Największą wadą 306 jest właśnie ta tylna belka oraz to,że większośc tych aut ma ubogie wyposażenie.Silnik 1,4 to sprawdzona i udana konstrukcja.
[link do autocentrum.pl wygasł]
Tu sobie zobacz i zwróc uwagę na opinię użytkowników.Wejdz także w spalanie dla 1,4.
Pamiętaj,że silnik ten występuje w różnych mocach,od 70 do 95 KM.
Poniżej masz Corsę.
[link do autocentrum.pl wygasł]
Na co zwrócic uwagę przy kupnie.Po pierwsze radzę zadac pytanie sprzedającemu,czy zgadza się podjechac do wskazanego przez ciebie warsztatu na oględziny na twój koszt.Jeśli odmawia,to zapomnij o tym aucie,bo facet ma coś do ukrycia.Jeśli się zgadza to warto rzeczywiście pojechac do jakiegoś warsztatu i zobaczyc czy to nie złom.Najlepiej już teraz zapytac jakiegoś mechanika,czy ci obejrzy w razie czego auto.Przecież ktoś z twojej rodziny na pewno naprawia gdzieś swoje auto.
Trzeba zwrócic uwagę na zachowanie auta podczas jazdy próbnej (i nie dac sprzedającemu włączac radia w czasie tej jazdy ! ).Oczywiście najdroższym felerem w aucie w naprawie jest rdza.Jeśli auto ma pęcherze,to lepiej zrezygnowac z tego auta. Musisz miec także świadomośc,że auto używane nie będzie ideałem ale musi się trzymac kupy.Wytarcie kierownicy,drążka zmiany biegów,pedałów świadczy o dużym przebiegu auta.Liczniki w 90 procentach i tak są cofane...Ogólne zużycie auta jest po prostu widoczne gołym okiem.Dyskwalifikującym czynnikiem są także słyszalne dziwne dzwięki z podzespołow oraz nierówna praca silnika lub ściąganie auta podczas jazdy i przy hamowaniu.Najlepiej samemu pokierowac autem.
![Wink :wink:]()