Toyota Yaris II - Auto przygasa na niskich obrotach

29 Cze 2024, 16:25

Dzień dobry.
Kilka miesięcy temu moja Yaris zaczęła wariować podczas korka na autostradzie - kierownica blokowała się, radio przestawało grać, włączały się kontrolki , przygasły światła.
2 miesiące temu wymieniłam u mechanika przepustnicę (na używaną) i dzisiaj podczas pakowania i na skrzyżowaniu znów wystąpił ten sam problem. Dzieje się to tylko kiedy silnik jest rozgrzany. Dodatkowo od kilku dni zauważyłam przygasanie wyświetlacza zegara. Czy możliwe że znów winna jest przepustnica (wymaga czyszczenia po 2 miesiącach?) czy dzieje się coś w ogóle innego?
Klaudia29
Obserwowany
 
Posty: 1
  • Wczoraj, 19:23

    Wszystkie objawy świadczą o problemie z instalacją elektryczną.... a w zasadzie z chwilowymi przerwami w zasilaniu ( utrata wspomagania kierownicy gaśnięcie wskaźnika) ..Trzeba to szybko sprawdzić .Toyota Yaris ma elektryczne wspomaganie kierownicy wiec brak zasilanie tego systemu wspomagania objawia się właśnie tym że tracisz nagle siłę wspomagania i masz wrażenie zablokowania kierownicy ... aby dokonać manewru skrętu kół musisz użyć naprawdę dużej siły.Nie ma na co czekać auto do elektr-mechanika .Koniecznie sprawdź czujnik kątowy skrętu kół...on odpowiada za skręt kół o taki sam kąt o jaki skręcasz kierownicę..np.skręcasz kierownicą w prawo o kąt 30 stopni to koła też się skręcają w prawo o kąt 30 stopni. :yes:sprawdź też płyn w układzie wspomagania i czy układ nie jest zapowietrzony
    Acer66
    Aktywny
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 370
    Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Przemyśl
    Prawo jazdy: 12 06 1979
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
    Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: SUV
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2018
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Chika Kako i Lexus zmieniają reguły gry
      Chika Kako należy do najbardziej inspirujących kobiet w branży motoryzacyjnej. Stanowisko głównego inżyniera zajęła jako pierwsza kobieta nie tylko w Lexusie, ale w całej Japonii. To kobieta, która zmieniła ...