujesz auta właśnie teraz. Do tego jak jest u Ciebie z poszukiwaniem czyli czy sam pojedziesz i oceniasz czy ma to zrobić firma czy jesteś mobilny itd.
A potem to zestaw z kasą którą przepłacasz. Przypuśćmy 2k. Jeżeli nie znasz się będziesz musiał kogoś ciągnąć że sobą albo brać firmę do oceny auta to z 2k PLN robi się hmmm prawie nic.

Ja często sprzedaje auta kolegom i wcale nie ukrywam tego że nie są to super okazje no tylko stan auta równoważy się z ceną a w dodatku ktoś ma wszystko na tacy. Nie bierze firmy do oceny, nie jeździ po Polsce gdzie koszty samych podróży są konkretne no i wyrazie czegoś awaryjnego nie zniknę pokazują palec serdeczności.


Zapytaj o heble, zapytaj o rozrząd, zapytaj o nastawnik klimy (koniecznie go sprawdź). Zapytaj o sprzęgło/dwumasę. Powiedz żeby doprowadził do kultury kolor zacisków i odpryski albo niech schodzi z ceny bo ogłoszenie kosztuje 130zł, użeranie się że zwalonymi kupującymi, sprawdzanie miernikami, uchybienia takie jak zaciski w różnych kolorach, odpryski lakieru, zarysowane felgi itp będą przeliczane na $$$.

P.s.

Nie wiem jak że skrzynią ale one i tak dziwnie pracują nawet te z aut FL.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10625
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Wrz 2024, 13:57

A jakie to ma znaczenie kiedy potrzebuje i kiedy chce kupić auto? No za 5 lat to nie, miesiąc moge poczekać ale raczej nie będzie wtedy ceny 15.000 zł
Chodzi mi to czy takie auto jest warte tych pieniędzy, bo widzę że za ok 20 + tys są salon PL, są z panoramą dachem, albo młodsze roczniki

Klima działa, heble są nowe, rozrząd nie był robiony. I nowe lampy bo przy próbie regeneracji stare poszły spać.
No raczej wątpie że odpryski naprawi, gdzie trzeba malować klapę albo zacisk pomaluje
Z resztą mi chodzi o to że to raczej (tak myślę) powinien być inny zacisk pod to auto, no bo skoro z fabryki są czerwone to chyba coś nie tak?
np tutaj
https://allegro.pl/oferta/fiat-oe-zacis ... gJe2vD_BwE
Iveco4
Nowicjusz
 
Posty: 9

08 Wrz 2024, 14:01

Iveco4 napisał(a):A jakie to ma znaczenie kiedy potrzebuje i kiedy chce kupić auto?

W sumie żadne.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10625
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Wrz 2024, 20:50

Iveco4 napisał(a):Z resztą mi chodzi o to że to raczej (tak myślę) powinien być inny zacisk pod to auto, no bo skoro z fabryki są czerwone to chyba coś nie tak?
np tutaj
https://allegro.pl/oferta/fiat-oe-zacis ... gJe2vD_BwE


Chłopie, ty szukasz kilkunastoletniego auta za 20k a się kolorem tylnego zacisku hamulcowego przejmujesz? Skoro pasuje to jest technicznie taki sam
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2531
Przebieg/rok: >50tys. km

09 Wrz 2024, 00:30

No właśnie dlatego że to 20 tys czyli baaardzo dużo pieniędzy to chce mieć porządne auto a nie jakiegos kmiota.
To nie golf 3 z malowanymi zaciskami sprayem z Leroy Merlin w szopie za 2 tys.
To może najlepiej niech jedno koło ma felgę stalową 18stkę? Co to szkodzi? w końcu nastoletnie auto za 20k "tylko"?

Dla mnie zarobienie 20k to dwa lata pracy, bo musze z czegoś żyć całej pensji nie wkładam do skarpety.
Iveco4
Nowicjusz
 
Posty: 9

09 Wrz 2024, 00:54

Iveco4 napisał(a):No właśnie dlatego że to 20 tys czyli baaardzo dużo pieniędzy to chce mieć porządne auto a nie jakiegos kmiota.

Co byś jeszcze chciał za 20k.? Chłopie zejdź na ziemię.
Iveco4 napisał(a):To nie golf 3 z malowanymi zaciskami sprayem z Leroy Merlin w szopie za 2 tys.
To może najlepiej niech jedno koło ma felgę stalową 18stkę? Co to szkodzi? w końcu nastoletnie auto za 20k "tylko"?

No to jest taki golf3 tylko na dzisiejsze czasy.
Iveco4 napisał(a):Dla mnie zarobienie 20k to dwa lata pracy, bo musze z czegoś żyć całej pensji nie wkładam do skarpety.

To znaczy że Cię nie stać na takie auto i tyle. Jest takie przysłowie "jak się nie ma miedzi to się na d...pie siedzi" .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10625
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Wrz 2024, 01:36

szybki napisał(a):To znaczy że Cię nie stać na takie auto i tyle. Jest takie przysłowie "jak się nie ma miedzi to się na d...pie siedzi" .

Spoko zarabiam 6k powinieniem chodzić pieszo, ewentualnie komunikacją no ciekawe teorie.
Iveco4
Nowicjusz
 
Posty: 9