Wszechstronny hatchback do +/- 19 000zł - doradźcie !

23 Mar 2014, 22:57

Witam. Rodzice narazie nie przymierzają się specjalnie do kupna samochodu, ale w przyszłym roku raczej będą zmieniali, więc już wstępnie myślimy jaki samochód miałby to być. Szperaliśmy w necie, szukaliśmy różnych informacji itd. Najpierw może zacznę od kryteriów, jakie ma spełniać nasz przyszły samochód :

- Rodzina = rodzice, młodszy brat i 3-letnia siostra ( mnie problem nie dotyczy, gdyż jeżdzę swoim samochodem ), tak więc auto musi być raczej wszechstronne w środku, dobrze by było, gdyby bagażnik był dość duży
- Najlepiej hatchback/ewentualnie kombi. Sedan raczej nie.
- Musi być benzyna, silnik dość mocny ( minimum 1.8, 120km ), idealny do zagazowania
- Cena max. 18 000zł, ale to już NAPRAWDĘ MAKSYMALNA. W grę wchodzi 19 000zł, jeśli instalacja gazowa jest już założona
- Bogatsze wyposażenie
- Niskie koszty utrzymania ( auto mało awaryjne, ceny części nie z kosmosu )
- Przebieg do 170 000km ( Na benzynę to i tak dużo )
- Jeszcze raz bagażnik - ojciec, jak to fachowiec, czasami coś przewozi ( niekoniecznie dużego ), tak więc dobrze by było, żeby był ergonomiczny. Tyczy się to także wyjazdów na wakacje. W naszej Bravie narazie sobie radzimy ( tj. 350l )
- Zawieszenie nie może być sztywne, ze wzgl. na nasze polskie drogi
- Rocznik 2003+

Auta, którym powiedzieliśmy nie :

- VW Passat B5 - brzydkie wykończenie wnętrza, podobno dużo wciskają felernych modeli, przekręty z przebiegami
- Ford Focus C-Max - wnętrze to sam plastik, bardzo przeciętny
- Renault Megane II - wyliczanka, czy zepsuje się czy nie, części podobno drogie, jesteśmy zrażeni trochę francuzami
- Renault Laguna II - to co u góry x2, paru naszych znajomych ma Lagunę, jedni kupili i po kilku tygodniach od zakupu już im się coś zepsuło, ale mają kasę, więc dla nich to żaden problem ( u nas niestety jest )
- VW Touran - topornie w środku, nie podnieca jakoś specjalnie, silniki podobno mułowate
- Audi A4 B6 - utrzymanie...

Zdecydowaliśmy się na :

- Opel Vectra Sedan/Hatchback ( NIE GTS ) 1.8 122km - krótko i zwięźle - myślę, że dobra propozycja :p
- Opel Astra III Hatchback/kombi 1.8 125km - serwisowanie nie ma problemu, bo Astra jest bardzo popularna , części przeciętnie drogie, w środku dosyć miejsca. Nie wiem tylko, czy bagażnik nie jest trochę za mały w hatchbacku. Silnik idealny do zagazowania
- Opel Signum 2.0 TURBO 175km - kolegi rodzice mieli 2 signumy, jeden przed liftingiem, drugi po. Przekonała mnie do tego auta wygoda. Parę razy nim jechałem, siedzenia super. Jedynie bardzo niefunkcjonalne jest to środkowe z tyłu, jakbyśmy kogoś mieli zabrać, to osoba siedząca na środku miałaby obolały tyłek... Nie wiem, co z zagazowaniem i awaryjnością
- Ford Mondeo MK3 Hatchback 1.8 Duratec HE 125km - faworyzowany przez mojego ojca. Zdaję sobie z tego sprawę, iż to auto jest najbardziej rozważną propozycją, ale trochę się już się przejadłem. Silnik nadaje się do zagazowania, full miejsca w środku, bagażnik bije konkurentów, wersja Ghia oferuje bardzo wiele. p.s. ojciec się chyba przekonał do Mondeo, gdyż mieliśmy kiedyś Fiestę 1.1 z 1990r. w wersji Ghia, rzadko spotykane błękitne fotele welurowe. Każdy wchodząc do tego samochodu mówił "łał, ale tu macie ładnie". Fiesta nie sprawiała większych problemów. Cały ten fakt pewnie nie wychodzi ojcu z głowy i twierdzi, że Fordy są najlepsze i nie będą sprawiać problemów. A ja próbuję mu uświadomić, że zawsze coś się zepsuje ;)
- Peugeot 307 II SW/Hatchback 5d 2.0 140km - Tu mnie przekonuje głównie stylistyka, która mi mówi podświadomie "kup", "jestem ładny", "nie będę sprawiał problemów, "kup mnie, a będę Ci posłuszny". Jednak wiem, iż problemy raczej będą, bo pomimo, że chcę ominąć te stereotypy o francuskich samochodach ( że części drogie, sprawiają problemy ), to zdaję sobie sprawę, jak jest w praktyce. Utrzymanie tego auta tanie nie będzie, tego się obawiam. Do auta samego w sobie mnie automatycznie ciągnie, bo cholernie mi się podoba. W środku pięknie, nowocześnie, bogate wyposażenie. Boję się tylko tej elektryki, bo to ona głównie sprawia problemy ( komputer, do którego wszystko jest podłączone ). Zdecydowałem się na wersję po lifcie, bo niby te modele są mniej awaryjne. Jeśli chodzi o zagazowanie, to jest wszystko okej. Wersja hatchback bardziej mi się podoba niż SW, czy samo kombi, ale nie wiem co z bagażnikiem. Mały mi się wydaje, a jednak na gramojdry ojca, czy też na walizki w razie wyjazdu na wakacje miejsca trochę być musi.

Proszę o rozpatrzenie wszystkich moich propozycji i napisanie do każdego auta z uzasadnieniem, dlaczego nadaje się, a dlaczego nie ( wady i zalety ). Z góry dziękuję

p.s. doczepiam linki do niektórych egzemplarzy podobających się rodzince modeli

Peugeot 307 II :
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - bardzo mi się podoba
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ford Mondeo MK3 :
- [link do oferty na Allegro wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Opel Signum :
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
LoveCars22
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Ursus !
Paliwo: Inne
Typ: Inny

24 Mar 2014, 00:24

Dodam, że auto nie może być przymulone ! Rodzice, a szczególnie tata ma dosyć 1.4 w Bravie. Jak kupowaliśmy 8 lat temu, to było okej, a teraz tak samo jak w Fieście. Obroty już nie są takie jak powinny ;p Czekam na opinie !
LoveCars22
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Ursus !
Paliwo: Inne
Typ: Inny

24 Mar 2014, 10:16

Kilka uwag:
1) nie ma promocji na auta z danii i Holandii (za wysokie podatki) i aby tutaj sprzedawać auto musi być albo po jakiejś kolizji albo ma mocno przekręcony licznik
2) przykład mondeo który podałeś to akurat komis, auto z tym przebiegiem w DE i w tej wersji kosztuje od 3500euro...
3) signum z Białegostoku - auto ma przebieg nieznany...
4) peugeot 307 który tak ci się podoba ma chyba malowany przód, spójrz na 3 zdjęcie.
znajoma z pracy ma 307, auto ma 75tys i co chwila jest w warsztacie (auto ma ok. 10lat i kupowała w salonie)

Skąd jesteś, to może pomożemy Ci znaleźć coś w okolicy.

A co sądzisz np. o Toyocie (avensis lub corolla), u mnie w rodzinie są 3, przez 10lat naprawiono w nich 3 rzeczy: żarówki, akumulator i sondę lambdę.
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Mar 2014, 16:31

Avensis i Corolla, no nie wiem. Avensis dość przekracza nasz budżet, trudno jest coś znaleźć. Co do Corolli, to nie podoba nam się wogóle. A poza tym, nasza ciocia ma Corollę. Niby nie narzeka, ale raz jak jakiś tam wujek zmarł 300km od mojej miejscowości, to mój tata prowadził w jedną stronę. Stwierdził, że nie jest wygodna i ma twarde zawieszenie. Do tego mama niestety musiała siedzieć z tyłu na środkowym siedzeniu, gdzie jest ono jak w Signumie. Więc z Signumem też lepiej się wstrzymać. Ogl. to wiadomo, ceny aut spadają w dół, narazie nie kupujemy, tylko się przymierzamy. Jeśli chodzi o Peugeota, to chyba rzeczywiście lepiej sobie odpuścić. p.s. dzięki za opinię ;)
LoveCars22
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Ursus !
Paliwo: Inne
Typ: Inny