Kupno samochodu - gdzie szukać ofert

15 Paź 2021, 12:23

Część,
Proszę polecicie sprawdzone miejsca gdzie warto szukać sprawdzonych ofert z samochodami i ogólną motoryzacją.
Nagasaki
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Paź 2021, 12:52

Nie ma czegoś takiego jak sprawdzone oferty bo nawet te które są często polecane jako sprawdzone po własnej weryfikacji mogą pozostawiać wiele do życzenia.

Dlatego szukaj samochodu na popularnych serwisach jak allegro, olx, otomoto itd. Jak coś znajdziesz to wtedy sprawdzasz pod swoim kątem.

Oczywiście są firmy które oferują zakup samochodu online i dowóz pod dom ale proponuję do tego podchodzić z dystansem pomimo tego że można taki samochód w jakimś określonym terminie zwrócić.

Szukanie dobrych ofert nie jest takie proste bo często są to samochody droższe i bardzo szybko znikają więc trzeba się nastawić na szybką reakcję na pojawiające się nowe ogłoszenia. Oczywiście szukamy danego modelu bez ograniczeń cenowych bo wtedy dobre okazje mogą nam umknąć.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 10187
Zdjęcia: 35

25 Paź 2021, 09:02

Czyli powiesz że np. szukam - Opla Astre 2019 - cena to tak +- 45 000 i teraz pytanie jak trafi sie 40 000 to super okazja czy lepiej patrzeć na te około 50 000? Bo juz nie wiem jak znaleźć najlepsze okazje;/


Widziałem fajna ofertę na expert-auctions.eu tylko rocznik 2017 za 39 000 ale bardzo szybko znikła.

Może podpowiesz gdzie szukać swojego pierwszego samochodu aby sie nie przejechać.
Nagasaki
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Paź 2021, 09:19

Na jednej stronie tego nie ogarniesz. Szukasz konkretnego modelu samochodu to na stronach z ogłoszeniami ustawiasz sobie odpowiednie filtry i powiadomienia i obserwujesz. Jak coś się pojawia to weryfikujesz itd.

Dobrych samochodów w niskiej cenie można szukać z przysłowiową igłą w stogu siana. łatwiej znaleźć coś pewnego w wyższej cenie ale tu też można się przejechać na ofercie. Dlatego czujność wskazana na każdym poziomie ceny.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 10187
Zdjęcia: 35

27 Paź 2021, 12:50

A to mało jest takich miejsc? Okoliczne komisy, OLX, Allegro itp.? Generalnie umawiasz się i jedziesz na oględziny, a jak się nie tym nie znasz, to są firmy takie jak Avas działające na terenie całej Polski, które Ci w tym pomogą. Sprawdzą silnik, karoserię, wnętrze, przeprowadzą diagnostykę komputerową, a jak już kupisz, to nawet pomogą w rejestracji samochodu.
korniszon79
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 14 06 1998
Przebieg/rok: 42tys. km
Auto: Skoda Superb
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Subaru Crosstrek plug-in hybrid - kompaktowy SUV
    Subaru Crosstrek, w Polsce znany pod międzynarodową nazwą Subaru XV, to kompaktowy SUV, który w wersji hybrydowej plug-in jest napędzany silnikiem typu bokser 2,0 l o mocy 138 KM i silnikiem elektrycznym o mocy 120 ...