Auto do Hiszpanii ~35tyś zł.

23 Lip 2024, 16:36

Cześć,
szukam auta które docelowo będzie jeździło w Hiszpanii.
Zakup w Polsce, następnie jazda ponad 2tyś. km na wybrzeże, gdzie auto będzie użytkowane "urlopowo", średnio 2tyg. w ciągu 2 miesięcy (ok. 6tyg. będzie nieużytkowane). Możliwe, że ok. raz na rok będzie auto wracało do PL na własnych kołach.
budżet do ok. 35tyś. zł

Wymagania:
w miarę możliwości bezawaryjny
ekonomiczny
min. 6 biegów
benzyna
max 150tyś przebieg

Mile widziany automat i możliwość założenia gazu.

Wstępnie z propozycji z forum wpadły mi w :shock:
Hyundai i30 1.4 lub 1.6
Opel Astra seria J 1.4
Fiesta lub Focus?

Mam także propozycję od znajomego- Opel Meriva 2015, 1.4, 65tyś przebieg, za 32tyś. zł. W przeszłości małe nieznaczące wgniecenia.

Czekam na Wasze porady, będę bardzo wdzięczny :ok:
piotr900
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Lip 2024, 13:01

A to przy takim użytkowaniu nie lepiej sobie na dwa tygodnie wypożyczyć samochodu?

piotr900 napisał(a):Hyundai i30 1.4
Bardzo dobra propozycja pod warunkiem kupienia auta z silnikiem Kappa :wink: tu masz info porownanie-silnikow-1-4-gamma-g4fa-i-1-4-kappa-g4lc-hyundai-kia-vt124500.htm
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9908
Zdjęcia: 35

24 Lip 2024, 14:58

Rokiko napisał(a):A to przy takim użytkowaniu nie lepiej sobie na dwa tygodnie wypożyczyć samochodu?
Tak robimy, ale po 2/3 latach na spokojnie inwestycja w auto się zwróci, do tego dochodzi wygoda.

Dzięki za info co do silnika, przeczytać tam możemy : "przy 100km/h mamy dosyć wysokie obroty mając zapięty najwyższy bieg." Jak to się będzie miało na trasie? Mam na myśli spalanie, hałas i o jakie tu konkretnie obroty chodzi, przy powiedzmy 130km/h. Czy nie powinienem się przejmować?

Jestem otwarty również na propozycje niewymienione przeze mnie :wink:
piotr900
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    OffRoad Show Poland 2017
    Już po raz VI w Warszawie odbył się OffRoad Show Poland. Zwiedzający mogli oglądać najnowsze modele aut z segmentu 4x4, samochody przygotowane do turystyki oraz do sportu, quady, motocykle, kampery oraz zapoznać się z bogatą ...