Renault Laguna III 2009 2l benzyna wymiana skrzynki bezpieczników

Wczoraj, 16:12

Witam,
Po wymianie akumulatora na nowy ,od razu po podłączeniu w "skrzynce" z bezpiecznikami i sterownikami zaczęło coś brzęczeć ,"piszczeć w zmieniającej się tonacji..
Na kokpicie wyświetliła się informacja: skontroluj hamulec postojowy.
Gdy nacisnąłem start ,pojawiła się informacja: wlóż kartę.
Po włożeniu karty słychać charakterystyczne kliknięcie "stacyjki" , a następnie kontrolki ,zegar ,światła w drzwiach zaczynają migać i ostatecznie wszystko gaśnie.
Akumulator nowy ,klemy oczyszczone,bezpieczniki sprawdzone,połączenia wiązek kabli czyste,bez nalotu.
Dostałem informację ,że mógł się zepsuć sterownik i ,że chyba trzeba wymienić całą "skrzynkę".
Poszukałem w internecie i znalazłem takie moduły ,wyglądają identycznie ale mają trochę inne oznaczenia.
Jestem w Niemczech i będąc w warsztacie ,przy użyciu translatora "rozmawiałem" z mechanikiem i powiedział ,że jak kupię nowy moduł to on mi go przeprogramuje.
Nie umiałem mu wytłumaczyć ,że modułu o takim samym oznaczeniu jaki mam w samochodzie nie mogę znależć .
Moje pytanie jest takie: Czy oznaczenie musi być identyczne ,czy nie ma to znaczenia ,ponieważ można przeprogramować?

mam takie oznaczenie :USMD-PTF 284B63984R--B
Różnice w tych co namierzyłem w internecie są takie ,że zamiast B na końcu jast A albo niektóre cyfry się różnią.

P.s: a może ktoś ma pomysł ,że co innego się zepsuło i powinienem sprawdzić inne opcje

Dziękuję i pozdrawiam
piaskers
Obserwowany
 
Posty: 1