Jakie auto na zakupy wybrać?

12 Wrz 2009, 11:56

Witam.

Poszukuje jakiegoś taniego auta. Będzie mi ono służyło do jeżdżenia na zakupy (mniej więcej 3 razy w tygodniu po 6 km w obie strony. czyli 18 km tygodniowo).
Zależy mi też na tym żeby mi nie padło gdzieś pod sklepem lub na drodze i żebym nie musiał pchać:)
Mam koło 2 tys. Wiem, że mało ale myślę, że do tego celu który wymieniłem wystarczy.
Generalnie póki co biorę pod uwagę jedynie cinquecento 700 (tylko czy jest sens brać 700?).
9toml
Nowicjusz
 
Posty: 3

12 Wrz 2009, 12:18

CC dobry wybór lecz tylko wystrzegaj się silnika 700, chyba ze oczekujesz przyspieszenia rzędu malucha ;) Najlepszym wyborem jest 900 spalanie osiągi leprze niż 700. A i nie kupuj CC z gaźnikiem aisan nie wiele kto umie go wyregulować i w ogóle same z nim problemy.
Ja bym się jeszcze rozejrzał za Renault 19 lecz za 2000 tys nie będzie łatwo znaleźć ładny egzemplarz.
ralf1990
Początkujący
 
Posty: 168
Miejscowość: Warszawa

12 Wrz 2009, 13:38

Rowniez jestem za CC 900 lecz na dobry egzemplarz musisz miec wlasnie od 2000zl w gore ale do 2000zl na upartego tez cos znajdziesz,w tej cenie moge jeszcze Ci polecic Poloneza z gazem (koszt przejechania 100km na LPG to jedyne 20zl),Ford Fiesta,VW Polo i ewentualnie jakies Uno (zdarzaja sie egzemplarze w bdb stanie blacharskim)
przykladowo [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Wrz 2009, 19:43

barol91 napisał(a):(koszt przejechania 100km na LPG to jedyne 20zl)

A uwzględniasz, że chodzi o krótkie odcinki? Zimą gaz nie zdąży mu się włączyć, bo 6 km w obie strony, czyli 3 km w jedną to jest jakaś śmieszna wartość. Taki odcinek robi się w kilka minut.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

12 Wrz 2009, 20:14

Ja mowie ogolnie :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Wrz 2009, 23:40

Możesz tym wprowadzić 9tomla w błąd. Jazda na LPG jest tańsza, ale przy takich odcinkach nie ma to takiego znaczenia i cena nie wyjdzie te Twoje 20 zł na 100 km.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Z9 Convertible 2000
    Projekt BMW Z9 Convertible skupia się przede wszystkim wokół wnętrza, które ma ułatwiać podróżowanie i pozwolić kierowcy skoncentrować się na wykonywaniu podstawowych zadań poprzez wykorzystanie technologii ...

13 Wrz 2009, 00:27

to zrobi sobie zapas zakupupów na jesień co by nie jeździć w zimę i dalej będzie 20zł na 100 + oszczędności z zimy :mrgreen:
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

13 Wrz 2009, 00:36

9toml napisał(a): cinquecento 700 (tylko czy jest sens brać 700?).
kup jakąkolwiek benzynę małolitrażową,
nie kupuj żadnych LPG ani Diesla bo dystans jaki pokonujesz jest dość mizerny 6km to nie wiele nawet się silnik nie rozgrzeje porządnie, przez co LPG nie da oszczędności a diesel się szybko zepsuje (wiecznie niedogrzany)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

13 Wrz 2009, 06:19

nigdy w zyciu CC 700 :roll:

[ Dodano: Nie Wrz 13, 2009 17:51 ]
a co bys powiedzial na malucha w wersji bis??
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012