Kupno samochodu to duży wydatek dla większości Polaków. Rynek wychodzi jednak naprzeciw potrzebom i możliwościom klientów, pozwalając na sfinansowanie transakcji pieniędzmi z różnych źródeł. W takim razie jakie są dostępne rozwiązania i z którego z nich skorzystać? Podpowiadamy w tym artykule.
Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy polega na tym, że bank pożycza klientowi określoną kwotę, a on może ją przeznaczyć na dowolny cel. Nie musi tłumaczyć się z poniesionych wydatków, więc nic nie stoi na przeszkodzie przed sfinansowaniem za ich pomocą kupna samochodu. W ten sposób można sfinansować zakup dowolnego auta niezależnie od ceny, pod warunkiem, że nie jest ona przesadnie wysoka. Chodzi o to, że kwota dostępna w ramach kredytu gotówkowego może być ograniczona do wartości poniżej 100 000 zł czy 150 000 zł, a to uniemożliwia sfinansowanie zakupu niektórych najdroższych modeli aut na rynku za jego pomocą, nawet jeśli pozwala na to zdolność kredytowa. Trzeba jednak pamiętać, że zaciągnięcie kredytu gotówkowego wiąże się z kosztami wynikającymi z prowizji i odsetek będących efektem oprocentowania. Aktualne oferty znajdziesz i porównasz w serwisie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Kredyt samochodowy Rodzajem produktu przeznaczonego specjalnie dla osób, które chcą kupić auto, jest kredyt samochodowy. Oferują go tylko niektóre banki, w tym m.in. te bezpośrednio współpracujące z producentami i dealerami samochodów danej marki. Kredyty samochodowe są udzielane w kilku wersjach, co pozwala na dostosowanie ich warunków do indywidualnych wymagań klienta. Elastyczność i relatywnie niskie oprocentowanie to najważniejsze zalety tego typu produktów.
Nie można jednak zapominać, że pozyskane z nich środki należy przeznaczyć wyłącznie na zakup pojazdu, a koszty np. rejestracji, wykupienia ubezpieczenia czy wykonania ewentualnych napraw trzeba sfinansować z innego źródła. Co ważne, w ramach kredytu samochodowego zarówno zdolność kredytowa klienta, jak i dostępna kwota są wyższe, co pozwala na sfinansowanie zakupu nawet drogich samochodów, których wartość przekracza kwoty maksymalne kredytów gotówkowych. Minusem jest natomiast brak możliwości lub nieopłacalność nabycia auta starszego niż kilka lat i obowiązek objęcia auta pakietem ubezpieczeń OC i AC.
Leasing Coraz popularniejszym sposobem na sfinansowanie zakupu samochodu staje się leasing, który wbrew pozorom jest przeznaczony nie tylko dla firm, ale również dla osób indywidualnych. W jego ramach można zostać właścicielem pojazdu po spłaceniu ostatniej raty i wykupieniu go w ustalonej podczas podpisania umowy kwocie. Wcześniej samochód jest do pełnej dyspozycji klienta, lecz formalnie właścicielem pozostaje firma leasingująca. Auta wykupywać jednak nie trzeba – jeżeli ustalona suma wykupu jest wysoka, można się zdecydować na pozostawienie go u dealera i np. wzięcie w leasing kolejnego, nowego samochodu.
Elastyczne dostosowanie warunków leasingu do indywidualnych wymagań, potrzeb i możliwości klienta to niewątpliwa zaleta tego produktu. Potencjalnymi wadami są natomiast wspomniany brak formalnej własności do czasu wykupienia pojazdu oraz konieczność posiadani pakietu OC i AC.
Gotówka Dysponując odpowiednią kwotą, warto za jej pomocą sfinansować zakup auta, o ile taki wydatek w znaczącym stopniu nie nadwyręża płynności finansowej. To najtańszy sposób na wejście w posiadanie pojazdu, który nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami w odróżnieniu od kredytów i leasingów.
Moim zdaniem mimo wielu zalet leasingu najlepiej jest mieć samochód za własną gotówkę. Jest wtedy na własność i można zrobić z nim co się chce a leasing na to nie pozwala
Jak sprawdzić / obliczyć szerokość felgi? - instrukcja Większość felg myślę, że jakieś 90% będzie miało specjalne oznaczenia co do rozmiaru i wystarczy tylko je odczytać. Jednak zdarzają się też takie które ich nie posiadają i wtedy pozostanie nam obliczyć szerokość felgi ...
Rajdowe Mitsubishi L200 Pojazd za kierownicą którego ściga się w tym roku załoga Adam Małysz/Rafał Marton został przygotowany przez zespół fabryczny Mitsubishi Ralliart w klasie T1.1 - samochody prototypowe napędzane silnikiem benzynowym. ...
Drogi użytkowniku, aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepszej jakości treści którymi możesz być zainteresowany powinieneś przejść do ustawień prywatności i tam skonfigurować swoje zgody w celu dopasowania treści marketingowych do Twojego zachowania. Pamiętaj! Dzięki reklamom możemy finansować rozwój naszej strony, a Ty w zamian otrzymujesz do niej bezpłatny dostęp.