Kombi do 15-20K - C5 kontra reszta świata

27 Cze 2024, 16:18

Dzień dobry.

Jest jeszcze temat w innym miejscu, ale w zasadzie wiąże się to trochę z pytaniami o model, a trochę o konkurencję.

Profil: kombi (nie ma szans bym zrezygnował z tego), paliwo bez znaczenia (trochę obawiam się nowych diesli i B+G), auto bez niespodzianek. Zazwyczaj jeżdżę albo w dłuższe trasy, albo po mieście (w proporcjach powiedzmy 20/80 na korzyść miasta), ale mając obecnie diesla staram się dbać o turbinę i jednak żeby nie był to krótki odcinek. Prawdę mówiąc, nie robię autem nie wiadomo ile kilometrów - być może rowerem więcej robią co niektórzy :>

Na ten moment to jest C5 i to najlepiej w hydro, chyba że odwiedziecie mnie od tego pomysłu. Względy trochę ezoteryczne ;) ale 2.0 jest mało w Pb. Czy należy obawiać się 2.0 HDi? Chodzi o koszty napraw i żywotność, aż tak się nie martwię o spalanie.
Czy 1.8 zamiast 2.0 w benzynie jest spoko?

Nie ukrywam, że do innych wozów trzeba by mnie było przekonać, ale propozycji posłucham, dlaczego powinienem wybrać nie wiem, Mondeo czy Avensisa.

Znalazłem coś takiego: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/c ... GuRBN.html

Widzę, że jest jakaś historia tego, info o naprawach w zawieszeniu. Czy wygląda to w porządku?

Pozdrawiam.
BlackSwing
Nowicjusz
 
Posty: 10

27 Cze 2024, 16:49

Jedz przejedź się tym szitem sam zrozumiesz i się odwiedziesz od pomysłu :ok: weź peugeota 508 lub mondeo biją na głowę c5tke pod każdym względem.
Ps. Hydro to wada nie zaleta ale musiałbyś zrobić trochę km żeby zrozumieć :ok:

Edit:
sory nie dostrzegłem budżetu, w tym budżecie zapomnij o każdym z nich :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16305
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Cze 2024, 08:34

Kao napisał(a):sory nie dostrzegłem budżetu, w tym budżecie zapomnij o każdym z nich

No właśnie pisanie, pisanie najpierw koncert życzeń, emanuje ostrożność a potem ... C5 :happy:

Autorze zgadnij dlaczego c5 kosztuje tyle co zardzewiały 20letni Avensis ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10453
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Polski Fiat 518 L Ardita z 1933 roku
    Samochód wyprodukowany w Warszawie na podstawie rozszerzonej licencji Fiata na model 518. Duże 7-osobowe nadwozie oraz silnik o mocy 55 koni. W tamtych czasach była to bardzo nowoczesna limuzyna z hydraulicznymi dwuobwodowymi ...