guga0 napisał(a): potrzebuje autka, którego bagażnik pozwoli mi przewieźć 29calowy rower. Nie ma być to potężne kombi lub van.
a to dobre
Rozumiem, że koło front zrzucasz przed włożeniem roweru? Bo jeśli nie, to tak naprawdę celujemy w auta typu Sharan. Wiem co mówię, bo czasami przewożę 26" w Focusie mk2 kombi, do którego rower w całości wchodzi ledwo (jakiś kretyn w Fordzie stwierdził, że fotele na płasko można złożyć tylko wtedy, gdy siedzisko jest na sztorc, a to zabiera dobre 20cm). Czy do hatchbacka włożysz twentyninera? Śmiem wątpić.
Zasadniczo wolałbym kupić coś większego, żeby nie siłować się i nie pocić z wkładaniem tego roweru do bagażnika, no ale ja jestem strasznie leniwy więc wiesz. Ewentualnie kupujesz zwykłe auto, montujesz używany hak holowniczy i kupujesz nań bagażnik rowerowy, ale tutaj znowu szkoda sprzętu, jeśli często go przewozisz.