Minivan rodzina 2+2 50-60k

13 Wrz 2024, 11:35

witam,

szukam minivana dla rodziny 2+2 budzet 50-60k, jedno male dziecko, drugie w drodze

troche poczytalem tematow tu na forum i bylem niemal zdecydowany na Smaxa, ale troche mnie odstraszaja potencjalne problemy ze skrzynia

czy moze warto poszukac tego Forda ale w manualu???

uzytkowanie raczej wokol komina, przedszkole, sklepy, czasem wyjazd do rodziny, wiekszego miasta, wakacje 2 razy w roku

diesel czy benzyna nie gra dla mnie roli, troche sie obawiam eko oplat dla diesli w najblizszych latach, ale nie wiem na ile to zagrozenie jest realne

jestem duzy, wiec potrzebuje przestrzeni, sporego bagaznika, najlepiej 3 niezalezne fotele z tylu z isofixami, potencjalnie przewoz starszych/schorowanych osob z tylu zeby im sie latwiej wsiadalo/wysiadalo

raczej duzego wyboru nie ma , ale moze ktos poleci model ktory przeoczylem a jest w miare malo awaryjny i daje uzytkownikom radosc z jazdy z rodzina (w tym budzecie, ktory mam)

oprocz Forda Smax naturalnie patrzylem na Grand Picasso, ale w moich oczach slabo wypadl vs Smax
co innego jeszcze polecacie? moze toyota verso 1.8 ?

grand espace i jemu podobne to juz chyba za duze bambaryly jak dla mnie

jesli macie jakies sugestie model + ktore siliniki celowac to prosze o kilka propozycji z krotkim uzasadnieniem zalet i wad danego modelu

z gory dzieki
bacardi
Obserwowany
 
Posty: 1

13 Wrz 2024, 13:41

bacardi napisał(a):diesel czy benzyna nie gra dla mnie roli, troche sie obawiam eko oplat dla diesli w najblizszych latach, ale nie wiem na ile to zagrozenie jest realne


Ma znaczenie bo nowoczesny diesel i krótkie odcinki to proszenie się o kłopoty.

bacardi napisał(a):co innego jeszcze polecacie? moze toyota verso 1.8 ?


Bardzo dobry wybór, od tego warto zacząć. Pod kątem bezproblemowości chyba nie ma na rynku nic lepszego.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2531
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Wrz 2024, 17:22

franccc napisał(a):Bardzo dobry wybór, od tego warto zacząć. Pod kątem bezproblemowości chyba nie ma na rynku nic lepszego.
Dokładnie, trzeba tylko zerknąć na podwozie i ruda jak w każdej Toyocie ale silnik 1.8 Valvematic bardzo dobry.

Jako alternatywę możesz jeszcze rozważyć Kia Carens bardzo ciekawa opcja w Twoim budżecie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9900
Zdjęcia: 35
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy agresja na drodze może być zaraźliwa?
    Nieprzyjemne gesty, nadmierne używanie klaksonu, zajeżdżanie innym drogi czy naciskanie na innych kierowców przez jazdę zbyt blisko – to wszystko nie tylko stwarza zagrożenie i brak szacunku, ale może również ...
    Toyota 2000GT 1967 rok
    Sportowa Toyota 2000GT to łakomy kąsek dla kolekcjonerów. Obecnie jest to najcenniejsza i najbardziej pożądana Toyota w historii marki. Pierwszy raz pojawiła się na targach w 1965 roku, gdzie spotkała się z dużym entuzjazmem. ...