Piszczenie hamulców na D oraz R podczas powolnego odpuszczania pedału.

04 Wrz 2024, 15:45

Witam.
Niedawno zakupiłem Kia niro 2019 1.6 hybryda i mam problem z hamulcami mianowicie skrzypienie przy powolnym puszczaniu hamulca na D i R oraz przy hamowaniu na samym końcu gdy podczas jazdy i zatrzymania się auto na samym końcu odbija w drugim kierunku w momencie zatrzymania . Początkowo myślałem że problem z tym że auto stało i może trochę rdzy gdzieś zaszło. Jednak minęło już 3 miesiące i dalej to samo. Byłem w ASO wymienić olej i powiedzieli że zrobili taki przegląd i powiedziałem o tych hamulcach ale powiedzieli że wszystko ok jest niby. Też myślałem że po prostu przez to że jest na D lub R i auto już rusza a klocki dalej jakby jeszcze trzymają tarcze to przez to wydobywa się ten dźwięk. Czytałem gdzieś że w automatach tak po prostu jest ale jest to moje pierwsze auto w automacie wcześniej nigdy też żadnym nie jeździłem dlatego też chciałbym dopytać czy jechać jeszcze raz to gdzieś sprawdzić czy to normalne ? Czasem też w lewym przednim kole przy tak połowie nacisku hamulca słychać takie pojedyncze przetarcie, szurnięcie trochę jakby metal o metal a nie zawsze i tylko jedno koło. Poniżej wstawiam filmiki z tego powolnego puszczania hamulca na D i R. Z góry dziękuję za pomoc.
Poniżej wstawiam filmiki jak to słychać.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

dominikl
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 0
  • 11 Wrz 2024, 10:32

    To hybryda i z racji tego że klocki są tu rzadziej wykorzystywane do hamowania czyli rzadziej pracują niż w zwykłym samochodzie to co jakiś czas warto zrobić ich przegląd czyszcząc zaciski i prowadnice klocków. Taki zabieg powinien pomóc jak klocki i tarcze są w dobrym stanie.

    Warto też czasem przyhamować mocniej :wink:
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9908
    Zdjęcia: 35
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      VW Caddy BiFuel z fabryczną instalacją LPG
      Volkswagen Caddy dzięki wielu wersjom nadwozia, szerokiej gamie silników i dwóm rozstawom osi, jest niezwykle uniwersalnym samochodem. Świetnie sprawdzi się jako auto użytkowe w pracy, jak i jako samochód ...