Mini one r50- kontrolka oleju

30 Lip 2017, 11:34

Witam,
potrzebuję pomocy.. A więc tak posiadam Mini one r50 silnik 1.6 w benzynie ma przejechane ponad 200 tys.
Po wymianie oleju, na rozgrzanym silniku zaczęła się pojawiać kontrolka oleju w momencie gdy samochód ma niskie obroty, gaśnie gdy obroty wzrastają. Nie słuchać stuków puków..Olej jest kontrolowany i jest w normie. Był podłączony do manometru i wykazało, że nie utrzymuje prawidłowego ciśnienia oleju. Jak i również podłączony był do komputera, który nic nie wykazał. Mój mechanik stwierdził że trzeba wlać motodoctorka i będzie po sprawie. Drugi mechanik twierdzi, że motodoctorkiem zajadę silnik ale żeby coś zrobić to rozkłada ręcę. Jestem dziewczyną i nie wiem co zrobić.. Proszę pomóżcie mi.. :!: :!: :!: :!:
Leidiss
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Mini One R50
Silnik: 1.6 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • 30 Lip 2017, 20:07

    Leidiss napisał(a):Mój mechanik stwierdził że trzeba wlać motodoctorka i będzie po sprawie.
    będzie po sprawie i po silniku. Lepiej dla Ciebie będzie jak więcej się u niego nie pokazesz. Na jaki olej konkretnie było wymieniane???? W takiej sytuacji to już nie żarty. Lepiej nie jezdzij tym autem gdyż można zatrzeć silnik. Trzeba sprawdzić pompę oleju.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16494
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    31 Lip 2017, 10:35

    Kao napisał(a):Trzeba sprawdzić pompę oleju.
    ... i smok oleju w misce być może jest trochę przypchany/brudny przez co ogranicza jego przepływ.

    Jak wygląda zużycie oleju przez silnik ile go trzeba dolewać na np. 1000km?

    Leidiss napisał(a):Po wymianie oleju
    Jakim olejem wcześniej był zalany silnik i na jakim został obecnie zalany?
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Toyota Yaris 1,5 Dual VVT-iE o mocy 111 KM
      Nowa Toyota Yaris napędzana jest między innymi produkowanym w Polsce silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 l i mocy 111 KM. Motor jest o 10 proc. mocniejszy od silnika 1,33 z poprzedniej wersji modelu. Dzięki temu samochód ...