Samochód nie chciał odpalić

24 Cze 2024, 11:35

Witam wszystkich. Mam taki problem nie chciał mi odpalić samochód wyglądało jakby nie dostawał paliwa odpaliłem go na gazie przejedziłem pół dnia nie gaszą go. Później jak dojechałem do domu spróbowałem czy odpala na benzynie i nie było problemu. Jeżdżę już 5 dzień od tego czasu co nie można było odpalić i teraz nie ma problemu z odpaleniem. Proszę o podpowiedź czy prowadzić gdzieś do mechanika coś szukać czy jeździć dalej?
Michal8804
Nowicjusz
 
Posty: 3

24 Cze 2024, 12:53

Wpierw wypadało by napisać co to za auto.

Możliwości jest sporo.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16317
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Cze 2024, 13:02

Toyota Rav 4 I
Michal8804
Nowicjusz
 
Posty: 3

24 Cze 2024, 14:34

Miałeś ile paliwa w baku jak nie chciał odpalić? Generalnie tak jak napisał @Kao problemów może być cała masa. Czy wtedy co nie odpalał to silnik był ciepły czy zimny?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9803
Zdjęcia: 34

24 Cze 2024, 19:10

Pewnie gdzieś 10-15 litrów było paliwa w baku. Rano normalnie odpaliłem samochód przejechałem około 15 kilometrów postał z godzinę i już nie chciał odpalić. Odpaliłem go na gazie i tak jeździłem nie gasząc go. Z piec dni od tego czasu jeżdżę kilkadziesiąt razy odpalałem i nie ma problemu. Tylko wtedy raz był problem z odpaleniem
Michal8804
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Cze 2024, 07:38

Trzymaj więcej paliwa w baku. Przy takiej ilości łatwo zniszczyć pompe paliwa.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16317
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Smog w samochodzie - czy to możliwe?
    Wielu kierowców sądzi, że osoby poruszające się samochodem są w mniejszym stopniu narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza niż rowerzyści czy piesi. Tymczasem kierowcy nie mogą lekceważyć problemu smogu, ...