Złomowanie nieprzejestrowanego auta

04 Wrz 2024, 20:09

Witam
01.09.24 Zakupiłem pojazd który uległ awarii i chciałbym go zezłomować, od sprzedającego dostałem dowód na jeszcze wcześniejszego właściciela i tylko jedna umowę na nas, Pan twierdził że auto jest zgłoszone w WK i jest wpis o nabyciu, wchodząc na stronę historia pojazdu widzę że zgłosił zbycie,czy na złomie przyjmą mi ten pojazd tylko z tą jedną umowa i tym starym dowodem na jeszcze poprzedniego właściciela czy trzeba to jakoś inaczej załatwić?
Lucky123
Obserwowany
 
Posty: 2

04 Wrz 2024, 22:28

Lucky123 napisał(a):zbycie,czy na złomie przyjmą mi ten pojazd tylko z tą jedną umowa i tym starym dowodem na jeszcze poprzedniego właściciela
nie przyjmą bo muszą mieć wszystko czarno na białym.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16481
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Wrz 2024, 22:31

Co jeśli sprzedający nie wyda mi tych umów? Czy mogę odstąpić od umowy ze względu na wady prawne?
Lucky123
Obserwowany
 
Posty: 2

04 Wrz 2024, 22:34

Jakie wady prawne?? Do siebie miej pretensje że dałeś ciała, kto kupuje auto bez umowy wstecz, równie dobrze auto mogło być kradzione, nawet nie wiesz od kogo kupujesz i kim jest wkasciciel w dowodu i czy w ogóle o tym wie że jego auto jest właśnie sprzedawane. Sam się podkładasz.....
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16481
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Wrz 2024, 14:28

Jeżeli auto sprzedawała osoba która nie zdążyła przerejestrować samochodu to powinieneś dostać umowę między ta osoba a poprzednim właścicielem i druga między tobą a sprzedającym. Musisz posiadać ciągłość umów w takim przypadku. @Kao już Ci wyżej wyjaśnił.

Generalnie jak tego nie załatwiłeś odrazu to teraz możesz mieć problem ale próbuj może się uda.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9959
Zdjęcia: 35