Ford Mustang 2015/16 5.0 V8 koszty uszkodzony

23 Lut 2018, 10:49

Ja dodam od siebie jeszcze że przecież nie wszystkie naprawy są dokumentowane, mogły być naprawy poza ubezpieczeniem w prywatnym warsztacie i tego nie jest w stanie nikt zweryfikować. Ja we Francji bawię się w licytacje i też to różnie bywa. Auto trafia na licytacje, jest brane na kontrolę techniczną a tam wpiszą to co widzą na pierwszy rzut oka, nikt tym nie jeżdzi i nie testuje czy wszystko działa czy nie. Licytacje wiążą się z pewnym ryzykiem a dzięki temu można kupić coś taniej
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Lut 2018, 22:17

Nie oczekuję samochodu idealnego,ja zajmuje się importem samochodów z Luksemburga (chyba nie muszę tłumaczyć że z tamtej części świata samochody są jak nowe),wcześniej kupowałem w Austrii i Szwajcarii tam również samochody nie były złe,jeśli ja kupuję samochód z aukcji w Luksemburgu to jestem w pełni świadom wszystkich jego wad i ewentualnych braków i ponoszę odpowiedzialność za ewentualne uchybienia.Klienci szczegółowo mnie dopytują jak wygląda cały proces itp.
Nigdy natomiast nie powiedziałem swojemu klientowi że samochód może 68 razy się gdzieś poobijać lub co gorsza zostanie uszkodzony w transporcie - to się nazywa skuteczne zniechęcenie klienta do zakupu.

Tak jak już mówiłem nie oczekuję samochodu idealnego..Tylko z jednym wyjątkiem skoro samochód jak w aukcji jest uszkodzony w tył to zadaję pytanie czy oś jest uszkodzona,czy może się okazać że jest uszkodzona itp,chodzi o ewentualne doliczenie kosztów nic więcej.

W takim razie jaki jest sens Pańskiej działalności skoro samemu można dokonać "zakupu w ciemno" ? i samemu zarówno można wybrać interesujący nas pojazd.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

23 Lut 2018, 22:24

Witam,
Zawsze warto sprawdzić historie pochodzenia ale i to można wykupić carfax na Allegro.

Nigdy nie pisałem ze Import z USA należy realizować za moim pośrednictwem. Lecz jeżeli się Pan lub ktokolwiek z forum zdecyduje to postaram się ograniczyć ryzyko do minimum a auto z aukcji dostarczę pod dom w Polsce lub do Bremerhaven.

Pozdrawiam
Marek
Import samochodów z USA - United Cargo Shipping.
UnitedCargo
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 46
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Chicago
Prawo jazdy: 01 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Porsche Panamera
Silnik: V6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Lut 2018, 23:18

proszę odpowiedzieć czy jest Pan w stanie sprawdzić czy oś jest do wymiany czy nie ?
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

12 Mar 2018, 23:06

Z niektórymi nie warto dyskutować, chcieliby auto najlepiej za pół darmo i bez żadnego ryzyka, bo jak przewoźnik może brać odpowiedzialność za to co jest sprzedawane na aukcji?

Przewoźnik oferuje jedynie strone logistyczną i nie będzie się bawił w dokładne sprawdzanie każdego samochodu, ściąga to co klient sobie zażyczy =.=


To tak jakby zakupić na allegro na aukcji zepsuty telefon, gdzie opis sugeruje że jest sprawny i mieć pretensje do Kuriera który go dostarczył :P

Każdy musi sam ocenić ryzyko oraz wydatki czy się opłaci sprowadzić dany samochód ;-)

Ponadto podczas importu samochód przewija się przez wiele rąk i może się zdarzyć że autko zostanie gdzieś przerysowane bądź poobijane przy tak dalekiej drodze którą przebywa auto jest to zupełnie normalne(nawet przy samym wywozie z placu aukcyjnego :D Byłem na placach Copart oraz widziałem jak potężne są te widlaki i jak obchodzą się z samochodami) . Auta są zazwyczaj dobrze zabezpieczone w kontenerach, ale zdarzają się wypadki losowe takie jak silne sztormy na oceanie itd np: gdzie samochód może się przesunąć oraz delikatnie otrzeć o kontener i nie rozumiem jak przewoźnik miałby odpowiadać za takie rzeczy?.

W każdym bądź razie import aut się opłaca i każdy kto chce mieć fajny samochód poniżej ceny rynkowej musi zaryzykować ;-) uda się lub nie i każdy powinien być tego świadomy decydując się na zakup :D

Jeśli ktoś chce sprawdzić auto dokładniej wystarczy napisać do jakiejś firmy w us która zajmuje się sprawdzaniem aut (na stronie iaai jest chyba lista) zapłacić ze 150-200$? i przyślą opis oraz dodatkowe fotki :-P
Ewentualnie jest jeszcze wróżbita Maciej :P
Mateusz290
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 03 03 1995
Auto: Trabant
Paliwo: Benzyna

24 Kwi 2018, 16:01

Moje zdanie jest takie; kto nie ryzykuje ten nigdy nie zyska. Można sobie trzymać pieniądze na koncie oszczędnościowym lub grać na giełdzie. Można kupić auto w USA w dobrej cenie a można iść do salonu i kupić nowe tzw. "bezwypadkowe" auto... wybór należy do każdego z osobna....
A nawiasem mówiąc już parę aut zza wielkiej wody do mnie przypłynęło za pośrednictwem UCS i nie mam nic do zarzucenia :D
arturjerzy
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 06 2000
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Audi A3
Silnik: 2.0 TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2017

01 Maj 2018, 12:49

zgadzam się z przedmówcą. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana... Chociaż jeśli chodzi o import samochódów z usa to wcale to nie jest jakieś wielkie ryzyko jeśli korzysta się z pomocy profesjonalnej firmy. Np. usaimport.pl zajmuje się sprowadzaniem samochodów ze stanów i mają dobre opinie. Ja na pewno sam bym się za to nie brał
kolorowy
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: renault
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2008

05 Gru 2018, 22:36

To niepotrzebna jest tak naprawdę pomoc pośrednika jeżeli nie gwarantuje Pan podstawowych rzeczy czyli bezpieczeństwa zakupu,twierdząc że samochód może przyjść w innym stanie niż na aukcji to drogą dedukcji można samemu kupić takiego gniota i mieć ewentualne pretensje do siebie samego.Pańska idea nie ma sensu w tym momencie,bo jeżeli ja mam kupować kota w worku z aukcji bo niewiadomo co przyjdzie i mam zapłacić 70-100 tys złotych komuś na przelew a potem gdzie mam go szukać jeśli gdzieś zniknie??
Robicie pieniądze na ludzkiej naiwności i niemożliwości zakupu na własną rękę,mam nadzieje że kiedyś jakiś konkretny człowiek będzie ściągał rzeczywiste samochody które będzie można w realnym życiu oglądać w Polsce a nie jak do tej pory sprzedawanie nierealnych samochodów.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

05 Gru 2018, 23:19

Oczywiście moze Pan kupowac, licytywac, odbierac, wysylac pojazdy sam na wlasna reke, ale nasuwa sie tutaj jedno pytanie, jak Pan tego chce dokonac? To nie jest takie latwe, nie wystarczy kliknac KUP TERAZ i auto samo sie wysyla do Pana, a najlepsze jest to, ze nawet KUP TERAZ Pan nie kliknie w w wikszosci trzeba miec do tego specjalne konto i licencje.
Import samochodów z USA - United Cargo Shipping.
UnitedCargo
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 46
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Chicago
Prawo jazdy: 01 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Porsche Panamera
Silnik: V6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012