Jakie auto do 25-30 tys.?

30 Cze 2024, 13:17

Witam,
Od jakiegoś czasu poszukuję auta z benzyną do 25 tys., max do 30 tys. zł.

Moimi wymaganiami są:
-przyspieszenie do 100 km/h w mniej niż 9 sek.
-niska awaryjność, by nie odwiedzać ciągle mechanika (jestem przewrażliwiony pod tym względem, przez kilka lat jeździłem Peugeotem 308 1.6 VTi i pod koniec sprawiał mi wiele kłopotów)
-5 miejsc aby nie był to samochód 4-osobowy i mniej
-klimatyzacja automatyczna
-silnik nadający się do gazu
-wersja wielkościowo w stylu hatchback lub sedan (nie kombi lub SUV)
-ogromnym plusem byłby tempomat

Jak dotąd w oko wpadły mi:
-Opel Astra J (1.6 180km),
-Opel Insignia (tutaj też silnik 1.6 180km)
-Honda Civic VIII (1.8 140km - tutaj odpycha mnie trochę fakt, że nie ma wycieraczki z tyłu + obawiam się o rudą i ceny części).

Z tego co wiem samochody z silnikami TSI, TFSI z grupy VAG nie cieszą się dobrą opinią, przez co z nich zrezygnowałem, ale może jest to błędne przeświadczenie.

Który z tych samochodów wyżej wymienionych byłby najlepszy? Może jakiś inny samochód w tej cenie będzie lepszy?

Szukam samochodu w lokalizacji Warszawa +200 km
ice36x
Obserwowany
 
Posty: 2

30 Cze 2024, 20:13

ice36x napisał(a):-przyspieszenie do 100 km/h w mniej niż 9 sek
jak będzie mieć 9,2s to już nie weźmiesz? Co daje ten parametr?

Insignia tylko w miarę ładnie wygląda (choć to też kwestia gustu), nie jest to dobre auto.
Astra średniak, ale kolega - oplarz, który doktoryzował się przed zakupem swojej J-tki twierdzi, że jedyny silnik godny polecenia to 1.4T (bo 1.6t coś tam).
Civic może i dobrze się prowadzi i się nie psuje, ale za to jest drogi w zakupie.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14109
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Cze 2024, 21:49

Bravo 1.4/150
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2452
Przebieg/rok: >50tys. km

Wczoraj, 09:15

Hondą możesz się przejechać, bo to auto które albo się uwielbia, albo nie cierpi. Mi osobiście potwornie przeszkadzało twarde zawieszenie. Brak wycieraczki z tyłu nie jest mocno odczuwalny, auto ma duże lusterka w których dobrze widzieć. Przyspieszenie niby poniżej 9 sec ale takie bravo 1.4 T-jet 120km niby wolniejsze, słabsze a odczucia znacznie lepsze, więc nie upierałbym się na te cyferki.
Swoją drogą miałem raz przyjemność jeździć Civickiem w dieslu 2.2 i to była dopiero przyjemność. Ale tego nie bierzemy pod uwagę.
Z rudą nie ma raczej problem, zwłaszcza wersje po lifcie. U mnie nie było Jej nawet grama. Ceny części wyższe, owszem. Ogólnie utrzymanie tego auta w bardzo dobrym stanie potrafi trochę kosztować.

Możesz popatrzeć na megane 3 2.0 T, ale nie wiem czy ten budżet. Bravo 1.4 t-jet też ok. Ale w fiatach "podobno" klima automatyczna jest problematyczna. Tak słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 282
Auto: Audi Q3 Sportback
Silnik: 1.5tsi 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna

Wczoraj, 10:48

A jak wygląda kwestia korozji w Bravo? Ruda nie zjada tych samochodów bardziej niż w takiej Hondzie właśnie albo Astrze?

Te przyspieszenie poniżej 9 sek. dałem tak orientacyjnie, wiadomo, że jak będzie 9,3 to też będzie ok
ice36x
Obserwowany
 
Posty: 2

Wczoraj, 12:56

Bardziej niż Hondy to chyba nic nie zjada :lol: no może mazda
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16310
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Mirai - 1000 km zasięgu w następnej dekadzie
    Toyota realizuje ambitne plany rozwoju bezemisyjnego transportu opartego na wodorze. Jak donosi Reuters, firma podwaja inwestycje w samochody z wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCV). W planach są nowe modele aut osobowych ...

Wczoraj, 13:34

To zależy. Jak masz auto, które jeździło naście lat po naszych zimowych osolonych drogach, to wszędzie możesz mieć korozję. Na początku wiosny jak szukałem auta z przyjaciółką do 20k, to patrzyliśmy na bravo/Grande punto i praktycznie każdy egzemplarz "Salon PL" miał problemy z rudą. Zwłaszcza jak ktoś tego wcześniej nie zabezpieczał. Ale nie ma co uogólniać. To fakt, że statystycznie prędzej trafisz na zgnitego civica niż bravo, ja chyba po prostu miałem takiego pecha.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 282
Auto: Audi Q3 Sportback
Silnik: 1.5tsi 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna

Wczoraj, 22:22

Aktywatory w klimie automatycznej w Bravo to podobno temat do ogarnięcia za 800 PLN z robota jak padną wszystkie więc bym się tym nie stresował. Zresztą klima wanualu często jest.
Co do rudej to oglądalrm kilka sztuk w tym roku no i nawet te sprowadzane to progi już chrupały, nadkola często też. No ogólnie czuć że stare auto już ale poniżej 20k to można znaleźć wersję 150kmysle spokojnie. Poliftów już nie było 150km ale 120km też niezła opcja tylko to już ponad 20k za ładnego
rupertpumpkin
Początkujący
 
Posty: 76
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996