Wymiana skrzyni biegów

30 Cze 2024, 12:38

Hej, jestem w posiadaniu BMW e90 320i.
Chciałabym wymienić skrzynie biegów manualną na automtyczną, ponieważ wydaje mi się że da to większy komfort z jazdy i ogólnie lepiej będzie mi się jeździło, moje pytanie nastomiast czy jest to w jakikolwiek sposób opłacalne do tego modelu samochodu oraz czy nie pochłonie to kilkuset tysięcy złoty, orientowałam się że mniej więcej cenowo to wyjdzie 4-5 tysięcy, ale czy do to tego muszę uwzględnić jakieś inne koszta? Do tego wydałam ostatnio 1200zł na naprawę wspomagania kierownicy wraz z pompą wodną, naprawa była robiona dość niedawno temu, nie wiem czy to ma jakiś związek z wymianą skrzyni biegów.
kitizd
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 30 Cze 2024, 13:05

    Najlepiej znaleźć używany zestaw z jakiegoś auta na części bo kupno poszczególnych części będzie utrudnione i nieopłacalne.
    Ogólnie można by rozważać pomysł gdy masz awarie sprzęgła lub skrzyni i wiesz ze auto zostaję u Ciebie na lata, w innym przypadku bez sensu (chodź dla mnie w ogóle bez sensu)
    Części które potrzebujesz
    Skrzynia
    Zestaw pedałów wraz z serwem
    Pompa ABS
    Wał (prawdopodobnie)
    Dyfer
    Elektronika i sterownik skrzyni
    Licznik
    Chłodnica oleju jak i węże

    Myślę że nie ma szans na cenę poniżej 15 tyś przy takiej modyfikacji a i tak skończy się na 20 czy 25.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16310
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4