Mrugające światła

15 Sty 2012, 19:22

Witam, posiadam seata ibize 2002r, 1.9 tdi, 100 KM. Mam taki problem - po załączeniu silnika mrugają mi światła, licznik w środku, lampka oświetlenia.Co to możne być ? Kilku elektryków mówiło, ze może być to spowodowane pompą od wspomagania.
wowos
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: seat ibiza

28 Sty 2012, 20:33

Najprawdopodobniej regulator napięcia w alternatorze.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8606
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

22 Mar 2012, 13:47

to chyba już czas na wymianę alternatora albo pradnicy
Exedy24
Początkujący
 
Posty: 108
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: AUDI A4

22 Mar 2012, 21:28

To zalezy czy światła mrugają ( czyli gasną i się zaświecają ) czy tylko pulsuja ( czyli przygasają i poracają do normalnego świecenia ).Dobrze by było jakbyś miał miernik ale nie cyfrowy tylko analogowy ( ze swskazówką ). Wówczas podłaczasz pod akumulator na włączonym silniku i sprawdzasz napięcie ładowania i wiesz wszystko.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Mar 2012, 09:44

wowos napisał(a): posiadam seata ibize 2002r, 1.9 tdi, 100 KM. Mam taki problem - po załączeniu silnika mrugają mi światła, licznik w środku, lampka oświetlenia.Co to możne być ? Kilku elektryków mówiło, ze może być to spowodowane pompą od wspomagania.


Może być i pompa wspomagania jeśli jest elektryczna .

PhantomASA1 napisał(a):Najprawdopodobniej regulator napięcia w alternatorze.


To tylko najprawdopodobniej - trzeba to wziąść pod uwagę

Exedy24 napisał(a):to chyba już czas na wymianę alternatora albo pradnicy


Bez sprawdzenie ?

MotoAlbercik napisał(a): Wówczas podłaczasz pod akumulator na włączonym silniku i sprawdzasz napięcie ładowania i wiesz wszystko.


A i racja .....tylko że niekiedy nic nie wiadomo ....
Przykład - Opel Combo , wszystko co świeci mryga z częstotliwością około pół sekundy . Pomiar ładowania miernikiem cyfrowym z bargrafem wskazuje pulsacje napięcia . Alternator na stół . Sprawdzone w nim wszystko i jest ok. Wymieniam jednak regulator napięcia . Po zamontowaniu usterka występuje jednak dalej . Gdybym posiadał stół do sprawdzania alternatorów lub dał go do sprawdzenia to by wyszło że był sprawny. i problem tkwi gdzie indziej . Gdzie ? Podłączam więc komputer . Jest błąd . Ogólny błąd obwodu grzania świec żarowych. Odłączam więc przekażnik , sterownik świec i.......wszystko wraca do normy. Wymieniam na nowy i kierowca dalej się cieszy sprawnym autkiem.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4943
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2012, 18:55

Witam, ja mam zaś taki problem, mam forda escorta 96 rocznik, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki migają mi 2 przednie i 2 tylne światła, a mówiąc migają, mam na myśli to, że zapalają się i gasną, czasami przy otwieraniu lub zamykaniu drzwi problem znika, ale tylko na moment.
kormoran13
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 13 07 2011
Auto: Ford Escort