Nissan Juke - pęknięta przednia szyba

26 Lip 2018, 22:08

witam,
jestem całkowitym laikiem więc proszę o pomoc mądrzejszych od siebie.
3 dni po odebraniu auta z salonu w czasie jazdy na szybie pojawiło się pęknięcie. w serwisie powiedziano mi że to od kamienia i mogą naprawić z AC. chciał nie chciał pewnie będę zmuszony tak robić ale chciałbym żeby jakaś mądra głowa powiedziała mi czym są te jasne "smugi" po obu stronach pęknięcia. czy to możliwe że od razu po pęknięciu szyba zaczęła się tak rozwarstwiać? zdjęcie robione kilka chwil po zauważeniu pęknięcia

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


z góry dzięki za odpowiedzi
tomasinho
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

26 Lip 2018, 23:15

Dla mnie całe to pękniecie wygląda dziwnie linie pęknięcia schodzą w dół i raptem obie skręcają w przeciwne strony? Poza tym nie widziałem żeby szyba zaraz po pęknięciu rozwarstwiała się w odległości kilku centymetrów od pęknięcia.
Czy kiedy szyba zaczęła pękać słyszałeś uderzenie kamienia podczas jazdy? Jest to takie charakterystyczne stuknięcie dosyć głośne.

Najlepszą opcją zanim weźmiesz się za wymianę byłoby podjechanie do serwisu który zajmuje się szybami i poproszenie o ocenę tego czy faktycznie szyba może tak wyglądać po uderzeniu kamieniem.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

27 Lip 2018, 08:54

żadnego uderzenia nie słyszałem i dlatego też wydaje mi się że to nie jest wina kamienia. dziś podjadę jeszcze w 2-3 miejsca gdzie się szybami zajmują i może coś poradzą. oby tylko policjanty mnie nie zatrzymali ;)
tomasinho
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

27 Lip 2018, 10:06

Poza tym uderzenie od kamienia zawsze widać, A co robili w serwisie? Czy to uszkodzenie jest przy lusterku wewnętrznym?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16443
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Lip 2018, 15:38

pan w serwisie powiedział że to od kamienia i końcem długopisu wskazał miejsce gdzie niby ten kamień uderzył. następnie porobione zostały zdjęcia, wysłane do konsultacji (nie wiem do kogo) i dzień później poinformowano mnie telefonicznie że podtrzymują swoje zdanie czyli że kamień.
jest to przy lusterku wewnętrznym
tomasinho
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

27 Lip 2018, 17:31

No ja też widzę teraz obicie jakby od kamienia. Pod samym lusterkiem Ale szczerze mówiąc te pęknięcie jest dziwne.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16443
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowcy kontra dziurawe drogi
    Odwilż i wahania temperatur wyjątkowo sprzyjają powstawaniu ubytków w nawierzchni ulic. Uszkodzony asfalt, straszący głębszymi bądź płytszymi dziurami, to prawdziwe utrapienie kierowców o tej porze roku. Nieuważna ...

27 Lip 2018, 18:33

co znaczy pod lusterkiem? bo mi pokazano że kamień uderzył tak jak zaznaczyłem na zdjęciu (w miejscu gdzie pęknięcie z pojedynczego rozchodzi się w górę)

owszem jest teraz ubytek który wygląda jakby się kawałek szyby wykruszył. szyba pękła w okolicach Karpacza a ja do domu miałem jeszcze ponad 600 km więc być może po drodze tek kawałek wypadł? sam już nie wiem
tomasinho
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

27 Lip 2018, 18:41

Powiem Ci tak, wszyscy wiemy że różne sytuacje się zdarzają ale ja wątpie żeby serwis oddał auto z taką szybą jakby u nich to się stało
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16443
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Lip 2018, 19:07

wybacz ale nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź.
Juke był kupowany w salonie na Śląsku a z szybą byłem już w swoich okolicach czyli w Warszawie
na poniedziałek umówiony jestem ze gościem który specjalizuje się w wymianach szyb i robi to od dawna. do tego czasu auto będzie stało i się kurzyło
tomasinho
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

28 Lip 2018, 11:26

Bo ja zrozumiałem że byłeś w serwisie na jakąś naprawę lub przegląd :/ mój błąd. Tak czy inaczej szybę musisz wymienić, jeżeli nowa pęknie podobnie można podejrzewać wadę konstrukcyjną
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16443
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4