Vectra b 1.8 krople oleju silnikowego na łączeniu. pomóżcie!

28 Cze 2012, 19:44

Witam,

mam vectre b 1.8 silnik 1996r. Na łączeniu skrzyni biegów ze silnikiem jest takie oryginalne wyżłobienie(dziura) i w tym miejscu leci olej silnikowy. byłem u mechanika wyciągnął mi skrzynie biegów i wymienił uszczelniacz na wale, który był za kołem zamachowym. Po złożeniu i wyjechaniu na drugi dzień zauważyłem ze nadal leci olej. Proszę Was o pomoc co jeszce może być przyczyną tego wycieku. Wiadomo trzeba bedzie jechac na gwarancje ale każda Wasza sygestia sie przyda w celu znalezienia przyczyny tego wycieku.
Ostatnio edytowany przez tomijunior, 28 Cze 2012, 20:06, edytowano w sumie 1 raz
tomijunior
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: Toruń

28 Cze 2012, 19:56

jest takie oryginalne wyżłobienie(dziura) i w tym miejscu leci olej silnikowy. byłem u mechanika wyciągnął mi skrzynie biegów i wymienił uszczelniacz na wałku

jeśli dobrze czytam, piszesz że leciał olej silnikowy, a "Janko mechanik" wymienił uszcelniacz wałka :evil: skrzyni ? :oops:
no to wyglada że Cie Janko wykroił na drugi demontaż skrzyni :evil: - bo pewnie puszcza uszczelniacz wału za kołem zamachowym :mrgreen:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

28 Cze 2012, 20:05

a sorki kolego to byl uszcelniacz na wale za kolem zamoachowym. Czytałem w internecie to ktos napisal ze moze to byc uszczelka pod glowica w miejscu gdzie jest kanal olejowy
tomijunior
Początkujący
 
Posty: 90
Miejscowość: Toruń